צריך להגביר את המודעות

צריך להגביר את המודעות

לגבי ניסויים בבעלי חיים! צריך שעוד אנשים יידעו על פנטן והד אנד שולדרס. וגם על אל-על ואינטרנט זהב. אם יותר אנשים יידעו למשל שפנטן נוסה על בעלי חיים הם לא היו קונים אותו! אני בכלל לא ידעתי על זה לפני שנכנסתי לפורום. בגלל זה אני אומרת לכל מי שאני מכירה לא לקנות ולהשתמש במוצרים האלה. ההורים שלי למשל, די הצדיקו ניסויים לצורך רפואה עד שהראתי להם מאמרים בנושא, שזה בכלל לא נחוץ ושיש תחלופות. בקשר לתעשיית הבשר, רוב התגובות שאני שומעת בקשר לזה, "זאת דרך הטבע/שרשרת המזון" ו"אני לא חושב על הדברים האלה כשאני אוכל את הבשר". חבל ...

אדווה במיוחד בשבילך

הנה כמה עובדות משמחות. המועצה לניסויים בבעלי חיים מאשרת כל ניסוי שבא לאישורה. המועצה הזאת הוקמה על מנת לבדוק אילו ניסויים לאשר ואילו לשלול. בגלל התנהגותה של המועצה הארגונים למען בעלי חיים ובראשם "האגודה נגד ניסויים בבעלי חיים" הגישו תביעה לבג"ץ נגד המועצה הזאת. הם גם מקליטים את הדיונים במועצה על מנת לחשוף את חוסר ההגינות של המועצה לניסויים. הם גם דאגו לסלק את היו"ר הקודם של המועצה ועכשיו מתכוונים לסלק עוד מישהו מהמועצה. בקרוב יוכל כל אדם לבקש את הפרוטוקולים של הישיבות, גם זה בזכות חברי האגודות למען בעלי חיים. וגם התקשורת תוכל להכנס לדיונים של המועצה לניסויים ותוכל לחשוף מה קורה בדיונים. במועצה הזאת חברים 23 חברים מתוכם רק שלושה הם חברים בארגונים למען בעלי החיים ובגלל המספר המועט אין להם כוח להשפיע על ההחלטות של המועצה. אבל לפחות יש מי שחושף את כל ההתנהגות הגועלית של המועצה. כיום בזכות הארגונים האלה שר הבריאות קרא להפחית את הניסויים בבעלי חיים. העצה שלי היא שכל אחד מאיתנו יצטרף לאחת האגודות למען בעלי חיים או יתרום כסף. אפילו כמה שקלים תרומה יכולים לעזור. תקראי את הכתבה המצורפת

**לילך**

New member
זאת סתם כתבה על איש גס רוח

אבל אין שם מידע על ניסויים ועל החלטות המועצה. האם הפרוטוקולים של המועצה פתוחים לעיון הציבור? ואם כן איפה הם מתפרסמים?

ראי ציטוט מידיעה בפורום אחר

מדובר פה על המועצה לניסויים בבעלי חיים. אלו התקנות החדשות: "לגבי השקיפות¬ המועצה מחוייבת להראות הפרוטוקולים הכתובים של כל ישיבותיה לכל המתעניין® צריך לפנות בכתב ללשכת המדען במשרד הבריאות ולבקש לראות פרוטוקולים מסויימים ואז מזמינים אותך למשרדם לראות שם את הפרוטוקולים שביקשת לראות " בכל מקרה אם תיכנסי לפורום זכויות בעלי חיים בוואלה תוכלי לקבל פרטים נוספים. נמצא בקהילת "חברה, מדינה וקהילה" ורק תדעו ששם מפרסמים את הפורום הזה מפעם לפעם כך, שיש איזון בפרסום בין הפורטלים. כדאי כמובן ליצור קשר עם אנונימוס והאגודה נגד ניסויים שידריכו אותך אילו פרוטוקולים לדרוש מהמועצה.

למעלה