צהריים טוביים

צהריים טוביים

צהריים טובים.. לאחר דרישת שלומכם הטוב.. רציתי לשאול, הנני במקור מבית חרדי, למדתי במוסדות תורניים בלבד, (חרדיים). אין לי בגרויות חוץ מ 12 שנות לימוד שזה כן מוכר לי ע"י משרד החינוך. אני מאוד רוצה ומעוניין להלשים בגרויות, השאלה שלי איפה אני קורא על זה הוראות הדרכה איך להתחיל מה לעושת וכו', (והאם יש השלמה חוץ מאקסטרני), חומר שאקנה בחנות ספרים אלמד בבית ואעשה מבחנים במוסד מוכר ע"י משרד החינות בית ספר וכדומה. והאם אני יכול גם לבצע את כל היחידות שהם לא חובה, בגמרא תנ"ך וכדומה דברים שלמדתי בעבר ויותר קל לי איתם (חוץ ממקוצעות החובה) מחכה לתשובה בדחיפות, אודה לכם מראש.. יום טוב

דנה gov

New member
השלמת בגרויות

רונן שלום, להלן המידע המופיע באתר הלשכה להכוונת חיילים משוחררים- לקראת תעודת הבגרות: אקסטרני - אם אין לכם תעודת בגרות, ולא ניגשתם לבחינות בגרות בבית-ספר תיכון, אתם יכולים להשלים את בחינות הבגרות במסגרת אקסטרנית. עליכם לגשת לאחת השלוחות של משרד החינוך ולפתוח תיק נבחן אקסטרני, שירוכזו בו הפרטים והמסמכים הקשורים למעמדכם כנבחנים. כתובות השלוחות לבחינות אקסטרניות של משרד החינוך בארץ: שלוחת באר-שבע והדרום- רח' קק"ל 139, פינת החלוץ, באר שבע. שלוחת ירושלים- רח' כנפי נשרים 24, גבעת שאול, ירושלים. שלוחת חיפה והצפון- רח' חורי 2, מגדל הנביאים קומה 14, חיפה. שלוחת ת"א והמרכז- רח' בן גוריון 19, בני ברק. במשרדי השלוחות תקבלו פרטים מעודכנים על מבנה תעודת הבגרות האקסטרנית, מקצועות הלימוד, מועדי הבחינות ועוד. בנוסף תוכלו לקבל חוברת של "תקנון ותדרוך לנבחנים החיצוניים", ולפעול על-פי ההנחיות שבה. אינטרני - אם ניגשתם לבחינות הבגרות, או לחלק מהן, במסגרת לימודיכם בבית-ספר תיכון, ואתם רוצים לתקן או לשפר את ציוניכם, עליכם לפנות להירשם בבית- הספר שבו למדתם. במקרה כזה אתם נחשבים לתלמידים אינטרניים. אפשר ללמוד לקראת בחינות הבגרות בשלושה מסלולים עיקריים: 1. לימודים בבתי-ספר פרטיים/אקסטרניים. 2. לימודים במרכזים להשלמת השכלה למבוגרים מסגרת זו מסובסדת בד"כ ע"י הרשויות המקומיות או גופים אחרים. פרטים ניתן לקבל במחלקות החינוך ברשויות המקומיות. הלימודים בכל מקצוע במסלולים אלה נמשכים בין חמישה לשישה חודשים, בלימודי בוקר או ערב, ומכוונים לקראת מועדי בחינות הבגרות של משרד החינוך, המתקיימים פעמיים בשנה-בקיץ ובחורף. כדאי וחשוב לבדוק אם בית- הספר שבו אתם מתכוונים ללמוד נמצא בפיקוח משרד החינוך. גובה שכר הלימוד נקבע ע"י בתי-הספר. רובם מעניקים לחיילים משוחררים הנחה בשכר הלימוד. בכל בתי הספר שבפיקוח משרד החינוך, ניתן ללמוד על חשבון הפיקדון. פרטים נוספים אפשר לקבל אצל היועצים בלשכות להכוונת חיילים משוחררים. 3. המכינות הקדם-אקדמיות. בכל הנושאים הנוגעים להשלמת השכלה תיכונית ניתן לפנות אל המפקחים על חינוך מבוגרים במחוזות. מחוז צפון: משרד החינוך, האגף לחינוך מבוגרים. גב' לאה רוז קריית הממשלה בניין ב' רח' פל- ים 15 חיפה 86326712-04 מר נג'יב סעב קריית הממשלה בניין ב' רח' פל- ים 15 חיפה 8632675-04 מחוז מרכז: משרד החינוך, האגף לחינוך מבוגרים. מר משה מאיר רח' השלושה 2 תל- אביב טל' 6896023 -03 מחוז ירושלים: משרד החינוך, האגף לחינוך מבוגרים. גב' רבקה מלגרום רח' כנפי נשרים 22 ירושלים טל' 5601331-02 מחוז הדרום: משרד החינוך, האגף לחינוך מבוגרים. גב' יהודית גיגי רח' התקוה 4 קריית הממשלה באר שבע טל' 6263280-08 בברכה, דנה.

למעלה