צופי האש בארץ

צופי האש בארץ

בתאריך 16.12. 01 נערכה מסיבת חנוכה לצופי האש בארץ. המסיבה נערכה באולמי המיתר ברחובות השתתפו בבארוע 160 צופי אש מרחבי הארץ אני מקווה שהם נהנו כמו שאנו מארגני המסיבה נהננו. מקווים שמערך הצופים בארץ יגדל. ממני ליאור שני ק. ארגון של צופי האש בארץ נ.ב תודה לסגן מפקד שירותי כבאות ראשל"צ עמרן גבי ולחזי צפניה שמירותי כבאות בני ברק על הארגון של האירוע.

fireman

New member
לגבי עניין צופי אש

אהלן ליאור, קודם כל גם אני שנוכחתי במסיבה מאוד נהניתי וכך גם כל הצופי אש בפורום, אתה יכול לטייל קצת אחורה בפורום ולראות את התגובות לגבי המסיבה שהיו טובות, מאוד טובות. מערך הצופים בארץ בבעיה, ישנם איגודים שאין להם צופי אש בכלל או שמספרם מועט מאוד וזאת בגלל ההפרדה בין איגודי הכבאות בארץ נוצר מצב שישנם איגודים כמו תל אביב למשל שיכול להרשות לעצמו לגייס 100 צופים לקורס בשנה לעומת איגודים אחרים כמו גבעתים עד היום שלא ערכו קורס צופי אש כבר 4 שנים ורק עכשיו נקלטו 25 צופים חדשים....מה גם שמעבר לבעיות התקציב ישנן בעיות פנימיות כמו ניסיון מר עם צופי אש בעבר מה שאפשר לומר "שרף את הפיוזים" בעיקר לכמה ראשי משמרות שנאלצו "לאכול את החרא" הזה ותסלחו לי על הביטוי ועד היום כאשר הם רואים צופה אש במשמרת שלהם הם מעקמים את העין... תראה ליאור, לא נמרח ונדבר יותר מידי שטויות....אני מתנדב בבאר שבע כבר 4 שנים....בכל ה4 שנים לא זכורה לי פעם אחת שהיו בבאר שבע יותר מ6 מתנדבים, זה עצוב וזה עלוב לתחנת כיבוי בסדר גודל כזה הנותנת שירות לעיר של כרבע מיליון תושבים ועם מחסור חמור בכוח אדם ביחס לכמות התושבים לא משקיעה בקליטת מתנדבים. למה זה קורה? באר שבע נמצאת בבעיה תקציבים כבר המון זמן בגלל העיריה הדפוקה שלנו שנמצאת גם היא במצוקה עוד יותר גדולה כך שהעיריה לא יכולה לסייע בעניין קליטת מתנדבים, לעיריה פשוט אין כסף בשביל לעזור בנושא כפי שנעשה בתחנות רבות בארץ. בעיה נוספת היא הריחוק של התחנה...תחנת באר שבע למי שמכיר נמצאת כמעט על גבול הערים באר שבע עומר באיזור תעשיה המרוחק מאיזור מאוכלס....ההגעה לתחנה בעייתית והחזרה בעייתית פי כמה..והתחנה לא מוכנה לדאוג להסעות ופיזורים מסודרים שזהו אחד התירוצים הבוטלים....אין הסעות.... לגבי שאר האיגודים בארץ אני בטוח שיתאמצו בשביל להרחיב את מסגרת צופי האש אצלהם....לגבי באר שבע.....אני מתאר לעצמי שבאירוע הבא אנחנו נגיע שוב באותו הרכב של 3-5 אנשים.... נקווה לטוב...

למעלה