פרפור פרוזדורים ופרולול 10

katani10

New member
פרפור פרוזדורים ופרולול 10

אהלן, אני בן 40, בריא בדרך כלל, מתאמן בחדר כושר, אומנם מעשן ( הפסקתי מאז האירוע ) ושותה משקאות אנרגיה, אבל בדרך כלל בריא ולא סובל משום דבר

לפני חודש וחצי תוך כדי עבודה הרגשתי שאני עומד להתעלף, קצב לב מהיר, הרגשת לחץ, בקיצור הרגשה מגעילה ומפחידה, אחרי בדיקה במיון מסתבר שהיה לי התקף פרפור פרוזדורים, ניסו להפוך אותי עם ריתמיקס לא הלך, בסוף החליטו על היפוך חשמלי, ותודה לאל חזרתי לסינוס והכל בסדר, הקרדיאולוג שלי המליץ לי על פרולול, אני לא לוקח אותו קבוע, אני לוקח אותו רק במקרה ואני חווה עוד פעם דפיקות לב חזקות ומהירות ( קרה לי עוד פעמים מאז המקרה הראשון )
עברתי בדיקות לב, ריאות, דם, הכל תקין ולא רואים שום דבר חריג, הלב תקין והכל עובד פיקס, הבעיה היא מאז המקרה התחלתי לסבול מקוצר נשימה שמגיע בערך פעם ביום או פעם ביומיים, ונשאר לכל היום, וכשזה ממש בלתי נסבל אני לוקח כדור פרולול 10 ומשום מה זה קצת ממסטל אותי וטיפה ממש טיפה עוזר לקוצר נשימה להיות קצת נסבל ובר שליטה ופחות מפריע ( כנראה התקפי חרדה מאז המקרה, לא בטוח )
אחרי שנתתי את הרקע, השאלה שלי היא האם אני צריך לקחת את הפרולול 10 כל יום בלי קשר לאם אני מרגיש דפיקות לב מהירות או לא ? ואם כן, האם אפשר להיגמל מפרולול 10 באופן פתאומי או שצריך להיגמל ממנו בהדרגה?
האם הכדור הזה מסוכן ?
ועוד שאלה חשובה, האם זה בסדר לקחת פרולול 10 בהתקפות הקוצר נשימה בלבד כשקצב הלב תקין נע בין 75-80 פעימות?

סליחה על הפוסט הארוך
תודה לעוזרים

תשובה

נטילת הפרולול במינון זה אינה מהווה סיכון , וניתן להפסיקה באופן פתאומי.
הכדור עצמו מאט מעט את הדופק ועשוי למנוע השנות של ארועי הפרפור במצבים מסויימים, אך לרב אינו מסייע בחזרה לקצב סינוס במידה והפרפרור הופיע.
אין מניעה ליטול את הפרולול במידה והדופק סביב 70-80

בברכה

למעלה