צריכה להתפרק

wolfyy

New member
צריכה להתפרק

וסליחה מראש על החפירה האסטרונומית שהולכת להיות פה.. לפני כמעט שנתיים היה לי ידיד שמאד חיבבתי. בהתחלה היה כיף ונעים, אבל אח"כ הידידות ביננו לא צלחה כ"כ, (הוא היה קצת אידיוט, ואני הייתי הרבה אידיוטית) אחרי ריב גדול חזרנו לדבר וניסינו פשוט להתיידד שוב, זה הצליח לתקופה ואח"כ הקשר פשוט התמוסס מעצמו.. לא דיברנו שנה וחצי. במשך כל הזמן הזה לא יכולתי להפסיק לחשוב עליו.. חקרתי את עצמי כמו סוכן מוסד מטורף , וגם דיברתי עם חברתי הטובה,אבל לא הצלחתי להבין למה (בבקשה בלי עקיצות על העיוורון...) ורק לפני חודשיים בערך הבנתי שאני אוהבת אותו, שכל הזמן הזה היו לי רגשות אליו. לפני שבוע וחצי אזרתי אומץ והתקשרתי אליו, הוא היה כמובן, מופתע לשמוע אותי, אבל באמת שהיה נשמע מופתע לטובה. הערתי אותו משינת צהריים ואז שאלתי אותו אם הוא רוצה לחזור לישון "קצת" הוא ענה "את לא נעלבת נכון?:)" "רק אם תתקשר אליי כשתתעורר;)".. "ברור!" באמתי שלא הרגשתי שהוא מבלבל לי את השכל. עד שהוא אמר שהערתי אותו ושאלתי אם הוא רוצה לחזור לישון, השיחה הייתה נעימה וזורמת, ובאמת שאין לי הסבר לא לעצמי ולא לאף אחד למה הוא לא התקשר. אחרי שבוע שהייתי כ"כ עצובה, כי לעזאזל, אחרי שנה וחצי של חוסר הבנה, הבנתי, אזרתי אומץ, ואני מקבלת כלום עם שום דבר? אפילו לא סירוב שאני יודעת שאני יכולה להגיד "סבבה ניסית", אלא שקט . שלחתי סמס שלא נענה. אני ממש לא מתכוונת ליצור קשר שוב טלפוני סמסי טלפתי או אחר, אבל רע לי. ואין לי מושג מה לעשות עם כל הרגשות. חוץ מזה, אתמול בלילה היה לי חלום פשוט מחריד, גרוטסקי... התעוררתי בבוקר כשעוד יש לי זמן לישון לפני השעון, פחדתי להרדם שוב אבל בגלל שהייתי כ"כ עייפה כן חזרתי לישון , עם האור דלוק ודלת החדר פתוחה... וכל היום זה מטריד את המחשבות שלי כל כך...

"רע לי"

זה משהו שמתאר את מצבך אבל לא מסביר אותו. אולי כי אין לך הסבר. יודעת על עצמי שאם מעירים אותי משינה אני יכולה לדבר שיחות שלמות שאני לא זוכרת אחר כך. מצד שלישי - אין לכם שום הסטוריה של יציבות. מהן הציפיות שלך הפעם, בעצם?

wolfyy

New member
לא הבנתי למה התכוונת

ב"מתאר את מצבך אבל לא מסביר אותו. אולי כי אין לך הסבר." ולא היו לי ציפיות.

"רע"

זו מילה שמתארת ערך (יש מדרג בין טוב לרע, סביר להניח שכשאת אומרת רע את יודעת איפה את נמצאת במדרג הסובייקטיבי שלך אבל לנו אין מושג). "רע" זה לא שם של רגש. שמות של רגשות הם עצוב, שמח, מאוכזב וכו' וכו'. להגיד משפטים כמו "אני מרגיש רע לגבי הכל" משאיר את הזולת בחוסר בהירות. הוא מבין שרע כי הוא יודע מה זה רע מתוך שגם לו היה רע בחיים פה ושם - אבל עדיין חסר בשר. אין תוכן. מה שתיארת זו מערכת יחסים לא ברורה, ולא עקבית שאחריה היתה הפסקה את קטעת את ההפסקה בטלפון היה נחמד לך לדבר איתו, הרגשת טוב אחר כך לא היה המשך לגמרי נשמע מאיך שכתבת, שציפית שהוא יחזיר לך איתות בקשר כלשהו ביוזמתו אחרת לא ברור למה מטריד אותך שההפסקה בעצם נמשכת. ומה את מרגישה לגבי זה? מאוכזבת? נעלבת? את מרגישה מטומטמת שניסית? מה?

wolfyy

New member
אם התכוונת

בציפיה לזה שחשבתי שאחרי שהוא אמר "ברור שאתקשר" חשבתי שהוא אכן יתקשר, אז אפשר לקרוא לזה ציפיה, אבל אני יותר הייתי קוראת לזה מחשבה בהתבסס על נתונים. בעיני רע זה שם של רגש, לכן נתתי לרגש שלי את השם הזה. מובן מאליו שהוא סובייקטיבי. אינני יודעת איך בדיוק לכנות אותו בשם אובייקטיבי יותר, מאוכזבת אולי הכי קולע.. נעלבת ומטומטמת בטח שלא. מאוכזבת ד"א, לא מזה שהוא לא התקשר, אלא מזה שעשיתי ניסיון שהשאיר אותי יותר באפלה ממה שהייתי קודם, אולי זה סוג של תסכול עם עצב.

אז ככה

רע זה לא שם של רגש. כשאת אומרת "ילד רע" את לא מתכוונת להגיד שומדבר לגבי איך הוא מרגיש, אלא איך הוא מתנהג... ואת אומרת משהו ערכי על כך. תמיד הרצף בין טוב לרע הוא רצף ערכי... להבדיל מהרצף בין נכון ולא נכון שהוא רצף שיפוטי... ושני אלו לא קשורים בכלל לרגשות. הם יותר קשורים לחשיבה. עצב, אכזבה, תסכול - אלו רגשות. כן בהחלט. עכשיו בואי נראה מהם הנתונים. זה שבן אדם אומר לך "ברור שאתקשר" עדיין לא הופך את זה לאמת צרופה. זו אמירה שיצאה מהפה של אחד שמנסיונך את יודעת שהוא טיפוס שלא מתקשר או לא מי יודע מה שומר על קשר. אז מהו הנתון העובדתי? האמירה שלו או הניסיון שיש לך עם היכולת שלו לשמור על קשר? הרבה פעמים כשאנחנו מאוד רוצים משהו אנחנו לא נותנים לעובדות לבלבל אותנו. כל כך רצית שיהיה המשך לקשר שלא הקשבת לעובדות שאת בעצמך יודעת ושמעת רק מה שהוא אמר באותה שנייה: "ברור שאתקשר". במקום לקחת בחשבון את מה שאת כבר יודעת עליו ועל איך אתם בקשר, בחרת לשכוח או להתעלם מהמון נתונים שכבר יש לך על סמך ניסיון העבר ולהתייחס רק לאמירה שלו. על האמירה הזו המנותקת מהעבר או מההקשר של אותו אדם ספציפי בנית את הציפייה שלך. מאותו רגע שהתעלמת ממה שאת כבר יודעת עליו ועל איזה טיפוס הוא בקשר, הפכת את הציפייה ללא מציאותית... וציפיות לא מציאותיות הן מתכון בטוח לאכזבות ותסכולים. ו-כן, זה מתסכל ועצוב כשהמציאות טופחת על הפנים בהפוכה. לא כיף בכלל.

wolfyy

New member
מצד אחד מה שאת אומרת נכון

מצד שני עברה שני וחצי ועובדות יכולות להשתנות, ככה שאני לא חושבת שלא הסתכלתי על המציאות, אלא קיוויתי. על כל פנים, תודה על ההתייחסות והכנות.

למעלה