פרטים מעודכנים על מספר המשרתים:

yoavtzur

New member
פרטים מעודכנים על מספר המשרתים:

שלום אספתי עבורכם את הנתונים הגלויים והעדכניים בכל הקשור למספר המתגייסים והמשרתים,ברצוני לציין שגם אני משתמט משירות מילואים קרבי וכרגע משרת בתפקיד רוחב בחטיבה שלי(4 ימים בשנה),אני מט"ק,בעל פרופיל 97,ושירתתי בלבנון. את ההחלטה להפרד משירות קרבי,קיבלתי לאחר שהמגד שלח אותי לחודש שירות בטיפולי ג בסדנה,על חשבון בחינות סמסטר,כי הוצאתי ולת"ם במילואים הקודמים!! -"לא מילאת את המכסה השנתית שלך....". -מספר האזרחים בגילאים המתאימים לשירות מילואים עומד על כ 1,000,000(מיליון) -מספר האזרחים הרשומים במערך המילואים עומד על כ 250,000(מאתיים וחמישים אלף) -מספר האזרחים ששירתו בשנת 2001 שירות מילואים מסוים(אפילו 3 ימים) עומד על כ 100,000(מאה אלף) -מספר האזרחים ששירתו תקופה העולה על 26 ימים בשנת 2001 עומד על כ 13,000(שלושה עשר אלף) -70% מהיהודים אינם עושים מילואים -50% מבני הנוער אינם מתגייסים לשירות חובה -אחוז החילונים מכלל המלשבים,שאינם מתגייסים(מסיבות שונות) הוא כ 12.5% -אחוז החרדים מכלל המלשבים,שאינם מתגייסים כתוצאה מפטור חוקי הוא כ 10% -הפיצוי הניתן לחייל מילואים מחושב כאילו ישנם 30 ימי עבודה בחודש,מה שמבטיח תשלום נמוך יותר עבור יום,הדבר,פגוע בעיקר בסטודנטים וחיילים צעירים -מתחילת המלחמה האחרונה נהרגו כ 50 חיילים כתוצאה ישירה מחוסר במיגון אישי מתאים (אה..ג´רי? אתה חיייב להצטלם עם אפוד קרמי? אולי תיתן אותו לחייל גולני?) - דויד זוננשין נכלא ל35 ימים בעבור סירוב פקודה בעת מלחמה,כמה אירוני שבאותו שבוע האריכה הכנסת את משך השירות המקסימלי ל 37 ימים -זוכרים את הפיגוע בחמרה? את הגיזרה השכנה תפס כח מגדוד של חיל האוויר 75 לוחמים,רק 15 שירתו כלוחמים בסדיר יש לזכור שמתוך 250,000 אזרחים הרשומים במערך המילואים רק מיעוט(כ 40-50 אלף על פי מקורות זרים) שירתו כלוחמים בסדיר! מערך המילואים קרס,כמו הרבה מערכות במדינת ישראל,רק דיון ציבורי מעמיק יביא לתיקון המצב. דרך אגב,חוק טל הוא חוק מצוין,חבל שהוא השתרבב למאבק של אנשי המילואים. חוק גיוס החובה לעומתו הוא חוק גרוע ומונע תגמול של המשרתים בתואנת שווא ש "כולם משרתים אז אין צורך לתגמל". שינוי חוק גיוס החובה הוא אינטרס עליון של המשרתים!!! יואב צור-השמאל הציוני!

yoavtzur

New member
דרך אגב-רק סירוב יביא שינוי!

במדינת ישראל ממשלות פועלות רק תחת לחץ.רק סירוב יביא שינוי. רק סירוב יגרום למדינה מוטיבציה לשנות את המצב. רעיונות יש למכביר,אבל רצון לשינוי אין.ומדוע שיהיה אם על פי ראש אכ"א נתוני הגיוס גבוהים והמוטיבציה בשמיים? אתם צריכים להבין שעל פי המדינה וצה"ל המצב היום הוא תקין. בכל מקרה בכל נקודת זמן,כל שינוי במצבם של המילואים לעולם לא יגדיל את מעגל המשרתים אלא רק ישמור על הגרעין שכבר משרת.

למעלה