צריכה עצה

• פותח הנושא LCA
  • פורסם בתאריך

LCA

New member
צריכה עצה

מקווה שתוכלו לעזור לי. אני עובדת עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים (לאו דווקא אנשים עם בעיות נפשיות). שמתי לב שאחד החניכים שלי פיתח רגשות כלפיי. בהתחלה חשבתי שזה חמוד ולא ממש ייחסתי לזה חשיבות ולאחרונה שמתי לב שהוא פשוט מקנא והקנאה שלו יוצאת בצעקות ובכעס וזה נראה שהקנאה שלו ספציפית לחניך אחר. זה מתחיל להפריע לי כי אני שמה לב שהוא כל הזמן עוקב אחריי במבטים שלו, הוא כל הזמן קורא לי ורוצה שאהיה סביבו, הוא דרוך לכל מה שהחניך השני אומר לי, או רק אפילו קורא לי או אומר את שמי ובגלל זה הוא לא עושה את מה שאני מבקשת ממנו, אם אני שנייה יוצאת מהחדר הוא ישר מחפש אותי וזה כבר לא נעים... זה מפריע לי, זה מפריע לו ולכל שאר החניכים... מה לעשות?

נגוהות

New member
הדרכה וישיבות צוות

האם אין ישיבות צוות במקום בו את עובדת? זה המקום לקבל עצה ודרך התמודדות עם הבעיה הזו. קשה לענות לך מבלי שמכירים את האיש. בכל אופן הצבת גבולות ברורים, תוך כדי הסבר שאת אוהבת אותו אך יש עוד חניכים שצריכים אותך, אולי תוכל להועיל. תגובתך צריכה להיות שקטה וראציונלית מבלי להסחף למקומות של כעס.

צבינגית

New member
אז ככה-

אם את מעוניינת ליצור עימו קשר רומנטי, ונראה לי שלא- עשי זאת אבל מבלי להמשיך ולטפל בו. במקרה שאינך מעוניינת בכך, שבי עם החניך, והסבירי לו שלמרות שאת מבינה את רגשותיו כלפיך, אין לכך מקום מבחינתך. הסבירו לו את זה בצורה ברורה וחד משמעית, כפי שהיית מסבירה לכל מחזר עקשן אחר, אך תוך שימוש בצורת דיבור שהחניך יבין. אל תתני מקום לכפל משמעות. עם זאת, תני לו את הכבוד המגיע לו, כפי שמגיע לכל אדם. שדרי לו את דבריך גם בהתנהגות תואמת לדבריך- כדי שלא יפתח ציפיות סתם. אני הייתי נזכרת בעבר, יתכן וגם את, אולי כנערה צעירה או מתבגרת היית מאוהבת, במורה, במדריך בתנועת נוער, או בכל מבוגר סמכותי אחר. נסי לבדוק את תחושותיך במקרה ההוא, והשווי לעכשיו. צדקה נגוהות שיעצה לך להתייעץ עם הצוות המקצועי במקום עבודתך. מקווה שעזרתי

LCA

New member
תודה על העזרה

אעשה זאת

למעלה