קבלת אבחון

שרוצקי

New member
קבלת אבחון

שלום לכולם, עזרתם לי מאוד עם שאלתי הקודמת ולקחנו אותו לאבחון במרכז דיצה צחור. ביום רביעי אנחנו הולכים לקבל את התוצאות ואני מכינה את עצמי נפשית:
1. האם אבחון של אוטיזם ברמת תפקוד גבוהה(אם זה אוטיזם, הילד מתפקד ברמה מאוד גבוהה ויש לנו מדד להשוואה כי הוא תאום) מוביל תמיד לחינוך מיוחד?
2. האם אנחנו מחויבים לספר את תוצאות האבחון (הגננת שלו, מן הסתם, יודעת שהלכנו לאבחון כי מילאה שאלון) השאלה היא לגבי מערכת החינוך בעיר גן/ בי"ס?
3 באופן כללי אנחנו רואי שחורות ומאוד חוששים מן העתיד - מה מצפה לנו? איזה טיפולים ניתן לתת במסגרת פרטית? למה להכין את עצמנו?
אשמח לכל פיסת מידע שתוכלו לתת לי, אנחנו בלחץ נוראי ומאוד חוששים מן העתיד. תודה מראש

תשובות

1. ילד בתפקוד גבוה יכול להסתדר בחינוך רגיל עם / בלי סייעת. שלי אובחן בכיתה ג', מסיים ד' השנה. יש לו סייעת. נמשיך בחינוך רגיל לפחות עד סוף יסודי.
2. את לא חייבת לספר. גם אם מילאו טופס, עדיין מותר לך להגיד שהכל בסדר. אבל לדעתי כדאי כי זה יעזור לילד.
3. שלי הולך לפסיכולוגית פרטים עם החזר גבוה מהקופה ולקבוצת מיומנויות חברתיות. במסגרת סל שילוב בבית ספר מקבל ריפוי בעיסוק וריפוי באומנות.
&nbsp

למעלה