קליטה בתדר גבוהה

• פותח הנושא vt01
  • פורסם בתאריך

vt01

New member
תשובת תם

מודה לך על התשובה. חששתי שלמרחק הזה, זה יהיה יקר מאוד. המרחק שלי מהשדה הוא 10 ק"מ בערך ולכן אני חושב שאתחיל לכיוון צפון מערב ונשתדרג עם הזמן אם יהיה צורך. (או שאולי בכל זאת יהיהו לי החזרים מבניין סמוך קרוב מאוד (20 מטר) "דרכו" אני שומע גם את ניקוסיה למרות שהיא בכיוון ההפוך) ועכשיו לתשובת התם שלי.. תעופה זה התחביב שלי מזה הרבה מאוד שנים. נכון שחלק נכבד מהזמן יש "שגרה" פחות מעניינת אבל לא חסרים מקרים מעניניים. (בחודש האחרון האזנתי ל 2 מקרי חרום בנתב"ג). המחיר הרישמי של המצור הוא אכן 700$ אבל מחיפוש לא ארוך מוכרים אותו ב 550$ בהרבה מקומות. אין ספק שהוספת צד ויזואלי לתקשרות תשפר מאוד בשבילי לפחות את החוויה. על אותו משקל אני יכול לשאול אותך (כמובן מבלי לפגוע) מה מעניין בימים אלה שלכל אחד כמעט יש אינטרנט בבית להשקיע בציוד ולצור תקשורת אלחוטית כאשר אפשר בקלות, בזול, ובאיכות מעולה לדבר בחינם דרך האינטרנט? אני מניח שהתשובה שלך תיהיה כמו שלי. זה תחביב.. שוב תודה לך על ההתחיסות! חג שמח

4Z7DHD

New member
תשובת תם

אז קודם כל - הגענו לימים עליזים. במקום לריב למי יש יותר גדול - רבים על מי יש לו שריטה עמוקה יותר.............. ועכשיו ברצינות אם הבנתי נכון, מעניין אותך גם מה שקורה עד לנחיתה ואחרי ההמראה. או בעברית מדוברת - בקרת הטיסה. תסתכל רגע באתר הר'מ : http://www.vatil.org.il/vatil/index.php מסתבר שבעלי השריטה הבינונית פלוס עושים את עניין טיסות הסימולציה כמו מקצוענים - ביצוע כל שלבי הטיסה עם בעלי השריטה בעניין בקרת הטיסה - שרתים עם קשר מהיר ביניהם היודעים להציג את המטוסים הוירטואליים במרחב וירטואלי קרוב מאד למציאות. מסתבר שארצנו הקטנטונת (כולל עבדך הנאמן....) מלאה בכאלה שחיל האוויר הישראלי לא גילה את הפוטנציאל (במקרה שלי הם צדקו לחלוטין - בגיל 30 היו לי משקפיים, כמו שהם העריכו....) ומוצאים את הדרך לעשות את זה אמנם מאד בזול - אבל כמעט כמו הגדולים. תבדוק אולי יש שם את התשובה לכל משאלותיך. היתרון שם הוא שאחרי תקופת לימוד תוכל גם להכווין מטוסים וירטואליים, ולא רק לשמוע את ההוא שמגיע לנחיתה דרך רימון או ממריא וטס דרך דינה מערבה.....

vt01

New member
אני מזמן כבר שם

אני "טס" כבר הרבה שנים עם סימולטרים עוד בימים של החברה המפתחת הייתה SUBLIGIC והתוכנה רצה על מחשב ATARI800XL למי שמכיר.. אני גם די ותיק ברשת VATSIM כאשר VATIL זה הסניף המקומי. אני מכיר די טוב את כל נהלי הפיקוח ברחבי "העולם" ומכיר די טוב מספר נכבד של שדות תעופה גדולים בעיקר בצפון אמריקה. יש לי עשרות שעות טיסה "ONLINE" ברשת ומאות שעות טיסה ללא קישור לרשת. לא שהייתי רוצה לנסות על "אמת", אבל אם יום אחד אהיה על טיסה שבה יקרה משהוא לטייס יש סיכוי סביר שהמטוס ינחת בשלום. יש לי מערכת מחשב חזקה שמרציה את הסימולטור על כמה מסכים.. בקיצור.. אני בעניין
יותר מזה..זכיתי גם כמה פעמים להיות בקוקפיט וראיתי עד כמה זה דומה לסימולטור. עשיתי גם חיפוש בפורום VATIL ולא מצאתי ממש תשובות. בעיקר לדעתי כי חלק נכבד מהמשתתפים צעירים יחסית וזה בהחלט סכום כסף משמעותי להוציא על מוצר כזה. התעופה הפנים ארצית עמוסה לא פחות מזו היוצאת והנכנסת לארץ. מצבי הלחץ של עומס בנקודות זמן שונות הם הרגעים מאוד מעניינים לאנשים כמוני

4Z7DHD

New member
תשובת תם

אז קודם כל - הגענו לימים עליזים. במקום לריב למי יש יותר גדול - רבים על מי יש לו שריטה עמוקה יותר.............. ועכשיו ברצינות אם הבנתי נכון, מעניין אותך גם מה שקורה עד לנחיתה ואחרי ההמראה. או בעברית מדוברת - בקרת הטיסה. תסתכל רגע באתר הר'מ : http://www.vatil.org.il/vatil/index.php מסתבר שבעלי השריטה הבינונית פלוס עושים את עניין טיסות הסימולציה כמו מקצוענים - ביצוע כל שלבי הטיסה עם בעלי השריטה בעניין בקרת הטיסה - שרתים עם קשר מהיר ביניהם היודעים להציג את המטוסים הוירטואליים במרחב וירטואלי קרוב מאד למציאות. מסתבר שארצנו הקטנטונת (כולל עבדך הנאמן....) מלאה בכאלה שחיל האוויר הישראלי לא גילה את הפוטנציאל (במקרה שלי הם צדקו לחלוטין - בגיל 30 היו לי משקפיים, כמו שהם העריכו....) ומוצאים את הדרך לעשות את זה אמנם מאד בזול - אבל כמעט כמו הגדולים. תבדוק אולי יש שם את התשובה לכל משאלותיך. היתרון שם הוא שאחרי תקופת לימוד תוכל גם להכווין מטוסים וירטואליים, ולא רק לשמוע את ההוא שמגיע לנחיתה דרך רימון או ממריא וטס דרך דינה מערבה.....

vt01

New member
עוד שאלה קטנה ברשותכם

בחיפוש אחר כבל RG213 לאופציה ב', הקצרה והזולה יותר, מצאתי חנות שנתקעה אם איזה הזמנה שמישהו הזמין ולא בא לקחת זה כבל HELIAX באורך 30 עם מחברי N TYPE. במחיר של 150 שקל. נשמע לי מחיר זול לכבל איכותי. סליחה על השאלה.. מה זה מחברי N TYPE?

4Z7DHD

New member
הליאקס

ככלל - HELIAX הוא כבל מעולה. אם זה 50 אוהם - קפוץ על המציאה. הקונקטורים מסוג N הם הכי טובים מבחינת ניחות - ורק שני מחברים כאלה עולים 50 שקל.................. אין בעיה להשיג ממיר מ - N TYPE לכל סוג מחבר, שיש על המקמש'ים של היום.

4Z7DHD

New member
הליאקס

אם תחליט מכל סיבה שהיא שלא לקנות - תן לי את סוג הכבל - אולי אקנה לירידה אצלי בבית מהגג.

vt01

New member
בשמחה.

אני יודע שיש לו כמה כבלים כאלה באורכים של 20-30 מטר. מישהו הזמין סט ולא לקח והוא תקוע עם זה. כולם "מוכנים" עם מחברים. הוא ציין בפני מי שדיבר אית (קרוב משפחה שלי)ו שהכבל לא גמיש כלל אם זה אומר לך משהו. הייתי משאיר לך את הטלפון של המקום רק שאני לא יודע אותו עדיין
בכל מקרה אתה מוזמן אם תרצה להשאיר לי פרטים של מייל טלפון וכדומה בפרטי ושאהיה שם או אקבל את פרטי החנות מחר במשך היום אוכל לעדכן אותך LIVE (במייל או טלפונית. יש לי את שניהם בנייד).

4Z7DHD

New member
כבל

או או.....נראה שזה הכבל הקשיח והעבה................. בכל מקרה : [email protected] תמסור פרטים כשיהיו לך שבת שלום

vt01

New member
זה טוב או לא טוב?

מה זה עבה? (גודל) עדיין מומלץ לקחת?

4Z7DHD

New member
טוב טוב

תסתכל רגע http://www.rfparts.com/heliaxcoax.html כל הכבלים עד "1/2 הם גמישים מספיק ודי פשוט להתעסק אתם ואפשר להכנס אתם עד לציוד הקשר. . בקטרים העבים יותר - הם מאד לא גמישים, ובדרך כלל סוללים אתם את הקטע שמהגג ועד לכניסה לחדר בו יש את ציוד הרדיו. שם נעזרים בכבל גישור גמיש לכיוון הציוד. האיכות של כולם טובה כמובן - אבל העבים מאד קשים לסלילה והצמדה לקיר. הטבלה באתר תעזור לך לקבוע באיזה כבל מדובר.

למעלה