קיאיי בקיודו....?

Tonjin

New member
קיאיי בקיודו....?

היום יצא לי לעבור ליד קיודוג'ו ממנו בקעו צעקות רמות, אמנם לא קיאיי אגרסיבי ואינטנסיבי כמו בקנדו אבל בהחלט צעקות חזקות, כשהתקרבתי להסתכל התחלפו חלק מהצעקות למעין קריאות קצובות שהזכירו מעין קצב לחימום או אולי אפילו סוג של שיר... כשהתרחקתי שוב (הייתי חייב לחזור לאימון..) השתנו שוב הצעקות וחזרו להזכיר קיאיי... מישהו יודע במה מדובר?

Tonjin

New member
ונצלו"ש לעצמי..... (סינית)

מישהו יכול להמליץ על ספר לימוד סינית, למתחילים גמורים - רצוי באנגלית...? (לאו דווקא ספר ללימוד עצמי אלא כזה המיועד לשימוש בכיתה או בעזרת מורה)

Tonjin

New member
הקפצה אחרונה (או איפה כל הסינים

כשצריך אותם....?) בין אימון לעבודה, מקפיץ פעם אחרונה - למישהו יש המלצה לטקסט טוב ללימוד סינית?

nitzano

New member
שאלת שאלה קשה

יש לי כאן (סין) ספרי לימוד, אבל אתה קצת רחוק לא ? ספרי סיוע מוצלחים יש (תוצרת הונג קונג) אך הם אינם ספרי לימוד למתחיל .. למעשה , סיפרי לימוד לסינית יש כאן כמו זבל (=המון) ,אם תבוא לבקר .

Tonjin

New member
קודם כל, חשוב בזהירות על ההצעה שלך

אני בהחלט עלול להופיע... (זה לא כ"כ רחוק), שנית אם אתה מכיר ספר מומלץ באנגלית וכזה שלא בעיה להשיגו (אפילו אם זה רק בסין), אודה לך עם תרשום כאן את השם וההוצאה. אני אקח את זה מכאן....

nitzano

New member
אתה מוזמן לבוא לבקר

Well - as I've already said there are so many books here. The one I used when I started studying chinese in :"Modern chinese - beginner's course 1-2" = 初级汉语课本 第二版 By beijing language and culture university press/Sinolingua 北京语言文化大学出版社-华语教学出版社 the color is pink-orang ISBN 7-5619-0425-8​
אני מניח שאתה כבר מכיר את סדר כתיבת הקווים בסימניה סינית。 אם לא אז גם לזה יש ספר מומלץ 。 כל הספרים הנ“ל משמשים בביה”ס 。אולי אינם הכי טובים אבל הם מתחילים מן הבסיס (קיהון?!) . וכוללים אוצר מילים ראשוני של 2000 סימניות הסבר על הטונים ודקדוק . ספר נוסף לדקדוק (איכותי) נקרא :
Basic Chinese - a grammar and workbook Yip po-ching and don rimmington It's a book from hong kong​
בהצלחה

לא נתקלתי בזה ולא שמעתי על זה מעולם

אבל זה לא אומר שזה לא קיים. בקנדו משתמשים בקיאי (גם) ככלי לפיתוח הנשימה, יכול להיות שעל זה מדובר?

ssj4

New member
קיודו

הייתי רוצה לקבל כתובת של דוג'ו לקיודו שראיתה

כשאתה מגיע לקיוטו, פניה שניה ימינה

אחרי שלוש בלוקים קח שמאלה ושוב שמאלה בסימטה ושם תשאל.

ssj4

New member
סתם

הייתי רוצה תשובות רציניות ואם אין מה להגיד אז עדף לשתוק

קוזושי

New member
אבל

קיבלת תשובה רצינית, בארץ אין בדיוק קיודוג'ו. דובר כאן על חו"ל אם אתה רוצה לראות בארץ קיודו פנה לדוד כפרי. יש בבאר שבע מישהו שמלמד קיודו. מצטער, אין לי יותר פרטים.

WaveGal

New member
אכן,הוכחת את טענתך בתוך הטענה!

קיודו בישראל יש מעט מאוד. בעיקר מתאמנים בודדים פה ושם. יש גם קיודוג'ו באיזור אילת בשם zendo (חפש בגוגל) ויש את עזיז בבאר שבע. דוד כפרי כאן בפורום עוסק בקשתות שמבוססת על קיודו וטאיצ'י (ויתקנני דוד אם ההגדרה לא קולעת) עם קשת מערבית. טונג'ין ראה את הקיודוג'ו בהאמאמצו שביפן (ואם היית מקשיב היית שומע). (אני מתאר לעצמי, טונג'ין, שזה הדוג'ו של האוניברסיטה, בדרכך לאימון טאיצ'י. נה?) אם תרצה לדעת היכן יש קיודוג'ואים ביפן או באיזור בוסטון, תשאל שוב (בנימוס), ונשיב, אולי.

Tonjin

New member
קיודו

היית רוצה לקבל את הכתובת של הקיודוג'ו הספציפי שאני ראיתי או שאתה מחפש קיודוג'ו...?

ssj4

New member
תשובה

הייתי רוצה לראות כי אותי מעניינים דברים הקשורים לאומנויות יפניות

למעלה