פראנק זאפה בסינמטק חיפה

פראנק זאפה בסינמטק חיפה

אוקיי, אז נודע לנו לפני כמה ימים שהולכת להיות הקרנה של סרט שהופק כאן בארץ על פראנק זאפה, שיכלול קטעים נדירים מהופעות מכל הקריירה שלו. בתחילה לא פורסמו פרטים ספציפיים כמו שעה, שם המפיק וכו´, אז שלחתי מייל למי שפירסם ולא קיבלתי תשובה, וחשבתי שכבר אאלץ להסתפק בפשוט להזכיר את זה כאן בנוסף ללוח האירועים. ואז נזכרתי במדיום שאני גולש בו והגעתי לאתר של סינמטק חיפה (http://www.haifa.gov.il/cinema/) ושם מצאתי כבר את כל האינפורמציה שאני צריך. אני מקווה וגם די בטוח שלאף גורם לא תהיה בעיה שאפרסם כאן את הטקסט במדיוק כפי שהוא פורסם באתר. אחרי הכל זה רלוונטי לכאן, זו לא סתם פרסומת וגם אנשי הסינמטק ישמחו מן הסתם. אז הנה זה : 19.07.2002 יום שישי (הקרוב!) *** 22:00 פראנק זאפה (1940-1993) הגאון האמריקאי הבלתי מובן Frank Zappa America´s Most Misunderstoon Genius סרט דוקומנטרי המורכב מקטעים נדירים מהופעות חיות של אחד מגאוני המוזיקה האמריקאית (ובכלל) שפעל במחצית השניה של המאה העשרים. הסרט על פראנק זאפה, שהיה שנוי במחלוקת, בלתי מובן ולא תמיד מפורש נכון, נותן מבט חדשני על האישיות הרב גוונית של האמן ועל המוזיקה הרב צדדית שיצר (בלוז, רוק ומוסיקה קלאסית). הקטעים הם ממופעים שהתקיימו בין השנים 1968-1993. הסרט דובר אנגלית. חלק מהקטעים באיכות בינונית. (100 דקות) הפיק וערך : ד"ר רוברט בן-שושן *** אז קודם כל, כל הכבוד לד"ר רוברט בן-שושן, שזו הפעם הראשונה שאני נתקל בשמו. לי לא ידוע על הפקה כזו שנעשתה בארץ. מדובר, אל תשכחו, בסינמטק, ובשתי הקרנות!!! (הקרנה נוספת בתאריך 01.08.2002). זה, מבחינתי, אירוע חשוב, מרגש ובלתי ניתן לפספוס. אני אהיה שם, מומלץ לכולכם להיות שם, תביאו חברים, תביאו מעריצים, תביאו גם אנשים שלא שמעו מעולם, זו ההזדמנות, אני מקווה, ליישר כמה הדורים עם עוד כמה קולות צפים

למעלה