צוות הפעולה של "קדימה" למאבק בתאונות הדרכים

צוות הפעולה של "קדימה" למאבק בתאונות הדרכים

צוות הפעולה של "קדימה" למאבק בתאונות הדרכים, בראשותו של ח"כ זאב בילסקי, ובהשתתפות חברי הכנסת גדעון עזרא ורוברט טיבייב, התכנס הערב במטה המרכזי של "קדימה" בפתח-תקווה ודן בדרכים להילחם בתאונות הדרכים, הקוטלות את חייהם של מאות אנשים מדי שנה. ח"כ בילסקי אמר במהלך הישיבה כי ממשלות ישראל לדורותיהן לא השכילו להבין שהמלחמה בתאונות הדרכים הינו אינטרס לאומי ממדרגה ראשונה. עוד ציין שגם מבחינה כלכלית, העברת תקציבים למאבק בתאונות הדרכים תחסוך בסופו של דבר מיליארדי שקלים מדי שנה למשק. במהלך דבריו בפני צוות הפעולה של "קדימה" אמר ח"כ זאב בילסקי כי: "מה שמאחד את כולם כאן זהו הרצון לקדם נושא, שלי הוא אחד הנושאים הכואבים שאני מתמודד עמם כבר שנים. זה דבר שבוער בעצמותיי. אני יודע שבכל יום שעובר ניתן להציל מישהו, צריך קודם כל לרצות. לצערי הרב איני רואה את הברק בעיניים, את ההתלהבות. ברגע שישנם אנשים שמתלהבים, הם יכולים להביא אחריהם אנשים נוספים. "מדינת ישראל מאבדת מדי שנה כ – 400 אנשים בתאונות דרכים, אלפים נוספים נפצעים. מלבד האובדן האיום והנורא, העלות מבחינה כלכלית היא כ – 16 מיליארד שקלים. ממשלות ישראל לדורותיהן, בין השאר בשל חילופי השרים הרבים, לא טיפלו כהלכה בנושא הזה". בהמשך דבריו שיתף יו"ר צוות הפעולה של "קדימה" לנושא תאונות הדרכים את המשתתפים בסיפור אישי מימיו כראש עיריית רעננה. "אני זוכר מוצאי יום העצמאות לפני שנים, כראש עיריית רעננה. הייתה תאונה קטלנית ברחוב אחוזה, שני בני אדם נהרגו, בהמשך התברר שמדובר בשני אחים. אנחנו עומדים שם, מכירים את המשפחה ושואלים את עצמנו – איך מודיעים להורים ששני בניהם נהרגו בתאונת דרכים?". ח"כ בילסקי סיפר כי במסגרת מאבקו בתאונות הדרכים כראש עיריית רעננה, התעקש על בנייתן של כיכרות בעיר, כיכרות שמבחינה עובדתית הורידו באופן ניכר את מספר תאונות הדרכים במקומות בהם הוקמו. בילסקי גם קרא לממשלה לאשר בדחיפות פריסתן של מאות מצלמות דיגיטאליות ברחבי הארץ והדגים את המקרה האוסטרלי, בו פריסתן של כ – 3,000 מצלמות כאלה הקטינו משמעותית את מספר הנפגעים בתאונות דרכים במדינה. חבר הכנסת גדעון עזרא, שלוקח חלק בצוות, הדגיש את הבעייתיות שבקשר בין משרדי הממשלה השונים המתעסקים באותו נושא, המאבק בתאונות הדרכים. עזרא קרא לממשלה למנות שר מיוחד לנושא והביע אמונתו כי צעד שכזה יוביל לתוצאות מיידיות. ח"כ עזרא קרא לנוכחים בצוות לשתף פעולה ולהעלות הצעות טובות ומקוריות. לדבריו, "למרות שאנחנו באופוזיציה, הצעות חוק טובות יעברו גם את הקואליציה הזו". מעוניינים לקחת חלק בצוות למאבק בתאונות הדרכים של "קדימה"? שלחו מייל ל - [email protected], או בטלפון 054-5298858

69הרצל69

New member
הפתרון הוא חיזוק התחבורה הציבורית

הפתרון הוא חיזוק התחבורה הציבורית כלומר: להפעיל את התחבורה הציבורית רוב שעות היממה, וגם ביום שבת. לחסום רחובות לכלי רכב פרטים, ולבנות כמה שיותר דרכים רק לתחבורה ציבורית.

למעלה