קשיים בלמידה

ימי55

New member
קשיים בלמידה

שלום לכולם אולי למישהו/י יש עצה איך מלמדים ילד שעולה לכתה ב´ שהקריאה שלו לא רצופה תודה

הדבר היחיד שעולה לי בראש..

ואני לא מומחית בזה ולא יודעת איך ללמד ילד לקרא אבל...... האם הוא מכיר את ההברות טוב טוב? הוא מבחין היטב בין כל האותיות??? הדבר היחיד שאני חושבת עליו זה איבחון לדיסלקטציה. אוליי זה בכלל לא שייך. מאחלת בהצלחה ואם אכן יימצא הפיתרון ההולם והמתאים נשמח לשמוע עליו כאן. בהצלחה.

shalom hamora

New member
הוראה מתקנת וחוויתית

נראה לי שעליך לקחת את בתך למורה להוראה מתקנת....לשפר מיומנויות קריאה, הבנה,עיבוד וכו´ יחד עם זאת לרשום אותה לחוג -אם יש באזורך-מספרי סיפורים-מושך מאוד לקריאה, נמצא כל השנים בבית אריאלה בתל אביב

קשיים בקריאה

כאמא לילדה שעולה לכיתה ב´, אני ממליצה לך בחום לקרוא לו סיפור ולתת לו להמשיך מנקודה מסויימת עד קטע קצר שממנו את ממשיכה וכך הלאה. התנסות זו בקריאה יומיומית תחזק ותשפר את מיומנות הקריאה בילדך. אם תחושי אי- נוחות מקריאתו לאחר תקופה די ממושכת של קריאה עימו, אז תבררי לגבי איבחון לדיסלקציה. בהצלחה

דרך מצויינת: להקליט אותו קורא

מקליטים אותו קורא נותנים לו להתאמן שוב על אותו קטע מפעילים את הרשמקול (הטייפ) והילד מתחיל לקרוא יחד עם הרשמקול ז"א, הוא עושה תחרות עם עצמו מתי הוא קרא מהר יותר, בפעם הראשונה, המוקלטת או בפעם השניה (אחרי שהתאמן בקריאה) מנסיון, זה משפר מאוד מאוד את שטף הקריאה בהצלחה

חילו

New member
התייחסות לבקשת העצה../images/Emo91.gif

ראשית כל, אני סבורה שאין צורך להכנס לפאניקה!!! יש ילדים שרוכשים את מיומנות הקריאה גם בכתה ב´ ואין זה אסון. אני מסכימה שקריאה מרובה עוזרת תמיד. במידה ויש רתיעה מקריאה בשל הקושי, ניתן לשחק איתה. לקרוא במשותף- מעט ההורה ומעט הילד/ה, לכתוב יומן, ללכת למכולת עם הילד/ה ולבקש ממנו/ה להקריא מתוך הרשימה (שהכנתם יחד?!..) מה צריך לקנות, לקרוא שלטים בדרך בטיול משפחתי וכו´... ייתכן שיש קושי אמיתי ואולי לקות, ואם תחושי שאין התקדמות מומלץ כמובן גם לערוך אבחון (פני ליועצת ביה"ס), אך לזכור שגם הלקויים לבסוף רוכשים את הקריאה (מנסיון של מורה שמלמדת בכתות א-ב). בנוסף, חשוב לי לציין שעליך להיות מתואמת עם מחנך/ת הכתה כדי שלא ייוצר מצב שבו את תלמדי אותו/ה קריאה בדרך מסוימת, בעוד שבכתה למד/ה בדרך שונה לחלוטין- דבר שיוסיף קושי ובלבול... בהצלחה

למעלה