פרופיל 21

shkool

New member
פרופיל 21

אפשר לדעת את כל ההשלכות של פרופיל זה? ואילו זכויות אני מקבל מהצבא אחרי חצי שנה בצבא ואילו זכויות נשללות לי עקב פרופיל זה? האם באמת כל כך קשה להתקבל לעבודות טובות(שדורשות תואר) עם פרופיל זה?

nobodyworthy1

New member
תריץ חיפוש בפורום

הנושא נטחן כבר עשרות פעמים. בקצרה אני אומר לך שמי שמשתחרר עם 21 לאחר 3 או יותר חודשי שירות מקבל את כל הזכויות של חייל משוחרר. (מענק+פקדון מחושבים עפ"י חודשים) לא נשללות לך זכויות בגלל הפרופיל, חוץ מה"זכות" לעשות מילואים. אם יש לך תואר ואתה מוכשר לא הפרופיל יהיה מה שימנע ממך לקבל עבודה.

Sh3kel

New member
יחד עם זאת...

אתה עדיין במדינה מיליטנטית ומטומטמת למדי. יהיו בוסים מורעלי צבא שינסו לברר למה לא השלמת שירות מלא, והם יכולים להחליט לא לקבל אותך לעבודה על סמך זה. מיותר לציין שזה מעשה בלתי חוקי, אבל לא שווה לך את הזמן והכסף שתבזבז על עו"ד כדי להתקבל לעבודה כזו ממילא.

o O Y O o

New member
רגע.. ../images/Emo12.gif

אמרת מקודם ש- 3 חודשים זה יציאה על רפואי.. אם אני יוצר על 21 נפשי, התסגלות, אני צריך לעבור 3 חודשים או שנה שלמה

בלי קשר...../images/Emo94.gif

מכיר ת'קטע הזה שיש הרבה קבני"ם שהם הומואים... ראיתי שדיברתם לפני כן על אילו פטורים אפשר להוציא מקב"ן... בקיצר - חבר שלי טוב שהוא גם בקטע התקמבן עם איזה קב"ן שסידר אותו למשך כל השירות בכל מה שהוא רצה... לא האמנתי לסיפור עד שהגעתי למרפאת הברה"ן בירושלים ושמה נתקלתי בקבני"ם עם נטיות... סתם לסיכום.. הומו זה לא דבר רע... לי יש חברה (אז להיזהר מירידות!) והקבנים פשוט הומואים!

o O Y O o

New member
רצייייני?!?! ../images/Emo12.gif

יאא.. אני חשבתי עד עכשיו שיש 'רפואי' ושיש 'נפשי', שאין קשר בניהם
רגע.. זאת אומרת שאם וכשאני אצא על סעיף נפשי, הוא יחשב לי רפואי
זאת אומרת שאחרי 3 חודשים בצבא יחשב לי שירות צבאי
יאא.. שווה. חשבתי שאני צריך לסבול שם שנה.

גם אני...

אבל לדעתי יש הבדל בין רפואי לנפשי וסה"כ בתעודת שיחרור לא רשום אף אחד מהם אלא 'בריאותי' שזה או נפשי או רפואי... צריך לבדוק את זה.

o O Y O o

New member
רגע..

אם אני עושה 3 חודשים צבא, אפילו חצי שנה, ליתר ביטחון.. אחרי זה אני הולך לקבן ואומר לו שאני עדיין לא מסתדר.. מה אז
אני אקבל 21 (הלוווואי!
), הולך לתל השומר, מחזיר ציוד.. ואני מקבל תעודת שיחרור כאילו עשיתי שירות צבאי, אבל לא 36 חודש מלאים

grivos

New member
יהיה כתוב

שלא סיימת שירות בגלל פרופיל 21 בריאותי (לא כתוב נפשי) אבל בראיון עבודה כשיראו שאתה בריא כמו שור, יהיה ברור שזה נפשי.. ויש מקומות שמחייבים אותך לחתום על ויתור סודיות, ככה שהם יכולים לראות את התיק הרפואי שלך

nobodyworthy1

New member
תשמע

הכל סמנטיקה, אני פשוט לא רואה סיבה להבדיל נפשי מרפואי שכן הכל זה בעיות רפואיות, ההבדל הוא באיבר.. אז אני קורא לזה נפשי וגופני, ויש מן הסתם הבדל ביניהם.

סאתאר

New member
יש דברים שזה פוגע

אי אפשר לעבוד במשרדי ממשלה ובחברות שעובדות מול משרדי הממשלה למשל אנשי חברת IBM שעובדים איתנו במסגרת הפרויקט היו חיבים לעשות שירות מלא ולעבור סיוג ביטחוני יש עוד הרבה דוגמאות לא תוכל ללמוד משפטים ורפואה וכמובן, לפחות בהתחלה יהיה לך קשה להתקבל לעבודה עצה שלי,עם הלכת על זה ויצאת מהצבא יש לך שלוש שנים של פור עלי ועל כול מי שכן משרת תיקח אותם ותנצל אותם עד תום שמתי שנגיע לישורת של גיל 21 לך לפחות יהיה תואר+נסיון בעבודה ואני יתחיל מאפס רק ככה אולי באמת היתרונות של יציאה מהצבא יעלו על החסרונות שבתהליך עצה שלי,אישית כמובן כרגע אתה כבר בתוך הצבא, עברת איזה תקופה מסוימת וגם ככה השנת לימודים הבאה מתחילה עוד עשרה חודשים תנסה להשאר,למוצא את הפינה שלך שיהיה לך טוב,את האנשים הנכונים עם התפקיד שמתאים לך לא תאמין כמה מסגרת כזאת מבגרת ועוזרת אחר כך בחיים הבוגרים בהצלחה,ותעשה רק מה שנכון לך...

זה לא נכון שאי אפשר ללמוד רפואה.

או משפטים זה ממש לא נכון לא יודעת לגבי נפשי אבל חברה שלי יצאה על רפואי ובאמת תאונה שהיא עברה אבל עכשיו היא לומדת רפואה וגם אני השתחררתי על רפואי ועשיתי כמעט את רוב השירות 16 חודש אבל בגלל בעיה רפואית מאוד קשה לא יכולתי להמשיך הבעיה עצמה הייתה עקב שהותי בבסיס והלכתי לאוניבסיטה כי אני רוצה ללמוד גם רפואה ואמרו לי שאין בעיה כמובן שיש לי המון הוכחות שלא יצאתי על נפשי אלא בעיה גופנית שכרגע כבר לא קיימת אצלי

nobodyworthy1

New member
טעות.

אתה צודק בקשר למוסדות הממשלה, אבל בכל מקרה כדי להגיע לעבודות כאלו לא מספיק רק שירות מלא..צריך גם לא מעט קשרים..שאם יהיו לך מספיק יכניסו אותך גם בלי שירות מלא (מניסיון). אין שום הגבלה בלימודים אקדמיים! האקדמיה לא נותנת דין וחשבון לצבא או למדינה וכל אחד יכול ללמוד משפטים, ברפואה יש את העניין של הראיון האישי..זה כבר תלוי במראיין ובמורעלות שלו. הצבא אינו "מורה לחיים" כפי שמנסים לצייר אותו, להרבה חיילים וחיילות מדובר בתקופה משפילה מבזה וחסרת טעם של כמה שנים שבה הם לא עושים הרבה יותר מלא למות...ואם בכל זאת אתה מתעקש..רק תסתכל על מדינות זרות שלא כופות צבא על האזרחים, האם שם האנשים פחות בוגרים ומוכנים לחיים?

סאתאר

New member
זה הרבה תלוי באדם..

אבל תסתכל על נער בן 19 בארה"ב ותסתכל על נער בן 19 כאן תבין את ההבדל אני חזרתי מארה"ב לפני שנתיים כמעט אחרי שרוב חיי ביליתי שם ואני יכול להגיד לך שלא סתם קטין בארה"ב זה עד גיל 21,הם פשוט פחות בוגרים מאיתנו

nobodyworthy1

New member
נו..באמת

ופה קטין זה עד גיל 18, ורק אז מתגייסים לצבא..מה ההיגיון? אני מסרב לקבל את מנטרת ה"צבא - מורה לחיים" כי זה פשוט לא ככה. למה בדיוק מחשל אותך הצבא? לקבל פקודות מטומטמות מאנשים נחותים ממך רק כי הם מבוגרים יותר? אולי כדי להיות חלק ממנטליות ה"אני סבלתי אז כולם יסבלו" הכה ישראלית? בולשיט. אולי מאיפה שאתה עומד בצבא (ותסלח לי, זה ממש לא משקף את הצבא האמיתי) זה נראה ככה, אבל לא מאיפה שאני עמדתי, או הרבה אנשים אחרים שאני מכיר. ושוב..ההכללה חסרת הטעם שלך על כל האמריקאים שהם פחות בוגרים מכל הישראלים מעלה גיחוך..אלו לא התיירים האמריקאים שידועים לשמצה ברחבי העולם וזה לא השגריר האמריקאי שהתנהג כמו ילד קטן בשבדיה..

aavi1

New member
תהייה

למה המדינה מזכירה משטר פאשיסטי? אלה שיצאו מטעמים נפשיים קיבלו את הפטור הנפשי כחוק! הצבא מכיר בבעיה שלהם והם לא עריקים. יכול להיות שהם קיבלו את הפטור עקב התעללות מצד מפקד או קשיים חברתיים לא קלים, או תפקיד שהשפיל אותם ולא התאים להם, לא צריך להפלות אותם עקב כך. וגם אם הם יצאו זה לא אומר שהמצב שלהם יישאר ככה כל החיים. צריך לתת שיוויון הזדמנויות.

למעלה