קניית אגח בהנפקה

מצב
הנושא נעול.

יתור

New member
קניית אגח בהנפקה

קניית אגח בהנפקה
האם זה כדאי יותר מקניית האגח בהמשך כשהוא מתחיל להיסחר בשוק - מבחינת ההשקעה ?

talido

New member
בד"כ עדיף בהמשך במסחר השוטף

קניית אגח בהנפקה
בד"כ עדיף בהמשך במסחר השוטף
יוצאי דופן: 1) אגח ללא צפי לסחירות או לחילופין סכום גדול (מאותה סיבה) 2) מקמים כאשר רבית צפוייה לרדת 3) בטח יש עוד יוצאי דופן שלא חשבתי עליהם

חגי

New member
עדיף בהנפקה - נהוג להטיז אחרי הנפקה

קניית אגח בהנפקה
ראה מקרה סלקום 5 מאתע 4 גב ים 5 ....בקיצור - בגדול עדיף בהנפקה!

talido

New member
בד"כ אני מסכים איתך הפעם לא כל כך

ראה מקרה סלקום 5 מאתע 4 גב ים 5 ....בקיצור - בגדול עדיף בהנפקה!
אני לא יודע מה עיסוקך הפורמלי אבל לדעתי אתה סוחר בכמויות גדולות כך שלך עדיף בהנפקה ולאחר מיכן למכור למתלהבים שלא יכולים לחכות לאיזון. סלקום בתור דוגמא היה בכותרות על הנפקה מוצלחת וכו' -> כולם רצו לקנות את נייר הקסם ולאחר חודש הוא התאזן מחדש עם שאר האגחים מסוגו.

חגי

New member
אולי תתן דוגמה אחת של הנפקה שלא היה בה רווח

אני לא יודע מה עיסוקך הפורמלי אבל לדעתי אתה סוחר בכמויות גדולות כך שלך עדיף בהנפקה ולאחר מיכן למכור למתלהבים שלא יכולים לחכות לאיזון. סלקום בתור דוגמא היה בכותרות על הנפקה מוצלחת וכו' -> כולם רצו לקנות את נייר הקסם ולאחר חודש הוא התאזן מחדש עם שאר האגחים מסוגו.
להגיד שסלקום אחרי חודש חזר למחיר של ההנפקה זה גם לא נכון אבל בכל מקרה זאת שטות - בדרך היה אפשר לממש רווח של 5%...למה עוד בנאדם צריך לחכות???

talido

New member
המממ....

להגיד שסלקום אחרי חודש חזר למחיר של ההנפקה זה גם לא נכון אבל בכל מקרה זאת שטות - בדרך היה אפשר לממש רווח של 5%...למה עוד בנאדם צריך לחכות???
המממ....
בטוח שלא התכוונתי להרגיז אותך - בתור מומחה הפורום לאגחים אני בד"כ מוריד את הכובע בפניך ומשתמש לא אחת ברעיונות שלך. אני לא אתווכח לגבי רווחים מהירים אחרי הנפקה, אני בטוח שאתה יודע מה אתה מדבר. אני לעומת זאת מתייחס לקניה של אגחים לטווח בינוני/ארוך ולא לשם עשיית רווח מהיר (שזו תורה בפני עצמה שאני לא מבין בה). אני למדתי שעדיף לשבת על הגדר ולחכות להזדמנות יותר טובה להכנס מאשר בהנפקה. בד"כ חברות ינפיקו בתזמון שהכי טוב להם -> רבית הכי נמוכה.

חגי

New member
אז בא ספר לנו מתי ההזדמנות הזאת תגיע

המממ....
בטוח שלא התכוונתי להרגיז אותך - בתור מומחה הפורום לאגחים אני בד"כ מוריד את הכובע בפניך ומשתמש לא אחת ברעיונות שלך. אני לא אתווכח לגבי רווחים מהירים אחרי הנפקה, אני בטוח שאתה יודע מה אתה מדבר. אני לעומת זאת מתייחס לקניה של אגחים לטווח בינוני/ארוך ולא לשם עשיית רווח מהיר (שזו תורה בפני עצמה שאני לא מבין בה). אני למדתי שעדיף לשבת על הגדר ולחכות להזדמנות יותר טובה להכנס מאשר בהנפקה. בד"כ חברות ינפיקו בתזמון שהכי טוב להם -> רבית הכי נמוכה.
בנתיים בכל הנפקה היה אפשר לגזור 2-5% ואתה בנתיים מחכה להזדמנות. איך אמרו- טיים איז מאני!

talido

New member
כמו שכבר ציינת - סלקום נסחרה כבר בפחות ממחיר

בנתיים בכל הנפקה היה אפשר לגזור 2-5% ואתה בנתיים מחכה להזדמנות. איך אמרו- טיים איז מאני!
כמו שכבר ציינת - סלקום נסחרה כבר בפחות ממחיר
ההנפקה והיא עוד תיסחר נמוך מכך. כרגע השוק לוהט ואנשים קונים כל אגח שניראה בטוח כאילו הוא אגח של ממשלת ארהב. אפילו על אגחים ממשלתיים ברזיליים אפשר להוציא יותר רבית מסלקום ולדעתי ממשלת ברזיל יותר בטוחה מסלקום. אני כבר שלושה חודשים לא קונה אגחים. לעומת זאת אני עדיין מחזיק את כל הקונצרנים שרכשתי בשנה האחרונה - שנת המציאות (כור, אלעזרא, פולישק, גזית, אפריקה, קמן, אבגול, דלק נדלן, כרמל אחזקות, אידיבי פיתוח ו- CS) ומתכנן כרגע להשאר עד הפרעון.

extra98

New member
פז נפט אגח ג

פז נפט אגח ג

talido

New member
אז קנית?

התכוונתי להנפקה של פועלים
מה דעתכם?
אז קנית?
כניראה שהיום יהיו ירידות באגחים היציבים (פועלים מן הסתם אחד מהם) לאור עליות חדות ברבית על אגחים ממשלתיים בארה"ב אתמול. מצד שני הפרישה של דנקנר עלולה להשפיע לחיוב.

dw2322

New member
אני חושב שכיום זה אחד הניירות הכי סחירים שיש

לא שמעתי על ההנפקה הזאת ...אהה
זאת ההשחלה שהמוסדיים אכלו עם הריבית משתנה....קטע קטע.
אני חושב שכיום זה אחד הניירות הכי סחירים שיש
אם אינני טועה אתמול פז אגח ג ריכז מחזור של 100 מיליון והיום 50 מיליון, כך שהוא לא משהו שולי שאפשר להתעלם ממנו. בכל אופן נראה לי שהוא מציג דוגמה יפה לכך שעדיף לחכות כמה ימים ולא לקנות בהנפקה.

dw2322

New member
בדוגמה עדכנית מהימים האחרונים עדיף במסחר

קניית אגח בהנפקה
ולא להכנס בהנפקה. הדוגמה היא הנפקת פז אגח ג, שזה אגח בריבית משתנה (כמו גילון). האגח נסחר היום במחיר של 96.7 ובהנחה שאלו בהנפקה קנו אותו בשער 100 הרי שמי שחיכה טיפה ולא רץ להנפקה קיבל צ'ופר של 3%. מה רע?

extra98

New member
תגובה

ולא להכנס בהנפקה. הדוגמה היא הנפקת פז אגח ג, שזה אגח בריבית משתנה (כמו גילון). האגח נסחר היום במחיר של 96.7 ובהנחה שאלו בהנפקה קנו אותו בשער 100 הרי שמי שחיכה טיפה ולא רץ להנפקה קיבל צ'ופר של 3%. מה רע?
תגובה
פז אגח ג' צמוד לריבית בנק ישראל + % מרווח קבוע. יותר דומה לפקדון בנקאי בריבית משתנה מאשר לגילון (שתלוי בתשואות מקמים) היתרון בפז אגח ג' (בסביבת ריבית עולה) שברגע שהריבית משתנה אז הריבית באגח מתעדכנת. לדוג' ב1.7.2009 פישר מחליט להעלות ריבית החל מתאריך 2.7.2009 אז החל מתאריך 2.7.2009 מחזיקי האגח יקבלו יותר ריבית במועד חלוקת הקופון הקרוב. לעומתו הגילון "סגור ל3 חודשים" לכן ישנו פיגור של 3 חודשים עד שהריבית מתעדכנת ועולה. החסרון - אם פישר נכנע ללחצים של עיני/ברוש וכו. ולא מעלה ריבית אבל תשואות המקמים טסות למעלה ולכן תשואות הגילונים עולות אבל פז נשאר תקוע. חסרון נוסף של פז אגח ג' - אין הצמדה למדד. והמחמ ארוך כ 7.4.

מצב
הנושא נעול.
למעלה