קצת לחוצים.. אפשר שאלה?

מצב
הנושא נעול.

eti911

New member
קצת לחוצים.. אפשר שאלה?

קצת לחוצים.. אפשר שאלה?
שלום לכולם.. אנחנו מושקעים ב- כ.י.ל בעקבות המלצה של יועצת השקעות בבנק, ש"זו מניה סולידית והיא בד"כ עולה".. כידוע, המניה הזו יורדת כל הזמן והפסדנו כבר קרוב ל 50% (ז"א עוד לא מכרנו, אבל עוקבים כמעט מדי יום..) שאלה-- האם כדאי לקפוץ מהספינה הטובעת ו"להציל" את הכסף שנשאר? האם כדאי לחכות שאולי המניה הזו תעלה סוף סוף?? מה דעתכם?? (נשמח לשמוע כל מיני הסברים ותובנות,אנחנו חדשים בעסק..) תודה.

asd241

New member
תלוי מה אורך הנשימה

קצת לחוצים.. אפשר שאלה?
שלום לכולם.. אנחנו מושקעים ב- כ.י.ל בעקבות המלצה של יועצת השקעות בבנק, ש"זו מניה סולידית והיא בד"כ עולה".. כידוע, המניה הזו יורדת כל הזמן והפסדנו כבר קרוב ל 50% (ז"א עוד לא מכרנו, אבל עוקבים כמעט מדי יום..) שאלה-- האם כדאי לקפוץ מהספינה הטובעת ו"להציל" את הכסף שנשאר? האם כדאי לחכות שאולי המניה הזו תעלה סוף סוף?? מה דעתכם?? (נשמח לשמוע כל מיני הסברים ותובנות,אנחנו חדשים בעסק..) תודה.
תלוי מה אורך הנשימה
אם אתם חושבים שאין צורך בכסף בשנה - שנתיים הקרובות לפחות יש סיכוי שאם תישארו תוכלו לקזז חלק מההפסד. רוב הסיכויים שבטווח הארוך מאוד תרוויחו כי ככה הסטטיסטיקות מראות אבל זה יכול לקחת גם עשור ויש לקחת בחשבון אם יש אפשרות לחכות זמן רב כל כך.

Warren Buffett

New member
זה מתקשר לי עם הודעה אחרת כאן מהיום...

תלוי מה אורך הנשימה
אם אתם חושבים שאין צורך בכסף בשנה - שנתיים הקרובות לפחות יש סיכוי שאם תישארו תוכלו לקזז חלק מההפסד. רוב הסיכויים שבטווח הארוך מאוד תרוויחו כי ככה הסטטיסטיקות מראות אבל זה יכול לקחת גם עשור ויש לקחת בחשבון אם יש אפשרות לחכות זמן רב כל כך.
בה סופר שפקיד בבנק עובר הכשרה בת 4 ימים...

voguemaster

New member
כן זה בהחלט מרשים

בה סופר שפקיד בבנק עובר הכשרה בת 4 ימים...
כן זה בהחלט מרשים
שיועצת השקעות בבנק אומרת על מניה כמו כיל שהיא מניה סולידית שכמעט תמיד עולה. אלוהים אדירים (לא מאמין אבל שיהיה
)

בן100

New member
המלצה

קצת לחוצים.. אפשר שאלה?
המלצה
אם אתה באמת מאמין במניה, מכור אותה מחר וקנה אותה שוב עוד שבועיים, במחיר נמוך יותר.

asd241

New member
זו המלצה גרועה

המלצה
אם אתה באמת מאמין במניה, מכור אותה מחר וקנה אותה שוב עוד שבועיים, במחיר נמוך יותר.
זו המלצה גרועה
מי שנכווה ממניה לא יקנה אותה שוב אחרי שהיא תרד שוב כי היא יכולה לרדת עוד יותר

פירובאט

New member
מה אופק ההשקעה שלכם?

קצת לחוצים.. אפשר שאלה?
מה אופק ההשקעה שלכם?
האם יש לכם אופק השקעה של לפחות מספר שנים? אם לא, אז אתם לא צריכים להיות בבורסה. גם אם כן, אף פעם לא מומלץ לשים את כל הביצים בסל אחד. עדיף לכם לגוון את התיק. מצד שני, יש את העיניין של המס. צריך להיווצר לכם מגן מס גדול מהמכירה. האם יש לכם איך לנצל אותו? האם אתם מוכנים להגיש דוח למס הכנסה על מנת להעביר אותו לשנים הבאות? אם התשובה היא שלילית אז זה דוקא שיקול להשאר. תחשוב שמגן המס שווה לך 10% ממחיר המניה המקורי ו 20% ממחירה היום.

Warren Buffett

New member
כיל

קצת לחוצים.. אפשר שאלה?
כיל
צריך היה מזמן להעיף את הנייר הזה, אבל אם היה לי אותו היום בתיק הייתי משאיר אותו כל עוד אין שבירה של 3314.

babakama

New member
הנתון הכי חשוב חסר כאן

קצת לחוצים.. אפשר שאלה?
הנתון הכי חשוב חסר כאן
מהו האחוז של המניה מתוך סך תיק ההשקעות. התשובה תושפע בעיקר מזה.

yair24

Member
יש לי שאלה

קצת לחוצים.. אפשר שאלה?
יש לי שאלה
למה הגעתם למצב שבו היועצת המליצה לכם על כיל? מה ביקשתם ממנה? האם ביקשתם ממנה המלצה להשקעה סולידית וזה מה שהיא נתנה לכם? האם ביקשתם ממנה המלצה למניה אחת וזה מה שהיא נתנה לכם? האם ביקשתם ממנה המלצה למכשיר שיש סיכוי לתשואה גבוהה עם סיכון וזה מה שהיא נתנה לכם? כמה זה קל לבוא ולהאשים מישהו אחר במצב שלכם. וכמובן כמו ששאל BABAKAMA מה האחוז של המניה הזאת מהתיק שלכם? (ולמה יש לי הרגשה שהאחוז הוא 100%?)

קטיון

New member
שתי הערות על המצב

יש לי שאלה
למה הגעתם למצב שבו היועצת המליצה לכם על כיל? מה ביקשתם ממנה? האם ביקשתם ממנה המלצה להשקעה סולידית וזה מה שהיא נתנה לכם? האם ביקשתם ממנה המלצה למניה אחת וזה מה שהיא נתנה לכם? האם ביקשתם ממנה המלצה למכשיר שיש סיכוי לתשואה גבוהה עם סיכון וזה מה שהיא נתנה לכם? כמה זה קל לבוא ולהאשים מישהו אחר במצב שלכם. וכמובן כמו ששאל BABAKAMA מה האחוז של המניה הזאת מהתיק שלכם? (ולמה יש לי הרגשה שהאחוז הוא 100%?)
שתי הערות על המצב
1) לא כדאי לבדוק את מחיר המניה מדי יום. מניה היא נכס, כמו הבית למשל, ואף אחד לא בודק מה שווי הבית כל יום, וגם לא כל שנה. 2) לעניות דעתי, כדי להשקיע במניות כדאי מאד ללמוד את הנושא לבד ולא לסמוך על יועצי ההשקעות בבנק. מהנסיון שלי, הם לא יודעים הרבה יותר ממי שקצת למד את הנושא, ולפעמים פחות. עבור השקעת זמן מינימלית תוכלו ללמוד איך לפזר את ההשקעה בין מניות וכיצד להשקיע דרך תעודות סל.

eti911

New member
תשובה:

יש לי שאלה
תשובה:
מאחר שאנחנו בכלל לא מבינים בזה, ביקשנו מיועצת ההשקעות בבנק שתמליץ על השקעה סולידית. קל לבוא ולומר "כמה זה קל לבוא ולהאשים מישהו אחר במצב שלכם." , כשבעצם כאשר מבקשים ממישהו עצה במקצוע שהוא מומחה בו, אתה מצפה ממנו לעשות את זה בצורה טובה.. (כמו למשל שאתה הולך לרופא, והוא נותן לך תרופה לא נכונה. אתה מצפה שאח"כ יבואו ויגידו לך "כמה טוב להאשים אחרים"?)

קטיון

New member
אז ככה

תשובה:
מאחר שאנחנו בכלל לא מבינים בזה, ביקשנו מיועצת ההשקעות בבנק שתמליץ על השקעה סולידית. קל לבוא ולומר "כמה זה קל לבוא ולהאשים מישהו אחר במצב שלכם." , כשבעצם כאשר מבקשים ממישהו עצה במקצוע שהוא מומחה בו, אתה מצפה ממנו לעשות את זה בצורה טובה.. (כמו למשל שאתה הולך לרופא, והוא נותן לך תרופה לא נכונה. אתה מצפה שאח"כ יבואו ויגידו לך "כמה טוב להאשים אחרים"?)
אז ככה
אם ביקשתם השקעה סולידית והמליצו לכם להשקיע בכיל- תחליפו יועצת/בנק. השקעה במניות אינה השקעה סולידית, ולא מתאימה לשונאי סיכון.בכל מקרה אם יש כוונה להשקיע במניות כדאי לפזר בין מדדי מניות שונים וכך להקטין את הסיכון. כמובן שאפשר תמיד לסמוך על בעלי מקצוע, אך כדאי לדעת שידע נוסף תמיד עוזר- אם קוראים על מחלה מסוימת אז אפשר לדעת מה לשאול את הרופא, או אם יודעים איך עובד מנוע אז אפשר להבין על מה המוסכניק מדבר. באופן דומה, אם לומדים (מעט) על שוק ההון אפשר להגיד ליועץ שמניות היא השקעה מסוכנת ואתם מעוניינים באג"ח, או אפילו לומר לו שאתם מעוניין לשמור על פיזור וכך להקטין את סטיית התקן של התיק שלכם.

babakama

New member
אז באיזה אחוז מהתיק מדובר?

אז ככה
אם ביקשתם השקעה סולידית והמליצו לכם להשקיע בכיל- תחליפו יועצת/בנק. השקעה במניות אינה השקעה סולידית, ולא מתאימה לשונאי סיכון.בכל מקרה אם יש כוונה להשקיע במניות כדאי לפזר בין מדדי מניות שונים וכך להקטין את הסיכון. כמובן שאפשר תמיד לסמוך על בעלי מקצוע, אך כדאי לדעת שידע נוסף תמיד עוזר- אם קוראים על מחלה מסוימת אז אפשר לדעת מה לשאול את הרופא, או אם יודעים איך עובד מנוע אז אפשר להבין על מה המוסכניק מדבר. באופן דומה, אם לומדים (מעט) על שוק ההון אפשר להגיד ליועץ שמניות היא השקעה מסוכנת ואתם מעוניינים באג"ח, או אפילו לומר לו שאתם מעוניין לשמור על פיזור וכך להקטין את סטיית התקן של התיק שלכם.
אז באיזה אחוז מהתיק מדובר?

voguemaster

New member
אני היחיד שזה נראה לו לא תקין בעליל

אז ככה
שהם ביקשו השקעה סולידית והיועצת אמרה להם לקנות מניה ? לא יודע, בעיניי זה מסריח לאללה. מעניין אם יש עילה לתביעה במקרה כזה.

yair24

Member
בוודאי שיש

שהם ביקשו השקעה סולידית והיועצת אמרה להם לקנות מניה ? לא יודע, בעיניי זה מסריח לאללה. מעניין אם יש עילה לתביעה במקרה כזה.
בוודאי שיש
ואתה לא היחיד שנראה לו לא תקין בעליל אבל אל תשכח שזה מה שהיא מספרת לך ואתה ישר מאמין לה כאילו שהיא האפיפיור. אני יותר נוטה לחשוב שהם לא ביקשו השקעה סולידית אלא השקעה שתיתן תשואה גבוהה. כמובן שייתכן שאני טועה. ואל תשכח שאת הצד של היועצת לא שמענו בסיפור הזה. אז אל תאמין לכל מה שמספרים לך. איזה מן יועץ ייעץ לך לקנות כיל אם אתה מבקש ממנו השקעה סולידית?

yair24

Member
להשקעה סולידית יש שם:

תשובה:
להשקעה סולידית יש שם:
פק"מ מק"מ. אלה שתי השקעות שאת מכניסה כסף ומקבלת בסוף השנה עוד 3% על הכסף. לכיל יש שם אחר: השקעה סופר ספקולטיבית. מניה מטורפת שאי אפשר בכלל להסביר את ההתנהגות שלה. אתמול ירדה 12% היום ירדה 5% ומחר יכולה לטוס 30%. ואגב בקשר לרופאים, אני בטוח שיצא לך לראות את התוכנית של שומר מסך עם הרופא הנחמד שהיתה ליד הבית חולים שלו חנות שמוכרת מדרסים של איזה חברה ופשוט היה לו הסכם עם החנות הזאת, הוא מפנה אליהם מטופלים שיקנו את המדרס והם היו משלמים לו קומיסיון על כל אחד שקנה. אז מה קרה? כל מטופל שבא אליו הוא היה מפנה אותו לשם לקנות את המדרס ורק את המדרס הספציפי הזה. אז מה? יבוא בן אדם לרופא הזה הרופא יפנה אותו לחנות הזאת ואחרי זה הוא יבכה שהוא לא מבין כלום בזה ושהוא סמך על הרופא. נו? אז הוא הולך תובע את הרופא והרופא נכנס לכלא. אז מה המסקנה? מי שלא מבין תמיד יפסיד וימשיך לבכות שהוא לא מבין. את רוצה לא להפסיד? תתחילי להבין. יש לכם פה אחלה פורום אנשים סופר נחמדים אוהבים להסביר חינם אין כסף. יושבים, קוראים, לומדים. זה לוקח זמן אבל זה השקעה משתלמת מאוד שנשארת איתך לאורך כל ימי חייך. אז תחליטי באיזה צד את רוצה להיות, אלה שבוכים ואומרים שהם לא מבינים? או אלה שמבינים ולא בוכים? אני מציע לך ללמוד כי זה נושא מרתק. בכל מקרה שיהיה הרבה בהצלחה.

לאתי חג שמח

קצת לחוצים.. אפשר שאלה?
לאתי חג שמח
1. אף אחד לא ממש יודע אם תהיה קריסה או התאוששות חלקית. בעניינים האלו ההחלטה רק שלכם לפי התחושות שלכם. 2. אתם צריכים להבין שסביר שיקח מספר שנים לחזור למחיר המקורי. אם היו אומרים לכם לחכות שנתיים האם אתם יכולים להמתין?? אמון הציבור נשבר ולא סביר שבזמן הקרוב תהיה התאוששות מלאה אם תהיה התאוששות. 3. כיל זו חברה טובה ויציבה וההערכה היא שבסופו של דבר מחירה יעלה עם הזמן גם אם תוסיף לרדת בטווח הקצר. אם אני לא צריך את הכסף במצבכם מחליט לעצום עיניים חצי שנה ולהמשיך להחזיק. אם אלו כל חסכונותיכם הבריאות הנפשית חשובה יותר ותצאו. 4. האשמה היא חלקית שלכם כי בכסף רק אתם מחליטים. אני למשל ביוני הוצאתי קרן השתלמות כי ראיתי שהמניות מתנדנדות והשקעתי באג"ח ממשלתי בנגוד לעצה להמשיך ולהחזיק בגלל הפטור ממס וה"תשואות הגבוהות" של קרן ההשתלמות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה