פרעושים! (אפשר גם למכירה, לקבוצות ופרטיים)

גורדיאן-II

Active member
שוב הם חזרו, לא הפתעה גדולה, החתולים טופלו באדווקט והכל אצלם בסדר.

אבל... יש בבית צלחת שטוחה אליה אני שופך מפעם לפעם יוגורט, ועכשיו מופיעים עליה 'נקודות' שחורות, שמבחינה מקרוב מתברר שהם פרעושים שקפצו פנימה ונתקעו שם.
החדשות הטובות הן שזאת הדברה טבעית, החדשות הרעות הן שיש את מה להדביר, ובעניין הזה יש לי מספר שאלות.

האם מישהו מכיר / השתמש באחד המוצרים הבאים:
תרסיס solpreme
תרסיס אנימוקס
שניהם אמורים להיות 'ירוקים' ולא מזיקים לחתולים, אם יש למישהו מידע עליהם אשמח לשמוע.

ועוד שאלה, על גבול הפילוסופיה: האם ניתן להניח כי החתולים עצמם הם 'הדברה' טבעית? - הרי הפרעושים בבית יקפצו עליהם, ימצצו את דמם ואז ימותו מיד, מפני שהדם של החתולים עדיין ספוג באדווקט.

אלישבע777

Well-known member
שוב הם חזרו, לא הפתעה גדולה, החתולים טופלו באדווקט והכל אצלם בסדר.

אבל... יש בבית צלחת שטוחה אליה אני שופך מפעם לפעם יוגורט, ועכשיו מופיעים עליה 'נקודות' שחורות, שמבחינה מקרוב מתברר שהם פרעושים שקפצו פנימה ונתקעו שם.
החדשות הטובות הן שזאת הדברה טבעית, החדשות הרעות הן שיש את מה להדביר, ובעניין הזה יש לי מספר שאלות.

האם מישהו מכיר / השתמש באחד המוצרים הבאים:
תרסיס solpreme
תרסיס אנימוקס
שניהם אמורים להיות 'ירוקים' ולא מזיקים לחתולים, אם יש למישהו מידע עליהם אשמח לשמוע.

ועוד שאלה, על גבול הפילוסופיה: האם ניתן להניח כי החתולים עצמם הם 'הדברה' טבעית? - הרי הפרעושים בבית יקפצו עליהם, ימצצו את דמם ואז ימותו מיד, מפני שהדם של החתולים עדיין ספוג באדווקט.
מידע על פרעושים מתוך האנצ' של החי והצומח וגם ויקיפדיה ומידע אישי: הנקבה מטילה את ביציה בין שערות החתול והן נושרות ארצה. הזחלים חסרי רגלים, ניזונים מחומרים אורגניים שיש על הרצפה, מתחת לארונות, למיטות ובמקום מרבץ החתול ובעיקר- שטיחים!!! ( בחוץ , המקום הטבעי הוא בגינה).
כעבור מספר ימים הם טווים פקעת משי (!) והופכים לגלמים. מה שמדהים ביותר זה שהם נשארים בגולם לפחות שבוע, עד תום הגלגול לבוגר. ויברציות של קול חיכוך (תנועה) בין אם זה חתול, כלב או אדם העובר במקום - נקלטות בגוף הגולם ואז כהרף עין הוא בוקע מן הפקעת, בעזרת "שן בקיעה" בראשו. אם לא עוברת חיה, הם ממתינים בסבלנות אפילו כמה חודשים כגולם בתוך הפקעת!!
הפרעוש הבוגר (חסר כנפיים), הבוקע מן הגולם מסוגל לנתר ... 18 סמ לגובה ולמרחק 33 סמ ! יש להם רגלי ניתור מדהימות, השרירים של רגלי הניתור בעלי חלבון מיוחד שהוא כמו גומי או קפיץ, המסוגל בלא מאמץ להתמתח ולהעיף את הפרעוש לגובה של פי 60-90 מאורך גופו!!
אם הפרעוש בר מזל הוא נוחת על חתול, (אינו נושר ממנו, עד סוף חייו). אם הפרעוש פיספס את החתול, הוא ממשיך לנתר, כאשר עובר בקרבתו חתול או כלב, ואצלו הוא נשאר. אם עובר אדם - הוא עוקץ ונושר ( כי אינו יכול להיאחז בעור לזמן רב), וממשיך לנסות למצוא חתול...
כשמדבירים את הפרעושים על החתול, זה אינו סוף פסוק. גם אם כל הפרעושים על החתול כבר מתו, יש עדיין הרבה זחלים וגלמים בכל מיני מקומות בבית. לוקח זמן ( שבוע- שבועיים) עד שכל הגלמים ייבקעו ויושמדו מחומרי ההדברה הנמצאים בדם החתול ( אכן החתול עצמו - מדביר את הפרעושים החדשים!), כל פעם בוקעים גלמים חדשים, עד שכל הפרעושים נכחדים.
הפרעושים שראית ביוגורט - הם פשוט צעירים שבקעו מהגלמים ובמקרה נחתו ביוגורט. היוגורט לבן, הם טובעים בו והם בולטים יותר לעין.

דגלמנגל

Well-known member

משהו להוסיף לצלחת היוגורט, או פשוט להחליף אותה (באדיבות כלביית גבע)

גורדיאן-II

Active member
משהו להוסיף לצלחת היוגורט, או פשוט להחליף אותה (באדיבות כלביית גבע)

נשמע רעיון מעולה!
על השימוש במים-סבון כבר ידעתי, ומשתמש בזה כבר כמה ימים (חבל על היוגורט), אבל עניין הנצנץ נראה לי מעולה, אז הוספתי אחד, ומקווה לדווח על תוצאות משופרות בהחלט.
תודה על העצה.

דגלמנגל

Well-known member
אני מודה, שלמקרא הכותרת בלבד, קפצו שתי הגבות שלי, כמו זוג פרעושים מתואמים ביניהם.
זה נראה כאילו מישהו פתח עסק חדש...;-)

גורדיאן-II

Active member
אני מודה, שלמקרא הכותרת בלבד, קפצו שתי הגבות שלי, כמו זוג פרעושים מתואמים ביניהם.
זה נראה כאילו מישהו פתח עסק חדש...;-)
1. הגבות (העבותות) שלך מדאיגות אותי, אם הן לא יחזרו למקומן אנא פנה אלי, אני מכיר ד"ר לטיפול בגבות בשיטות הוליסטיות, רוחניות, ירוקות וגם לפי תורת הקבלה, הנתינה והמסירה, וכל זאת במחיר נוח שירושש אותך לגמרי.
2. מה דעתך על רעיון ההדברה-באמצעות-החתול עצמו? אני חושב שמבחינת הפרעושים והחתולים זאת התגלמות הקארמה עצמה - החתולים הם מי שאחראים להתפשטות הפרעושים, והם גם מי שיקטלו אותם, צדק קוסמי במיטבו, ויפה שעה אחת קודם.
3. אכן זהו עסק, כל מי שמעוניין בפרעושים שמאולפים לקפוץ לגובה יכול לפנות אלי, זה מוצר ייחודי, אל תאמינו לאחרים שינסו למכור לכם פרעושים שאמורים לקפוץ לגובה אבל קופצים לרוחב, זאת רמאות.

דגלמנגל

Well-known member
1. הגבות (העבותות) שלך מדאיגות אותי, אם הן לא יחזרו למקומן אנא פנה אלי, אני מכיר ד"ר לטיפול בגבות בשיטות הוליסטיות, רוחניות, ירוקות וגם לפי תורת הקבלה, הנתינה והמסירה, וכל זאת במחיר נוח שירושש אותך לגמרי.
✔️ רשמתי לפני.
2. מה דעתך על רעיון ההדברה-באמצעות-החתול עצמו? אני חושב שמבחינת הפרעושים והחתולים זאת התגלמות הקארמה עצמה - החתולים הם מי שאחראים להתפשטות הפרעושים, והם גם מי שיקטלו אותם, צדק קוסמי במיטבו, ויפה שעה אחת קודם.
אנ'לא חושב שמי שמשתמשים בו, לצורך עקיצה, מבלי לקבל את הסכמתו מדעת, נושא באיזושהי אחריות למעשה.
3. אכן זהו עסק, כל מי שמעוניין בפרעושים שמאולפים לקפוץ לגובה יכול לפנות אלי, זה מוצר ייחודי, אל תאמינו לאחרים שינסו למכור לכם פרעושים שאמורים לקפוץ לגובה אבל קופצים לרוחב, זאת רמאות.
אמת, קפיצה לרוחב היא פגם- יצור, אבל מה שאתה זורק לפח הרמאים שולפים בחינם ומוכרים. עצתי לך, החלף את ה"לרוחב" ב"כינון ישיר" (חתולים מבלים את רוב חייהם ברביצה), מכור את הפסולת במחירי רצפה ושהרמאים יזיעו קצת. רעיונות נוספים לעסק - לפי תורת הקבלה הנ"ל.

גורדיאן-II

Active member
כאילו וואו, העצה של כלביית גבע (ראו סרטון למעלה) התבררה לי כיעילה במיוחד.
7 שעות - ואלו התוצאות (הרבה מעבר למה שהיה קודם).

קבצים מצורפים

• מלכודת פרעושים 2.jpg
    מלכודת פרעושים 2.jpg
    KB 196.6 · צפיות: 3
למעלה