``צעירה לנצח``

ציפי ג

New member
``צעירה לנצח``

מבטיחה לנו הפרסומת ברדיו. מי מכן רוצה להיות צעירה לנצח? אני לא. לכל שלב שאני עוברת בחיים, יש פלוסים ומינוסים. אני מתגעגעת לדברים מסוימים בצעירות שלי, בעיקר לחופש, אבל אני מעריכה שהחופש יחזור כשאגדל, כמו שאמא שלי חופשיה היום. השאיפה להראות צעירה , להתנהג כצעירה, להיות צעירה פתטי לפעמים. אני זוכרת שכילדה התפלאתי איך זה שרק לסבתא שלי יש שיער לבן, כל הסתות האחרות היו בעלות שיער כחול או סגול. היום דווקא לצעירות יש את הצבעים הללו, ואשה בת 79 תצבע את שערה לאדמוני בוהק. האם כאשר השיער שלה אדמוני בוהק, ופניה מתוחות מהניתוח האחרון, היא נראית צעירה מכפי שנותיה? בד``כ לא, וגם אם כן, האם היא צעירה מכפי שנותיה? למה החברה שלנו רודפת אחר הבלתי מושג? סתם הגיגים שליום חמישי בערב, קודם הבלגן של יום שישי.

גם היום אני מרגישה...

צעירה לנצח ודווקא חיה בכייף עם המראה והנסיון והתבונה שבאה עם הגיל. חוץ מזה, ציפי, אם היינו נשארות בנות 17 לא היו לנו מקצוע, ילדים, כל מיני דברים שאספנו בדרך ללב, לנשמה ולחיים בכלל. לא שווה, לא קניתי את הקרם (או מה שלא יהיה) הזה... :)

four seasons

New member
זה לא חוכמה חנה את נראית ממש טוב

ויש יתרון הכרנו אותך לפני שהשתתפת בתוכנית, כך שהכרנו אישה חכמה, משעשעת עם הומור (-: ובנוסף לכך יפה

תודה, מתי

אגב - תראה מה כתבו עלי בנדון (ינשוף הברים וחבריו... :) ) בפורום נפגעי יואל-וואלה... הם לא ממש מסכימים איתך... חנה

נואליה

New member
כן, וחוץ מזה

חנה גם נראית צעירה בהרבה מגילה. כשראיתי את התוכנית התפלאתי שמישהי בת שלושים היא כבר עם (כמעט) שני ילדים, ורק אחר כך הבנתי מההודעות שלה שהיא יותר מבוגרת. אבל גם לי זה קורה. אני בת 26 ועדיין מנסים למכור לי מעריב לנוער ומספרים לי על מבצעים לחופש הגדול של חברות סלולריות... זה קצת מתסכל. (ספיר, שהאקספלורר 4 שלה לא נותן לה להכנס לתפוז והיא קוראת רק בסופשבוע אצל ההורים, אבל היא תנסה להתקין ווינדוס חדש).

הי ספיר - התגעגענו אלייך !!

אנקדוטה קטנה - בגיל 21 עבדתי באיזה חנות וכל בוקר היתה מגיעה אישה זקנה אחת וליד הקופה היתה מצקצקת בלשונה ואומרת מתחת לשפם ``כמה חבל שילדה כל כך צעירה צריכה לעבוד במקום ללכת לבית ספר...``. עד היום לא נפטרתי לכן מהעניין של לומר, יום אחרי יום ההולדת, כבר את הגיל של שנה הבאה... :) וחוץ מזה - תעברי מהר לאקספלורר 5 ותצטרפי אלינו. חנה

sista

New member
זאת עוד אחת מהאשליות שמוכרים לנו

צעירה לנצח זו מי שמתה צעירה, תסלחו לי. אין שום דבר בטבע שצעיר לנצח. מי שמרויח מהשטויות האלו זה רק חברות הקוסמטיקה והדיאטות שמנצלים חרדות של נשים שמתבגרות באופן טבעי בעוד שעל המסך הן רואות בנות 12 רעננות וזהו.

אני לא מבינה מה רע?

מה רע בפרסומת צעירה לנצח? למה לא לנסות ולהראות צעירה מגילי? למה אני צריכה לתת לקמטים להשתלט על הפנים שלי? מה רע באישה מטופחת שבעזרת כל מיני קרמים למינהם מצליחה לדחות את הגעת הקמטים לפניה? האם בגלל שאני גאה בגילי אני צריכה להיות גאה גם בקמטי? ליהי (שבנתיים רק בת 29 אבל כבר חוששת מהקמטים)

טל קר

New member
לדעתי מסרים שמנסים לגרום לנו

להיות שונים ממה שאנחנו ומשהו שלעולם לא נהיה, שגורמים לנו להשקיע מחשבות וכספים לשווא, אלו מסרים מדכאים. למה את צריכה להיות נטולת קמטים? זה אנושי להיות עם קמטים (והקרמים עוזרים רק לחשבון הבנק ולא לשלך. לא לפנים.) יש טיפוח בריא, ויש רדיפת שווא אחרי משהו שאנחנו לא. את רואה גברים שהולכים אחרי קוסמטיקה של ``צעיר לנצח``? אני מעדיפה בהרבה ``בריא לנצח`` ``מטופח לנצח`` ``אנושי לנצח`` מאשר ``צעיר ורזה לנצח`` מטל שאמנם בת 23.5 אבל לא מתאפרת אף פעם והקרם היחיד שהיא משתמשת בו זה עוגה עם קרם...

Boojie

New member
לי דווקא אין בעייה עם ``צעיר לנצח``,

יש לי רק בעייה עם העובדה שמשום מה אנחנו מנסים להצעיר רק את הקליפה, לא את התוך. הלוואי שאוכל להשאר צעירה לנצח. הלוואי שלנצח תהיה בי פליאה על נפלאות העולם, ושלעולם הגישה הצינית המנוסה לא תשתלט עלי. הלוואי שלנצח יהיה בי העוז לנסות דברים חדשים, להתמודד עם אתגרים לא מוכרים, ולא כחיפוש אובססיבי אחרי החדש, אלא כתהליך ארוך של למידה בלי קפיאה על השמרים. הלוואי שלנצח אוכל לשמור את גופי במצב תקין וסביר, שיתן לי איכות חיים ויכולת לפעול גם כשאהיה סבתא לנכדים. האמת, אין לי כלום נגד הנסיון לשמר את נעורי המראה החיצוני. בשום מקום לא נכתב שאסור לנו להיות מדי פעם שטחיים, ואם למישהי זה עושה טוב על הנשמה להעיף את הקמטוטים מסביב לשפתיה, אני בהחלט בעד שהיא תעשה את זה. אין מה לעשות, זה מבאס להסתכל בראי בבוקר ולראות משהו שנראה הרבה יותר זקן מכפי שאת תופסת את עצמך. זה בהחלט עשוי להחליש. אבל מכאן ועד להתמקד רק במראה החיצוני, לסגוד לעור החלק ולבטן השטוחה ולשכוח מכל השאר - רבה הדרך. למרבה הצער, לא חסרות נשים ששומרות על המראה הצעיר בעוד נפשן זקנה ומרירה. זו אחת התופעות הפחות חביבות עלי. וציפי, אני בהחלט מבינה - ומקבלת - את הגישה שלך, שזיקנה היא אחד משלבי החיים, ובהחלט שלב ראוי. אבל אין מה לעשות שזיקנה היא בגידת הגוף, איך שלא תסתכלי על זה, ולא הרבה אנשים יכולים להתמודד עם בגידת הגוף שלהם בקלות. לא כל אדם יכול לחיות בשלווה עם העובדה שהוא לא יכול לעשות דברים שיכול לעשות פעם, שהוא לא זוכר דברים שזכר פעם, ומעט מאד אנשים יכולים לחיות עם הסממנים החיצוניים שמזכירים להם שוב ושוב שהגוף שלהם מאבד את חיוניותו ומתקרב אל המוות. לא כולם יכולים לקבל את זה בהשלמה פילוסופית.

למעלה