קשיי ריכוז

אליאלוש

New member
קשיי ריכוז

היי...אני סטודנטית ולאחרונה סובלת מקשיי ריכוז. הלכתי לבית מרקחת וביקשתי משהו טבעי והרוקח הביא לי כמוסות לבליעה שנקראות ג'ינקו בילובה. הבנתי שזה איזשהוא צמח מרפא סיני שעוזר לריכוז. הייתי רוצה לשאול אם מישהו שמע פעם על הכמוסות האלה או התנסה בהם? פשוט אף פעם לא שמעתי על זה ולא מצאתי יותר מדי מידע באינטרנט... בנוסף הייתי שמחה לשמוע על עוד שיטות של הרפואה הסינית לטפל בבעיות ריכוז תודה ושבת שלום

RanLoel

New member
בעיות ריכוז

שלום אלילוש, הרפואה הסינית רואה בקשיי ריכוז בעייה בהגעת דם מחומצן אל המוח. כאשר המוח מקבל אספקה סדירה של דם, הוא מתפקד כראוי ואנו חדי מחשבה. בגלל סיבות שונות ומשונות כמו חוסר של אנרגיה או תקיעות של דם (סטגנציה בשפה המקצועית) יכולה להפגע אספקת הדם שעליה אנחנו מדברים. למה? בגלל רגשות, בגלל בעיות פיזיות או בגלל אינסוף סיבות נוספות שלא זה המקום לפרטן. העיקרון הטיפולי במקרה הפרטי שלך יהיה לעודד הגעה של דם לראש. הרפואה הסינית מציעה מגוון רחב של כלים לעניין, החל מצמחי מרפא שכיוונם האנרגטי הוא מעלה (כמו הג'ינקו), דרך דיקור המנתב את האנרגיה והדם בגוף ואפילו טווינא - הפיזיותרפיה הסינית. הג'ינקו עוזר ללא מעט מטופלים עם בעיות ריכוז. בתקופת המבחנים שלי כסטודנט לקחתי פורמולה שבין היתר כללה גם את הג'ינקו בילובה. אני בעיקר זוכר שהיה לי מאוד קשה להרדם. לא תמיד נעים להיות חד ועירני בשעה 2 בלילה
מטפל מקצועי יוכל להתאים לך את המינון הנכון ולעקוב איתך ביחד אחר השינויים. הרבה הצלחה, רן

שלום אליאלוש, אני מצרפת לך מאמר

שכתבתי בנושא הפרעות קשב וריכוז. אומנם מדובר שם על אנשים שמאובחנים עם ADD או ADHD, אבל תוכלי למצוא שם את כל האינפורמציה מבחינת ההתייחסות של הרפואה הסינית (בחלק השני של המאמר). מנסיוני, טיפול תזונתי הוא חשוב מאוד היות וליחה משחקת תפקיד חשוב אם לא עיקרי, בהפרעת הריכוז. ג'ינקו בילובה הוא צמח שהמחקרים האחרונים מעט סותרים את ההנחות שהוא משפר זיכרון וריכוז, ודווקא קיים המון מידע עליו ברשת. ברפואה הסינית משתמשים בחלק אחר מהצמח, ולכן אין לו תפקודים דומים לאלו שידועים במערב. אנחנו כאן לשאלות וייעוץ, ובהצלחה בלימודים! מירב מזרחי - מטפלת ומורה לרפואה סינית Dip. Ac. CH [email protected] 054-2042086

המאמר לא עלה משום מה..

http://www.articles.co.il/article/43003/%D7%AA%D7%A7%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%95%20%D7%9C%D7%9E%D7%94%20%D7%A9%D7%99%D7%A9%20%D7%9C%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%94%20%D7%94%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%AA%20%D7%9C%D7%A1%D7%A4%D7%A8%20%D7%A2%D7%9C%20%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%AA%20%D7%A7%D7%A9%D7%91%20%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%96

למעלה