צריך להבין סופית מזה PHP.....

צריך להבין סופית מזה PHP.....

טוב, אז ברשותכם, אני רוצה להבין סופית מזה PHP לפני ההחלטה הסופית ASP\PHP. מאיפה יצאה השפה הזאת בכלל? (מי זה בכלל Rasmus Lerdorf)? האם אני חייב לינוקס כדי להריץ קובץ PHP? האם קובץ PHP דורש קימפול? למה, על-פי רוב דיעות PHP "קלה" יותר? ואם כך, למה השוק נשאר עם מיקרוסופט? בכלל, אשמח אם תפנו אותי למאמרים בסיגנון: "PHP/ASP מה עדיף?" בשורה התחתונה כמובן. אני מניח שהרבה שאלו את השאלות האלה פה, אז אם אפילו תוכלו לנתב אותי לשאלות קודמות - סבבה. בתודה מראש...

rozeyoter

New member
לא נשארו הרבה כמוך בעולם. :)

ויותר ברצינות, וגם לשאלתך, אני כמוך בא מתחום ה ASP יש יתרונות לכאן ולכאן. כאן בטח יגידו לך רק צד אחד של המטבע, אז אני מקווה שפרסמת אותה שאלה בפורום המתחרה :). ואם תשאל לעניות דעתי אז ככה: 1 מביני עניין טוענים בחום ובתוקף ש PHP עדיף. ועיקר טענתם: 1 רמת אבטחה רבה יותר. (?). 2 עלויות פיתוח ותפעול נמוכות יותר (כל התוכנות הנלוות לPHP הן חינמיות, לינוקס, מיאסקיואל, אפצ´י...). 3 אפצ´י רץ גם על חלונות וגם על לינוקס/יוניקס בלה בלה. 4 יכולות רבות יותר של השפה (לASP צריך כל מיני ריבי קום ואקטיו איקסים/דללים לפעמים מוצאים חינם, אבל חלק עולים, אני אישית תמיד מצאתי חינם!). 5 הם פשוט אוהבים לכתוב בשפת C ... :) אני מניח שתקבל תגובות יותר ממביני עניין. בגדול, לשפה יותר יכולות, ויותר "זול" לכתוב אותה ולהריץ אותה. בנושא האבטחה... ראיתי למשל סקריפטים שיכולים לשמש כשרת, ואם מישהו ישתול לך כזה אחד באתר.... אבל כנראה שיש בטענה אמת... מצד שני אם אתה רגיל לכתוב VBSCRIPT ולבוס שלך יש רשיונות מתאימים, או שאין לו בעיה לרכוש אותם, יש מקום לנוכח הזמן שלדעתי גוזל לימוד השפה, לשקול פיתוח ב ASP... חוות דעה נוספת מתבקשת. בהצלחה.

Megapuzik

New member
אולי זה יעזור לך קצת...../images/Emo13.gif

http://www.zend.com/images/rasmus.jpg Rasmus Lerdorf

למעלה