קפיצות גיל בפגים.....

קרנושה

New member
קפיצות גיל בפגים.....

על איזה גילאים בערך אתם יכולים לשים את האצבע ולומר: פה ביתה קפיצת גיל משמעותית וניכרת? אנסה לענות: אני חושבת שמגיל 9 חודשים (מתוקן-פחות 3 חודשים אצלנו) עד גיל שנה ו3 חשתי בהתקדמות משמעותית...הם ישבו והתיישבו, עמדו ונעמדו, זחלו והתחילו ללכת...זה קרה כל כך מהר (בייחוד שיש לי 3 וכל יום מישהי/ו עשה משהו חדש)..... לידע כללי...כעת הם בני שנה וחצי כרונולוגי מדוייק ושלושתם הולכים... ליהיא הלכה ראשונה לפני חודש וחצי...(היום כבר רצה). מתי הולך מזה 3 שבועות (הולך נפלא כל הזמן). ליאור הולכת מזה שבוע...(כמו על ביצים). אני כל כך גאה בהם..... כעת מחכה לשלב הדיבורים... מתי הם כבר ידברו? הם עושים רושם שהם מבינים כל מה שמדברים אליהם בייחוד ליהיא...מה שמבקשת ממנה היא מביאה (התחלתי לסנג´ר אותה).... אך הם לא מדברים...בקושי מילים...עדיין הברות...מה דעתכם? נ.ב בבית שלנו דוברים 2 שפות עברית והונגרית כאשר בעלי והמטפלת מדברים הונגרית בלבד ורק אני מדברת עברית.....

ממה שאני יודעת

זה מאוד מאוד אינדיבידואלי . הרופא של עומר הסביר לי שאצל פגים ישנה פתאום קפיצה וכשהצקתי ושאלתי כל הזמן "נו, אז מתי כבר תהיה אצלו הקפיצה?" הוא אמר שלא ניתן לדעת. אצל עומר היתה התקדמות משמעותית בכל התחומים בין גיל שנתיים לשנתיים וחצי, אבל ייתכן שזה בגלל שהוא נכנס לגן. לגבי הדיבור בשתי שפות- דודה שלי נשואה לאמריקאי וגם מדברים אצלם שתי שפות. למרות שהיתרון ברכישת שתי שפות ברור, אצלה זה הביא דווקא לדיבור מאוחר (לקראת גיל שלוש) והרופא שלה הסביר לה שזה אופייני למי ששומע יותר משפה אחת. ס-ב-ל-נ-ו-ת, הכל יגיע.

קרנושה, ילדים שגדלים בבית דו לשוני,

מאחרים בדיבור, אבל הרווח לטווח הארוך הוא עצום. לדעתי זה לא קשור לפגות כלל, זה פשוט כי מדברים לידם בשתי שפות. לאחותי יש חברה ולה ילדה בת שנה ו-10 חודשים שלא מדברת, וגם שם היא שומעת שתי שפות בבית. אל תדאגי. נוריאל בן שנה וכמעט שלושה חודשים לא מדבר, ואצלינו מדברים רק עברית...

למעלה