קניתי

סאביבית

New member
קניתי../images/Emo70.gif

ה- DVD החדש אוסף השירים שיצגו את ישראל באירוויזיון מה אומר ומה אגיד, אולי לא הבנתי טוב, אבל חשבתי שמדובר בקטעים מהאירוויזיון. אז מה כן יש : את כל השירים שייצגו את ישראל כשבינהם, כקטעי מעבר, שמו את קטעי המעבר שליוו את אירוזיון 1999 (הסמיילים הם ציון לאוטנטיות הקטע)
1973- אי שם - אילנית מתוך האירוויזון בלוקסנבורג ובצבע (
) ככה שרואים את השמלה המאוד מאוד מוזרה שלה, שנבחרה כתואמת שחור-לבן, אף אחד לא חשב שיראו את זה בצבע אי פעם(בתמונה). ברקע יש פלייבק, אני די בטוחה בזה והוא לא מהאירוויזיון בכלל. אילנית בשיער בצבע פלטינה וחשיפה! היא צבעה את השיער לפני האירוויזיון (סוד זה נחשף בפני בשבוע שעבר בזמן האירוח שלה, עד היום כוחותינו המומים, צבע בשיער ב- 1973
ועוד לאילנית םםםם)
1974- כוורת - נתתי לה חיי - הקטע הוא מתוך הופעה שרואים הרבה בערוץ 33. למה לא מהאירוויזיון
1975- את ואני - שלמה ארצי - זה איזה שהוא קליפ של השיר
1976- אמור שלום - שוקולד מנטה מסטיק - קליפ של השלוש בכיכר אתרים, מסתובבות במדרגות ותקועות על כל מיני פסלים, למה לא מהאירוויזיון
1977- אהבה היא שיר לשניים - אילנית , הפעם בשחור לבן אבל מתוך האירוויזיון ועם 3 מלוות מקומיות שרק יום קודם לימדו אותם מה לשיר
.
1978- אבניבי - בקטע מתוך פסטיבל הזמר, אבל עם המלווים והתנועות ובאיכות מעולה
1979- הללויה - מתוך האירוויזיון שנערך בישראל, קטע מוכר אך מהנה, בנוסף יש ב DVD גם את קטעי הפתיחה והסיום של האירווזיון הזה, כולל ירדנה ארזי ודניאל פאר המנחים ורגעי הניצחון של הללויה.
1981- הלילה של הכל עובר חביבי - או מהאירוויזיון או מהקדם, לא זוכרת
1982- הורה - אבי טולדנו - או מהאירוויזיון או מהקדם גם לא זוכרת
1983- חי - עפרה חזרה - מאירווזיון
1985- יזהר כהן - עולה עולה - מאירווזיון, כולל אדם בצהוב והזיופים של המלווה
1986- יבוא יום - שרי צוריאל ומוטי גלעדי - מתוך הקדם אירוויזיון
1987- הבטלנים - איזה קליפ מהטלויזיה הישראלית, אבל כולל התנועות
1988- ירדנה ארזי - בן אדם - כנראה שמהאירווזיון, ירדנה נראית כל כך לא טוב, איך הצליחו לעשות את זה ליפיפיה הזאת
1989- גילי וגלית עם דרך המלך - ההופעה מקדם כולל פלייבק. ממש חבל - הזיופים האוטנטים בדבר האמיתי הרבה יותר טובים
1990- ריטה שרה ברחובות - זה מהאירוויזיון, טוב אין משהו אחר
1991- כאן של הצדים, אני חושבת שזה מאירוויזיון
1992- דפנה דקל זה רק ספורט - הגירסה האירוויזיונית עם Viva Sport ובלי 17 שניות
1993- שרהל'ה שרון היישר מהאירווזיון, אפילו לא זכרתי כמה מגוחך זה נראה
1995- ליאורה, אמן והנרות, זה רק מהקדם, באירווזיון לא הסכימו לכל הנרות האלו
1998- דיווה מתוך האירווזיון, לא כולל הנוצות (את זה דנה אינטרנשיונל לבשה כשעלתה כמנצחת, שוב באשמת אנשי האירוויזיון שטענו שהנוצות מפריעות לפריים או למיקרופונים, לא זוכרת)
1999- עדן ויום הולדת מתוך האירווזיוון שהתקיים בארץ ישראל, בהמשך יש את כל קטע הפתיחה של האירוויזיון הזה ואת כל קטע הסיום מהכרזת המנצחת, דרך הנחיתה של דנה ועד להללויה בביצוע כל המשתתפים.
2000- פינג פונג ושמח - אוי זה מבזה, חבל שאי אפשר להוריד את זה מההיסטוריה
2001- טל סונדק מהאירוויזיון
2002- שרית חדד מהאירווזיון
2003- מילים לאהבה מהאירוויזיון
2004- דוד ד'אור - מתוך המיני קדם. טוב נו, ה-DVD יצא לפני החצי גמר... לאורך כל הצפיה עצבנו אותי הכותרות עם המילים שהופיעו בשירים, בסוף גיליתי שאפשר להוריד את זה
לסיכום? נתתי לכם את הנתונים, תחליטו אתם.

אביב ש

New member
עזרה בכמה זיהויים:

הכל עובר חביבי (1981), ניתן לזהות לפי גודל הבטן של שלומית אהרון: בטן גדולה= אירוויזיון, בטן קטנה= קדם אירוויזיון. מה גם שעד כמה שאני זוכר ערוץ 1 מאוד אוהב להשתמש בגרסה של הקדם. אבי טולדנו (1982), אם יש מאחוריו מין אותיות p, q צבעוניות כאלה, אז זו התיפאורה של קדם אירוויזיון 1982. אם לא- זה האירוויזיון. עופרה חזה מהאירוויזיון? מוזר. בד"כ נוטים להראות את ההופעה מהקדם עם תפאורה של משולשים כאלה מאחורה. ובנוגע ל"כאן", 1991- אם יש מאחורה רקע של נוף של מיטב מערי העולם- אז מדובר באירוויזיון עצמו שנערך ברומא באותה שנה.

סאביבית

New member
קוליפון חקר ומצא

1981, 1982, 1983, 1991 הלילה, הורה, חי, כאן בהתאמה כולם קדם

lexigali

New member
עוד משהו לגבי 82:

הלבוש שלהם השתנה בין הקדם לאירוויזיון. שזאת חוצפה של ממש, אגב. באירוויזיון נוסף איזה משהו אדום.

lexigali

New member
כי הקהל בוחר שיר גם על-פי

ההופעה וקריטריונים נוספים. ברגע שמשנים את הלבוש, זה כבר לא מה שהקהל בחר.

אני לא ממש בקי אבל נדמה לי

שיש פה עניין בעייתי של זכויות יוצרים. הזכויות על הביצועים המקוריים מתוך האירוויזיון שייכים ל- EBU. סה אומר שרשות השידור לא יכולה, סתם כך, להפיץ אותם ב-DVD או וידאו מסחרי.

כנראה שלאותו חלק השיגו זכויות

שווה בדיקה עם רשות השידור. רוצים שאני אבדוק ?

רון65

New member
למרות הסמיילים...

נשמע לי (מקריאה) די מאכזב... אשקול בשנית את כדאיות הקניה.

למעלה