קניית סמרטפון באיביי...

יעל י

New member
קניית סמרטפון באיביי...

כדאי או לא?
יש כאלה עם פערים של כ 2000 ש"ח.מה זה אומר על הזולים?
איך מחשבים את המכס?
מעולם לא קניתצי בכזה יקר באיביי ולכן חוששת
אשמח להערות,הארות ותובנות בנושא.

Amiram_e

New member
לא מומלץ בכלל

המכס מחפש רק את החבילות עם הניידים. תשלמי סתם 35 אחוז מיסים על המכשיר. (לא בטוח שאני מדייק באחוזים)
עדיף לקנות בארץ ולא להסתכן.

eladogden

New member
אתה די מדויק באחוזים..... לידיעתך :)

סלולארי דמיוני שעולה 10$
+
משלוח עולה 10$
שווי למכס 20$

מס קניה 15% = 3$
ערך למע"מ = עלות + משלוח + מכס = 23$
מע"מ 18% = 4.14$

שילמת 7.14$ מיסים על מוצר ששווה 20$
35.7% :)
ובסכומים גבוהים יותר תגבה גם אגרת מחשב/בטחון בגובה 60-78 ש"ח (תלוי בסכום המיסים)

אלעד

trilliane

Well-known member
מנהל
עד $75 יש בלאו הכי פטור ממסים... (גם על סלולרי)

trilliane

Well-known member
מנהל
אתה מדייק מספיק לצורך מעשי...
(35.7%)

Athlete

New member
מומלץ לבדוק את הנושא בפורום סלולארי

בכל מקרה כמו כל קניה מ-eBay תלוי מי המוכר, איזה מכשיר \ דגם (האם תואם לתדרים בארץ ?), יכול להיות שמדובר במכשיר שנשלח בתוכנית המשלוחים הגלובלית של eBay ואז כבר כל העלויות מופיעות במכירה עצמה.
בכל מקרה אם יש הבדל במחירים אני לא רואה סיבה לא לקנות מהאינטרנט.

trilliane

Well-known member
מנהל
החבר'ה בפורום סלולרי מעודכנים בכל הטיפים וההמלצות

כדאי מאוד לבדוק את המחירים בזירות אמאזון אירופה השונות

כאשר אמאזון שולחים לארץ המחיר כולל כבר הכל, הובלה עד הבית וכן גם מיסים משולמים מראש - אין הפתחות רעות, אפילו יש מצב שיחזירו לך כסף אם גבו יותר מדי מס.
מכיוון שעל כל מוצר יש עשרות מוכרים שמוכרים אותו יש לשים לב לבחור באמאזון עצמה בין המוכרים.

בד"כ באמאזון גרמניה הכי זול באלקטרוניקה אבל יש מקרים ששווה לבדוק גם בשאר אירופה (יש גם בריטניה, ספרד, איטליה).

יש מצב להגיע להפרש של 1000 שח ממחיר יבואן רישמי. וגם כמה מאות שקלים מיבוא אפור, תלוי בדגם כמובן.

במכשירי סמסונג יש לשים לב שסמסונג בניסיון להלחם ביבוא האפור התחילו לנעול את המכשירים לאזורים, כך שמכשיר מאירופה לא יעבוד בארץ ללא קוד פתיחה.
קוד כזה ניתן להשיג מסמסונג עצמה בחינם (לי זה עבד) או מאתרים חיצוניים שגובים על כך באזור ה-50$.

מבחינת אחריות אמאזון ידועה בתור מספר 1 בשירות לקוחות. כבר היה לי מקרה של מוצר פגום שלחו לי חדש חלופי עוד לפני שבכלל שלחתי להם חזרה את הפגום. וגם החזירו לי את דמי המשלוח חזרה אליהם.

אגב זה תקף גם לעוד מוצרי חשמל, לא רק פלאפונים.

למעלה