קוראים לה צ'ארלי, מותק של ארנבונת

טליונת1

New member
קוראים לה צ'ארלי, מותק של ארנבונת

רשומה שכתבתי על השתלשלות בואה של צ'ארלי אלינו. אתם כבר מכירים בפורום זה את רוב הסיפור, כעת הוא מופיע בצורה מסודרת עם תמונות...
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7411617
כשיהיה לי זמן אולי אוסיף לרשימה גם וידאו אחד או שניים

trilliane

Well-known member
מנהל
נהניתי לקרוא. נשמע שהצלחתם וממש כיף לכם!

לגבי טיפול, אגב, ארנבון דורש יותר מחתול בד"כ, אבל זו לא השוואה הוגנת כי חתול הוא כנראה החיה הביתית הנוחה והקלה ביותר לתחזוקה, כך שזה נכון כמעט לכל חיה.
&nbsp
לגבי כלב זה כבר ממש לא נכון. ציינת בעצמך שצריך להוציא אותו 3 פעמים ביום; צריך לחנך לעשיית צרכים בחוץ (וכשהם גורים יש לא מעט פספוסים בתוך הבית...). פרווה ולכלוך יש; התעסקות ותשומת לב רבה גם; הרס של נעליים ושלל חפצים "לעיסים" - כמובן... ועוד לא דיברנו על אילוף, ריח, ושלל חיסונים... (וכמובן גם אותם צריך לסרס/לעקר). כלב בד"כ תופס לא פחות מקום, צורך הרבה יותר מזון... בשורה התחתונה גידול כלב אינו זול או קל יותר.
&nbsp
ההבדל הוא שכלב חיה נפוצה ומוכרת ולכן אנשים מופתעים פחות, לעומת ארנבון שבו אין די תיאום ציפיות. רבים חושבים שזה כמו אוגר או שרקן גדול, חיה של כלוב... כשלמעשה הוא יותר דומה לחתול (אבל פחות עצמאי).
&nbsp
קחי בחשבון שרוב מה שחוויתם עד עכשיו הוא שלב הלמידה וההסתגלות. הוא תמיד יותר אינטנסיבי, מצריך השקעה של זמן וכסף... (שינוי הרגלים, התאמות, קניית ציוד וכו'). ברגע שעוברים אותו ונכנסים לשגרה, הטיפול השוטף כבר לא ביג דיל (אלא אם יש בעיות מיוחדות).

trilliane

Well-known member
מנהל
אגב, בתמונות היא ממש לא נראית ננסית...

אופתע אם היא שוקלת פחות מ-2 ק"ג. תשקלו בהזדמנות אם יש לכם איך.

טליונת1

New member
נכון.. אני בטוחה שהיא מסוג אחר ויש כמה אופציות... ניסיתי

להעלות אותה על משקל מטבח אבל היא יורדת ממנו מהר לפני שאני מספיקה ... כשאגיע לוטרינר ברור שנשקול ,..

trilliane

Well-known member
מנהל
אם יש לך משקל וו (קפיץ) למזוודות אפשר לשים אותם בכלוב ולשקול

(כמובן להרים ממש מעט, די בס"מ מהרצפה) או לשקול אותה בתוך הכלוב במשקל אחר ואז לשקול לחוד את הכלוב ולחסר.

Runny

New member
קופסתפלסטיק בגודל שלה
רכשנו, באיקאה, קופסת פלסטיק בגודל של הקטנים (אצלנו כולם פלוס מינוס אותו משקל) כך שהם לא מצטופפים בה ומצד שני לא נוח להם לקחת תנופה ולקפוץ החוצה.
הארנבון הולך לתוך הקופסה והקופסה יושבת על המשקל הביתי.

יש אקסל ששקילה כל חודש הולך אליו וזה בשימוש בכדי לשים לב לשינויים בהרגלי האכילה (בעיקר אצל מאותגרת השיניים שלנו) ולבדוק אוכל חדש.

trilliane

Well-known member
מנהל
איך הוא "הולך" לתוך הקופסה? נראה לי די מאתגר לגרום לו לשבת

בתוכה... וקבו "קונטרול פריק", אני לא יכולה להרים אותו, כידוע; ברגע שהוא מרגיש ידיים אוחזות בו הוא מיד נדרך ומתחיל להתחמק ולברוח.

Runny

New member
התגובה הייתה לצ'רלי ישתבח שמה.
קבו מצריך היפנוזה, ידוע.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני יודעת; אבל שאלתי על הארנבונים שלך...

Runny

New member
מקבלים סיוע מ10 אצבעותיי.
אני דיי מיומן בלתפוס אותם ולהחזיק בצורה יציבה.

trilliane

Well-known member
מנהל
גבר!
והם לא מתנגדים? כששוקלים אי אפשר להפעיל לחץ נוסף...

Runny

New member
טיפה מתנגדים
כשמנסים לתפוס אז הם מתכננים לברוח כשהם קולטים מה אני מתכנן, אבל ברגע שתפסתי הם מוותרים ולא מתנגדים (קרני עלול לנסות לקפוץ לדפים אם עוברים קרוב...)
&nbsp
הקופסה בדיוק בגודל שלהם כך שהם דיי מתקשים לצאת ממנה, אני מכסה את העיניים בעדינות ותופס את השניה שהם מפסיקים לנוע.
עם טאקר זה הכי קל, הוא פשוט קופא, טפול הכי מאתגרת אבל עם עוגיה בפה המסיתה את תשומת ליבה הכל אפשרי.

למעלה