קיץ

mic26

New member
קיץ

עכשיו, אחרי שחלף לבינתיים גל החום שהיכה בנו ללא רחם ובלי שנהיה מצויידים במזגן, אפשר מבחינתי להתחיל לסכם את העונה.

מזג אוויר:

באביב, כזכור, היה קר ולא כייף. החקלאים הצרפתיים חזו שיהיה יולי מעפאן ואוגוסט קשה וחם. בגדול, הם לא טעו. עכשיו אצלנו קורה משהו נדיר. בעוד באביב ולפעמים בסתיו יש באזורנו גלים ענקיים, חודשי הקיץ ידועים באוקיינוס רגוע ונעים שאפשר לשחות בו. אבל עם גל החום הקשה גם הגלים גאו ואפילו בים אי אפשר לשחות. זה הולך ונרגע, אבל הנה צילומים מה-16 באוגוסט:
http://www.youtube.com/watch?v=QXAeVhY9Tio&feature=share
גולשים אמיצים בים, וכל השאר על החוף, לא מעיזים להיכנס. זה היה בימים הכי עמוסים של הקיץ פה.

תיירות:

בתור מי שגרה באזור תיירותי אני יכולה להעיד שהדאגה העיקרית באזור היא האם התיירים יבואו. זה תלוי במזג האוויר ובכלכלה. שנת בחירות ידועה בהיותה שנה חלשה לכלכלה. בנוסף למשבר הכלכלי העולמי, הקלפים נגדנו והיתה עונה חלשה במיוחד. עסקים מעידים על ירידה של מינימום 30 אחוזים בהכנסות. בביאריץ, שבה אין סיכוי בשנים רגילות למצוא מקום לינה לפרעוש ביולי-אוגוסט, היו נכון לתחילת אוגוסט חדרים פנויים ברוב המלונות. מקומות נופש רבים מכרו בהנחות חדרים, בחודש שאמור להיות היקר בשנה. כמעט כל בעלי העסקים מדוכאים, ואני מניחה שבאוקטובר נראה שרבים מעמידים את העסק שלהם למכירה.

ובגלל ששמתי לב שאוהבים פה סקרים, הנה כמה שאלות לקיץ:
האם גם אתכם תפס גל החום לא מוכנים, או שיש לכם מזגן, מזגן נייד או לפחות מאוורר?
האם יצאתם לחופשה? אם כן, איפה, לכמה זמן ואיך היה?
האם אתם גרים באזור תיירותי? היה הבדל בין השנה לבין שנים אחרות מבחינת תיירות?
היו לי עוד שאלות, אבל שכחתי. אז מי שרוצה להוסיף שאלה או לספר סיפור, בבקשה.

bluewolfski

New member
גלים מדהימים! שולחת במידי לאחי :) גולש בדם

גל החום תפס אותנו ממש לא מוכנים, קשה להירדם, קמתי ב 5 בבוקר כמה פעמים כדי לשים קצת מים קרים על הפנים והידיים. אין לנו מזגן ואנחנו טיפשים שלא קנינו מאוורר!
סתם הפכנו להיות אירופאים, מחר יהיה כבר נעים... היה שבוע קשה. לא נעשה את הטעות הזאת שוב והיום נצא לקנות מאוורר שיהיה בהיכון.
וכמובן כפי שנאמר כבר היתושים מטרפים לי ת'שכל!!! אני פחות עקוצה משום מה, אבל הם עפים לי ליד האוזן וזה מתסכל ברמות, אז אני שמה סדין/שמיכה על הראש ומתה מחום עוד יותר! איף...

אנחנו בחופשה מאז שהגענו
אבל כן היינו בישראל והיה מזעזע. היינו 9 ימים. חם, מגעיל, לא עבר מספיק זמן לביקור מסתבר...

אנחנו כן גרים באיזור תיירותי, במרכז העיר העתיקה באנטוורפן. אין לי מושג איך היה כאן בשנה שעברה, אבל ההבדל בעומס של האנשים בין החודשים שלפני יולי אוגוסט הוא מדהים.
מסוף יוני ותחילת יולי קשה לצאת מהבית מרוב שמלא בתיירים, לא חשבתי שיהיה כל כך עמוס.

דרך אגב, אחי היה אצלנו בביקור והיה אמור לרדת לצרפת לגלוש. בסוף הוא היה צריך לחזור לארץ בגלל עבודה, ועכשיו אני שמחה על כך, די מלחיץ הגובה והעוצמה של הגלים

MayFebruar

New member
איזה קטע

בדיוק היום חשבתי שצריך לפתוח סקר סוף הקיץ. שמחה שפתחת שרשור

הגלים ממש מרשימים! הייתי שמחה להיות שם, לצפות בהם ולהרגיש (מרחוק) את האנרגיות שלהם. נראית לי חוויה אדירה!

על איזה גל חום את מדברת? אני שואלת ברצינות, לא בציניות. שבוע שעבר היו כאן ימים רצופים של שמש ו-20-24 מעלות. ביום ראשון היה מאוד חם- 30 מעלות ואמרו שזה היום הקיצי האחרון לשנה הזאת. זה היה אחד הקיצים הגשומים מזה הרבה שנים.
יש לנו מאוורר תקרה בחדר שינה, אבל אנחנו בקושי משתמשים בו.

יצאנו לשבוע לביקתה של חמי ביער ליד אגמים, רק שנינו. היה גשום רוב הזמן אבל נהננו כ"כ לנוח, להיות מנותקים מהציבלזציה, מהטבע ומהביחד

אוסלו לא עיר מאוד תיירותית במיוחד בגלל שסתם סתם סתם נותנים לה שם רע. אז אין כאן הרבה תיירים. הלו תיירים- אוסלו נהדרת! הרבה יותר מברגן!
מכיוון שהיה קיץ גשום לא ביליתי הרבה בעיר (גרים רחוק מהמרכז) אז לא יכולתי לשים לב אם יש הבדל בכמות התיירים.

שמתי לב שהקיץ הזה הערכתי ונהניתי מהימים החמים והשמשיים הרבה יותר מקיצים אחרים שהיו יותר נעימים. ולא היו לי תלונות על הגשם בכלל. כנראה שאני מעדיפה קיץ גשום ונעים

יופי נחמה

ככה מתחשבים בגרמנים? הקליפ חסום בגרמניה. אנטישמי.

אצלנו החום לא תפס אותנו לא מוכנים, עוד במכולה המקורית מישראל נדדו איתנו מספר מאווררים שהיו שימושיים מאוד, אבל בינתיים החום הגדול כבר עבר ונקווה שלא יחזור, אני כבר מוכנה לשלג.

יצאנו לחופשה, שם קיבלנו את מנת החום השנתית, היינו שבועיים באיטליה (עם גיחה לשוויץ וסיום בגרמניה ), ברובה היא הייתה מוצלחת מאוד, כרגיל יש רשומות בבלוג (לפחות של חצי מהחופשה, השאר יגיע בהמשך)

אנחנו גרים בעיירה קטנה אך מושכת תיירות בעיקר כי פעם שרפו פה מכשפות (סוג של סיילם גרמני ), בכל סיבוב בעיר רואים תיירים עם מצלמות וזה נחמד, קשה לי להעריך אם יש יותר או פחות משנים אחרות.

tch111

New member
אני חי בעיר תיירותית בספרד

עונת התיירות פה היא מאוד "קצרה" בשנה "רק" 365 יום בשנה.
כל שנה ללא הגזמה אני שומע תלונות ש"השנה הזו היא ממש גרועה, לעומת שנה שעברה".
בעיר שלי אין מפעל תעשייה אחד, וכמובן אין ארובות שמעלות עשן שחור.
כלכלת העיר מבוססת על תיירות בלבד, יש פה למעלה מ 600 בתי הארחה החל מקמפינגים דרך הוסטלים וכלה במלונות *****.
העיר מפוצצת בעונה הזו בצעירים יפים ויפות, ממש תענוג ל"שטוף" את העיניים בצעירים הללו.
אני גר לא ממש ליד החוף במקום הכי גבוה בעיר, כל היום יש רוח, וגם כשחם מאוד, אצלנו בבית לא נורא.
הנוף מהמרפסת הוא גגות העיר, מצד מזרח ההרים שמגנים על העיר ומצד דרום הים, מצחיק הים בדרום, עד שהתרגלתי שהים בדרום ולא במערב.
מה שיש לעיר הזו להציע לתיירים זה שמש בכמויות, חוף ים נהדר, פסטיבלי מוסיקה בקיץ ומפעם לפעם קרבות שוורים שאני רואה מהמרפסת.

בקר12

New member
אחח בנידורם. אני עוד זיכיתי לנפוש שם כילד

"אנגלי" בשלהי הדיקטטורה של פרנקו

tch111

New member
אתה רציני?

טוב, אין סיכוי שתזהה אפילו חלק קטן מהעיר.
היו פה לפני כ 4 או 5 שנים מספר מחזורים של תיירים מישראל, זה היה דווקא נחמד לראות קופסת Time, מטיילת עם ישראלי על הטיילת.

בקר12

New member
רציני מאוד ידידי. לא זכור לי הרבה

חוץ ממלון, גב שלי שנשרף, ליל דיסקו (שאני וכנראה אבא שלי לא הלכנו אילו) ולכן היינו היחידים בארוחת הבוקר כי כל האנגלים האחרים היו שתויים ובהנגאובר וגם גלידה מחוץ למלון שעד היום אני זוכר שהייתה נורא נורא זולה לעומת אנגליה. טוב, אז ספרד הייתה ממש מדינת עולם שלישי. משהוא שהאנגלים באים לראות בו שמש וילידים כדוגמת מנואל מהמלון של פולטי

בקר12

New member
תיקון. הייתי בליל הדיסקו פשוט אני ובמיוחד אבא

שלי לא שתה שם.

tch111

New member
היום ספרד כבר לא שייכת לעולם השלישי

והיא מלאה, במיחוד בתקופת החורף, בתיירים מהאיים הבריטיים, בתי המלון פה אוהבים את התיירות הזו היות והיא צורכת הרבה אלכוהול ועושה קופה טובה.

בקר12

New member
אכן ולכן כתבתי "אז ספרד" - אגב הרבה מהאנגלים

גם נשארים לצמיתות בפנסיה- לא? או שזה במקומות אחרים ספרד?

tch111

New member
כן, יש פה אזור שלם שהוא ממש "בשליטה" אנגלית

דרך אגב גם אישתי ואני הגענו לכאן אחרי שהיינו פה בחופשה, יצאנו מגוואדלהחרה, בטמפרטורה של בערך 15- הגענו לכאן להשתזף, כשחזרנו אישתי לא רצתה לרדת מהאוטובוס לשלג הגענו הביתה והתחלנו להתארגן למעבר לכאן.

bluewolfski

New member
תמונה חביבה

רעיון יצירתי ויפה ליצירת צל ברחוב

מהפייסבוק - המיקום - פרוטוגל

een ogenblik

New member
קיץ (מתעלמת מהסקר)

איני אוהבת סקרים, אבל קיץ אני אוהבת גם אוהבת. ביולי לא הפסקתי לקטר. לא יכולה לסבול את מזג האוויר הזה, פשוט לא יכולה. מילא בשאר השנה, אבל בחודשי הקיץ אני כבר לא יכולה יותר. רוצה שיהיה חם!

ואז הגיע אוגוסט. זה התחיל עם חופשה משפחתית בנורמנדי. לא הרעיון שלי לחופשה, אבל היה חמים, וכאוס נהנתה, אז התעלמתי מהקשיים המשפחתיים והתרכזתי בכך שאנו קיבלנו לפחות שני ימי ים ועוד שני חצאי ימי ים. כמובן שחצי אחד היה עם ערפל כבד על החוף, שגרם לחלקים הרגישים יותר להשאר באזור המדרכות, אבל המיים עצמם היו חמימים, וחוץ מקושי ראיה למטר, וחוץ מזה שמוזר לבלות יום בשמש ולהגיע לחוף יום חשוך, לא היה נורא כלכך בסופו של דבר (המקומיים מקומיים ממש לא חשבו שזה מוזר, הפריזאיים היו אפילו רגישים מהישראלים).

חזרנו הביתה, ואלוהי מזג האוויר האיר לי פנים. אמנם כבר מתקרר, אך בכל זאת הרבה יותר טוב ממה שהיה יכול להיות. כשהיה חם, נהנתי לי, בעוד האגף הישראלי מעמיד פני נהנה. אחר כך התחיל להתקרר, והם סיפרו לאגף שחזר לישראל שמזג האוויר השתפר. אתמול יצאנו לאכול בבית הקפה של המנזר. לא היה שולחן בחוץ אז ישבנו בפנים, ומזל שכך. בורי האיש חשבו שממש קר. עם חולצות ארוכות הם חשהו שממש קר, כלומר. אם קר, אך מזג האוויר משתפר?

למעלה