פשוט שערוריה

פשוט שערוריה

מי היה יולי תמיר שתחליט מהם גבולות המדינה? מישהו הרשה? ולא רק זה היא רוצה לחנך את כל תלמידי ישראל על פי מה שהיא חושבת... חוצפנית.. וחוץ מזה שגם ככה יש תמונות והסברים על גבולות קודמים של המדינה בספרי לימוד אחרים למשל כמו ספר הלימוד באזרחות לכיתות ט.

לאסף שלום

ראויי ללמד את גבולות הקו הירוק גם בהיסטוריה, המהלך של יולי תמיד היה מהלך מתבקש. היסטוריה זה מקצוע חשוב במיוחד כשמדובר על אירוע חשוב שהתרחש במדינה שלך. כל עוד הגבולות היו אמיתיים ראויי שילמדו עליהם, יש תלמידים שלא יבינו מה הוא הקו הירוק אם לא ילמדו. בזמנו כשהייתי תלמיד חגגו בביה"ס שלי את יום ירושלים זה גם לערב פוליטיקה כיצד ניתן לעשות אירוע מיוחד לכיבוש הנוראי הזה. יולי תמיר לא צריכה לבקש אישור יש לה את הזכות ברגע שמונתה לשרת החינוך. למדת על זה באזרחות טוב מאוד. אולם זה לא פוטר אותך מללמד על זה ביחידה השני בהיסטוריה שתבחן ביב' או ב'יא'

ראוי רואי.

אכן ראוי ללמוד גם את גבולות הקו הירוק אבל לא לשנות את המפות. איזה גבולות אמיתיים? יום ירושלים זה לא ממש פוליקיה,זה מועד חשוב וחגיגי. מה אתה רוצה שיחגגו את יום הרצליה?! "הכיבוש הנוראי הזה" זה פוליטיקה!! אתה הפכת את זה לכיבוש נוראי, וזה סלח לי רק ששמולני כמוך יגיד, שאתה כותב את זה כבר אני לא צריך את אחמד טיבי ולא צריך את אנשי מרצ... יולי תמיר צריכה לבקש אישור!! מדובר כאן בדיון לאומי מהמדרגה ראשונה ולא דיון של חינוך פוליטי!!

לאסף שלום

כל קו גבול קשור לפוליטיקה, השאלה אם הוא קשור להיסטוריה הקו הירוק קשור הוא היה עד 1967. המהלך של יולי תמיר היה מתבקש. אם כבר מערבים דעות אז כן אני בעד חזרה לגבולות הקו הירוק. יום ירושלים זה היום שירושלים המזרחית נכבשה ועלינו להחזיר אותה לפלסטינים תמורת שלום, אין דבר כזה יום הרצליה מעולם לא בקשתי שיחגגו אירוע שלא קרה. נכון רק שמאלנים אומרים שהכיבוש היה נוראי, אתה לא צריך את אנשי רע"מ ומר"צ כשאני רושם את הודעותיי משמעות הדבר שהבנת את משמעות הקו הירוק. ליולי תמיר יש את הזכות להוסיף מה שהיא מוצאת לנכון כל עוד זה קשור לחינוך ולא פוליטיקה, הקו הירוק קשור להיסטוריה ולכן צריך ללמד אותו גם בהיסטוריה

אתה חושב שמציינים

את יום ירושלים שנכבשה.. אבל רשמית זה לא כך. לא רק שמולנים.. זה בעיקר אצל השששששמולנים היותר קיצוניים. הקו הירוק קשור גם לגאוגרפיה אז צריך ללמוד אותו בגאוגרפיה וגם בשעור אקולוגיה בגלל שירוק זה תמיד קשור לאיכות סביבה.

לאסף שלום

אני מתון הדעות בנו' הבטחון שלי הן שמאל מתון, מזרח ירושלים זה שטח כבוש ואני מקווה שהוא יוחזר לפלסטינים. הקו הירוק ראויי להיות חלק משיעורי היסטוריה גם גיאוגרפיה למרות שתיכון לא לומדים את המקצוע הזה. ללמד על הקו הירוק בשיעור אקולוגיה זה מיותר אמנם ירוק זה איכות הסביבה אך השם לא ניתן בשל היותו ירוק זה סתם שם כמו הקו הסגול לאחר סיום מלחמת ששת הימים או הקו הכחול עם לבנון. לכן אין קשר בין אקולוגיה לקו הירוק

למעלה