קולונוסקופיה ,אמינה ב-100 אחוז ?

yarivlevi

New member
קולונוסקופיה ,אמינה ב-100 אחוז ?

שאלתי נובעת מכך ששמעתי היום סיפור על אדם שעבר קולונוסקופיה ובבדיקה לא היו ממצאים והתברר לאחר מכן שלא גילו ממצאים לא שהיה לו גידול סרטני במעי הגס ,האדם אמר לי שיש 10% של פיספוס בבדיקה ,מה שהפליא אותי מאוד ולכן עכשיו אני מוטרד מעט. עברתי לפני חודשיים קולונוסקופיה קצרה והרופא אמר לי שיש לי פוליפ ואני צריך לעבור קולונסקופיה מלאה כדיי שיורידו אותו ויראו אם יש עוד,עברתי גם את המלאה והרופא(רופא אחר) אמר לי שאין כלום במעי ושאני צריך ללכת לפרוקטולוג כי יש משהו בפי הטבעת ואז החלטתי לא ללכת כי כנראה שזה טחור ולא ממש מזיז לי ורק רציתי להיות רגוע שאין לי כלום במעי ועכשיו שאני שומע שיש 10% פספוס אז זה מטריד אותי מאוד ,האם אני אמור לעשות עוד קולונסקופיה או לסמוך על הרופא ? נ.ב - אני בן 29 בריא ולא סובל משום מחלה כרונית , היציאות שלי תמיד הן לא כ"כ סדירות ,אני יכול להכנס לשירותים פעם ביומיים-שלוש ופתאום להכנס לשירותים פעמיים ביום (די נדיר אבל קורה לעתים) , לגבי דימום בצואה אז לעתים יש לי מעט מאוד דימום וגם מיחושים קלים בפי הטבעת ועקב הקולונוסקופיה שעברתי אני בטוח שזה טחור או פיסורה.

קולונוסקופיה לאיתור פוליפים

אין בדיקה שאמינה ב 100% ברפואה. קולונוסקופיה היא עדיין הבדיקה האמינה ביותר לאיתור פוליפים, למרות התפתחות בדיקות חדשות כמו קולונוסקופיה וירטואלית שמבוצעת בטכניקה המבוססת על בדיקת CT. אמינות הבדיקה תלויה מאוד באיכות של הכנת המעי והניקיון שלו משאריות או גושי צואה. אם ההכנה לקויה יש סבירות גדולה יותר לפיספוס של ממצאים קטנים. ישנם גורמים נוספים המשפיעים על איכות הבדיקה, כולל הניסיון של הרופא המבצע. במידה ויש חוסר התאמה בין ממצאים של שתי בדיקות שעברת, אני מציע לך לגשת לרופא שיעריך את הממצאים ויחליט האם יש מקום לפעולה נוספת. לא מומלץ להתעלם מהממצאים או לקחת את ההחלטה על עצמך. אתה יכול להתיעץ עם גסטרואנטרולוג או כירורג פרוקטולוג. תוכל לקבוע תור דרך משרד המרפאות באיכילוב- 6974000.

למעלה