קפה זה בריא כי מחקרים מצאו שצריכת כמה כוסות קפה ביום מאריכה את החיים או שקפה זה לא בריא כי הוא מצר את כלי הדם? לא הבנתי.

אבי בן 1231

Well-known member
אם אתה לא בדיאטה, שתה קפה כרצונך.
:)
קפה ותה עם קופאין מעיט את קצב ההרזיה. החלטה בידך. כמו לכל מוצר יש בעד ויש נגד, תלוי מי משלם על הסקר.
ממחקר שעשית הגעתי למסקנה חד משמעית שמי ששותה קפה ברציפות 100 שנים יש לו סיכוי גדול לחיים ארוכים;);)

אבי בן 1231

Well-known member
כל עלילות הדם נגד הקפה אינן מבוססות על מחקרים מדעיים.
והרי מספר גירסאות שונות של עלילות דם נגד הקפה:
1. גירסה ישנה של קביעה בקשר לקפה היתה שהקפה מוריד את החשק המיני.
אכן כאשר הייתי צעיר יותר ושתיתי מעל 10 כוסות קפה ליום החשק המיני שלי היה בשמים!
2. גירסה אחרת היתה שרצוי לא לשתות קפה לפני השינה היות וקשה להרדם ושוב אכן,
אני נוהג באופן קבוע להכנס למיטה לשינה עם כוס קפה ונרדם מיד!
3. קופאין מעלה את לחץ הדם, עוד אכן בכל פעם שאני קורא את אחת מעלילות הדם לחץ הדם שלי עולה!
ישנן עוד הרבה גירסאות לעלילות הדם, אך ............. כולן שקרים!!!

Harrington

Well-known member
מנהל
כל עלילות הדם נגד הקפה אינן מבוססות על מחקרים מדעיים.
והרי מספר גירסאות שונות של עלילות דם נגד הקפה:
1. גירסה ישנה של קביעה בקשר לקפה היתה שהקפה מוריד את החשק המיני.
אכן כאשר הייתי צעיר יותר ושתיתי מעל 10 כוסות קפה ליום החשק המיני שלי היה בשמים!
2. גירסה אחרת היתה שרצוי לא לשתות קפה לפני השינה היות וקשה להרדם ושוב אכן,
אני נוהג באופן קבוע להכנס למיטה לשינה עם כוס קפה ונרדם מיד!
3. קופאין מעלה את לחץ הדם, עוד אכן בכל פעם שאני קורא את אחת מעלילות הדם לחץ הדם שלי עולה!
ישנן עוד הרבה גירסאות לעלילות הדם, אך ............. כולן שקרים!!!
ראה את תגובה #4 בתגובה למספר #3 אצלך. באתי לכתוב את אותם דברים שמופיעים שם ברישא (לא קראתי עד הסוף), אבל ראיתי שכבר אין צורך :).

לא הכל שקרים וקנוניות.

SupermanZW

Well-known member
קפה, כמו כמעט כל דבר, בריא במידה. אידיאלי לשתות 3 כוסות קפה ביום, החל מ5 כוסות קפה ביום זה מזיק. מוטב לא לשתות קפה בכלל מאשר לשתות 6 כוסות קפה ביום. האוסטרים שותים בממוצע 6 כוסות קפה ביום וזה לא בריא.

32235

Member
קפה, כמו כמעט כל דבר, בריא במידה. אידיאלי לשתות 3 כוסות קפה ביום, החל מ5 כוסות קפה ביום זה מזיק. מוטב לא לשתות קפה בכלל מאשר לשתות 6 כוסות קפה ביום. האוסטרים שותים בממוצע 6 כוסות קפה ביום וזה לא בריא.
אני לא בן-אדם שמבין יותר מידי. בוא נתחיל מהבסיס. מה בקפה מצר את כלי הדם? הקפאין? משהו אחר? גם הקפאין וגם משהו נוסף?

SupermanZW

Well-known member
אני לא בן-אדם שמבין יותר מידי. בוא נתחיל מהבסיס. מה בקפה מצר את כלי הדם? הקפאין? משהו אחר? גם הקפאין וגם משהו נוסף?
הקפאין גורם להתכווצות כלי הדם ולכן מעלה את לחץ הדם, אך מדובר בהשפעה קצרה וחולפת תוך שעות ספורות. הגוף לומד לאזן את עצמו ולכן לטווח הארוך אין הקפאין גורם לעלייה בלחץ הדם. לקפה נטול קפאין אין אותה השפעה.

קפאין במינון נמוך ממסך את העייפות ולכן גורם לתחושה זמנית של ערנות.
קפאין מגביר את קצב חילוף החומרים בגוף.
קפאין מאט התפתחות של תאים סרטניים בגוף.

קפה נטול קפאין מעלה את הסיכון למחלות לב, לעומתו קפה רגיל תורם לבריאות הלב.
קפה נטול קפאין מעלה את רמות הLDL, קפה רגיל אינו משפיע על רמות הכולסטרול.

מי שמלכתחילה סובלים מיתר לחץ דם מוטב להם לשתות קפה נטול קפאין, אך לאנשים בריאים מומלץ לשתות קפה רגיל (עם קפאין).

32235

Member
הקפאין גורם להתכווצות כלי הדם ולכן מעלה את לחץ הדם, אך מדובר בהשפעה קצרה וחולפת תוך שעות ספורות. הגוף לומד לאזן את עצמו ולכן לטווח הארוך אין הקפאין גורם לעלייה בלחץ הדם. לקפה נטול קפאין אין אותה השפעה.

קפאין במינון נמוך ממסך את העייפות ולכן גורם לתחושה זמנית של ערנות.
קפאין מגביר את קצב חילוף החומרים בגוף.
קפאין מאט התפתחות של תאים סרטניים בגוף.

קפה נטול קפאין מעלה את הסיכון למחלות לב, לעומתו קפה רגיל תורם לבריאות הלב.
קפה נטול קפאין מעלה את רמות הLDL, קפה רגיל אינו משפיע על רמות הכולסטרול.

מי שמלכתחילה סובלים מיתר לחץ דם מוטב להם לשתות קפה נטול קפאין, אך לאנשים בריאים מומלץ לשתות קפה רגיל (עם קפאין).
אז שורה תחתונה-דווקא מה שאמור להיות לא בריא בקפה, הקפאין, זה דווקא מה שעושה אותו בריא. הקפאין אמנם מעלה את לחץ הדם ומצר את כלי הדם, זה נכון, אך באופן זמני בלבד ולטווח הארוך השפעותיו טובות.

אז שורה תחתונה-תחתונה-קפה בריא. כלומר במידה. דיברת איתי בכמויות של כוסות קפה אבל כמה קפה זה בריא במיליגרמים של קפאין?

SupermanZW

Well-known member
אז שורה תחתונה-דווקא מה שאמור להיות לא בריא בקפה, הקפאין, זה דווקא מה שעושה אותו בריא. הקפאין אמנם מעלה את לחץ הדם ומצר את כלי הדם, זה נכון, אך באופן זמני בלבד ולטווח הארוך השפעותיו טובות.

אז שורה תחתונה-תחתונה-קפה בריא. כלומר במידה. דיברת איתי בכמויות של כוסות קפה אבל כמה קפה זה בריא במיליגרמים של קפאין?
360 מיליגרם קפאין ביום זה אידיאלי. מעל 400 מיליגרם קפאין ליום עלול להזיק.

שמלת תחרה1

Well-known member

אז שורה תחתונה-תחתונה-קפה בריא. כלומר במידה. דיברת איתי בכמויות של כוסות קפה אבל כמה קפה זה בריא במיליגרמים של קפאין?​
שתה קפה ותהיה לנו בריא, ממליצה על קפה אספרסו.

32235

Member
שתה קפה ותהיה לנו בריא, ממליצה על קפה אספרסו.
אולי באמת כדאי. באספרסו שמים חלב, נכון? שמעתי שחלב בקפה הופך אותו לאפילו עוד יותר בריא. ולא בגלל שחלב זה בריא כשלעצמו אלא כי חלב מעצים את התכונות החיוביות של הקפה.

רוב הזמן נח

Well-known member
זה חסר ביסוס לומר ש-6 כוסות ומעלה זה מזיק. תשאל את פרופסור פרידמן כמה כוסות קפה הוא שותה ביום.

למעלה