קופת גמל וקרן השתלמות

anca1947

New member
קופת גמל וקרן השתלמות

הפסדתי המון כסף בקופות.עכשיו אני מתלבטת אם להעביר לסולידי שזה בערך 4% לשנה או להשאיר כמו שזה בתקווה שזה יחזור לעצמו. בתודה ממני

noam4u

New member
שאלה טובה וצריכה ייעוץ פרטני

בוקר טוב, התשובה לשאלה מחייבת בדיקה פרטנית של תיק ההשקעות הכולל שלך, כולל שאלות כמו למתי את צריכה את הכסף? האם את משקיע סולידי? מה ציפיות השוק וכדומה. יש צורך להתייעץ עם יועץ השקעות כדי לקבל החלטה נכונה עבורך. סופ"ש נפלא!

anca1947

New member
תודה רבה

כל הכבוד על התשובה המהירה. האמת היא שאני אובדת עצות.הקרנות שיש לי הן דרך העבודה והגמל דרך הבנק שהפקדתי לפני שנים רבות.היום זה עבר לחברה פרטית.אני אף פעם לא התייעצתי עם יועץ השקעות.אני צריכה לפנות ליועץ השקעות חיצוני או מאותן חברות? אף פעם לא שאלו אותי ולא ייעצו לי.מה לעשות?

noam4u

New member
יועץ חייב להיות אובייקטיבי

לפי התיאור של אפיקי ההשקעה, את צריכה יועץ פנסיוני כי קרנות השתלמות (אני מניח שהתכוונת לקרנות השתלמות ולא קרנות נאמנות) וקופות גמל הן אפיקים פנסיוניים. יועץ פנסיוני הוא יועץ אובייקטיבי ולכן מומלץ לפנות ליועץ שאינו קשור לחברות עצמן (כי הרי אם הוא קשור אז יש לו אינטרסים לטובת אותן חברות, לא?) יש מספר יועצים פנסיוניים טובים, אני יכול להמליץ על יועץ בשם איציק בן ארויה. אציין כי אני משוחד, והוא היועץ האישי שבנה לי את התיק, אבל את יכולה לשאול חברים או מכרים אם יש להם מישהו נוסף. מקווה שקצת עזרתי. שבת שלום נועם

למעלה