צמחונות וספורט

m_shy

New member
הכותב צירף רשימת מקורות - גם לגבי

שאלתך האחרונה. לגבי תגבור לטבעונים: נייר העמדה של ה-ADA מצטט אמנם מאמר אחד שמציע תגבור של עד 20% לטבעונים בוגרים - אך הוא מצטט מאמר זה תיכף לאחר שהוא מפנה לשני מאמרים אחרים שלא מצאו משמעות כלל למקור החלבון - צמחי או מבעלי חיים - ובתנאי שלא מדובר בהסתמכות על מקור חלבון חסר כגון דגנים בלבד.

אלי ו.

New member
תקצור לעניננו

Protein. The 10th edition RDA for protein [0.8 g/(kg  d), or 63 and 50 g for the reference adult man and woman, respectively] was formulated for diets containing highly digestible, high quality protein (i.e., egg, meat, milk or fish) (15). If dairy products, whole grains, beans, nuts and seeds are the primary protein sources in the diet, as for lactovegetarians, recalculation of the protein allowance indicates that the protein digestibility score is only 90%, relative to diets composed of highly digestible protein [see (15) for calculation example]. For vegan diets, the protein digestibility falls to 76% of the reference value due to the absence of dairy products. Hence, the recommendation for dietary protein should increase 20% for vegetarians, 1.0 g/(kg  d), or 75 and 60 g for the reference adult man and woman, respectively.​

ailag

New member
אגב *הצתה מאוחרת*

הקפוארה שלי זה לא שעתיים בשבוע, זה שש שעות בשבוע. אבל נטו בשבילי זה כמעט 4. (יש בשיעור פרק זמן שבו כולם עושים קפוארה ביחד כך שהזמן שאת אישית מתאמנת בו קצר יחסית - במיוחד למתחילים כמוני) (זה אם אני לוקחת שני שיעורים ולא יותר, אבל נדיר שאני לוקחת יותר) (עד שנבואת האלפקה תתגשם) אני מניחה שזה עדיין לא הופך אותי לספורטאית .. אבל אולי בכיוון, במיוחד שהכושר שלי על הפנים אז הגוף שלי בטח מחשיב אפילו עלייה במדרגות בתור ספורט אקסטרים.

המשקל שלי בערך 80 ק"ג

בחיים כטבעוני לא אכלתי 70 - 80 גרם חלבון ביום . הנוסחא הזו מוגזמת לפחות ב 100% .

galgal1234

New member
מה הכוונה

עד 3 מנות סויה בשבועה? הכוונה למשקאות או לאוכל???

היי, גליה!

איזה מגניב לראות אותך גם פה (-: כנראה שהפרדס קטן משחשבתי. לפני אימון דומני שכדאי לאכול פחמימות, ולאחריו חלבון. באופן כללי מקורות התזונה הטבעונית שלי בקמפוס הם הרבה עלים ירוקים (אם את משלבת אורזים/כוסמת/קוסקוס/פסטה עם מגוון הקטניות שיש שם, יש לך סלט עם חלבון מלא), ו"חומוס חומוס" כשבא לי לגוון. כל שאר האופציות הצמחוניות לא רעות, אבל ספוגות בשמן ולא כ"כ מזינות.

TheFinalCut

New member
אם כבר אנחנו בענייני מאמרים...

ואני יודע שאת אוהבת מאמרים
ראי את המצורף, והסירי דאגה מלבך.

תודה רבה על המאמרים

נראים מהימנים ומעניינים, אני מקווה למצוא זמן בקרוב לעבור עליהם.

ailag

New member
תודה על התשובות ../images/Emo13.gif

אני לא ממש יודעת כמה גרם חלבון יש בכל דבר, אבל יש כאן הרבה חומר לקריאה אז אקרא ואחכים :)

למעלה