קב"ן

hopahey

New member
קב"ן

באיזה מקום רשמי אפשר לקבל מידע על המעמד של הקב"ן? אני רוצה להבין את זה בתור אזרח, לראות את המידע הרשמי, ולא המידע שמישהו "לוחש לי". ברור שחלק מהמידע צריך להיות מסווג אבל גם את זה צריך להגיד באיזשהו מקום - "הנימוקים החלטות הקב"ן ישארו חסויים למען לשמור על הבטחון\הפרטיות...", אבל מה עם דרך קבלת ההחלטות? ההליך? האם גם הוא מסווג? אם כן - מדוע??? היכן אני יכול למצוא את המידע הרשמי? (בעיקר לגבי אפון קבלת ההחלטות) אני עומד בפני אנשים שאומרים שעלי לא לשקר לקב"ן בשום אופן להיות כנה אתו. יחד עם זה, אומרים לי שהמערכת הצבאית "דפוקה" "מסורבלת", שהמשמעות האמיתית של "ממוקם לפי צרכי בצבא" הינה ´נדפק במערכת הבירוקרטית,. איך אני יכול להיות הגון ביחס למערכת לא הגונה?? אני מבקש תשובה לשתי השאלות.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
מעמד הקב"ן בצה"ל

סביר שיש מסמכים פנימיים של הצבא בנושא, ולא כל-כך לשימוש פומבי. אולי תוכל לקבל עזרה ספציפית בפורום הזה. לגבי זכויות (וחובות) חיילים תוכל למצוא חומר כאן, ואולי זה יאיר עוד משהו... בכל מקרה, אם אינך מרוצה מדרך טיפול, או שנמנע ממך לעיין בחומר אישי לגבייך, אתה יכול לפנות לנציב קבילות החיילים. מצטערים שלא יכולנו לספק מידע מדוייק נוסף (יש גם לנו רכילויות וידע אישי, אך לא זה מה שרצית).

kaban

New member
קבן

שלום לך אני הייתי קבן מס שנים ומה שאני אגיד לך הוא מהיכרות עם המערכת כקבן ולא כמייצג המערכת עם כי מה שאני אגיד יהיה דומה למה שיגידו לך קבנים כי כך הוא קבן הוא עובד סוציאלי או פסיכולוג וכל קשר עם קבן הוא חסוי כלפי גורמים שאינם אמורים לדעת על תוכן השיחה - קרי - כולם. בשיחה עם קבן הוא יבטיח לך חשאיות השיחה וכך הוא הדבר. לעיתים קרובות הקבן מתייעץ עם גורמים שונים - מדריך אישי, פסיכיאטר וכד´ והדבר נעשה ללא גילוי פרטים כל שהם על המטופל!!!! הקבן אינו מעביר פרטים לא למפקדים (למעט מס´ פרטים כללים על מנת שהמפקד יטפל בחייל טוב יותר), לא להורי החייל ובוודאי לא לשום גורם אזרחי!!! מעולם לא העברתי כל מידע לגורם אחר אלא אם החייל ביקש זאת. לכל אלו יש סייג אחד - אם סבור הקבן כי החייל שמולו עלול להיות מסוכן לעצמו או לאחרים הוא חייב לנהוג לפי חוק המדינה ולדווח מעבר לכך אין דיווח. גם חיילים שהיו מספרים לי שהם משתמשים בגראס - המידע לא הועבר הלאה היות ואין בכך סכנת חיים, אם היה מדווח לי כי הוא מכור אז היה יורד לו פרופיל נפשי על התמכרות. ניתן לפנות אלי למידע נוסף

למעלה