רואה

Deerest

New member
אני הולך להיות נודניק

משהו חדש והפוך, טוב? המדבר אחראי על הסבריו. איך את מתיחסת לכך? אני איש של הפרטים הקטנים ומי שלא שומע אותי בפרטים הקטנים מפספס מידע. על העברה והבנה נכונה של מסר אחראים שני הצדדים בדיאלוג. אם אין הבנה, אין דיאלוג. זה שני מונולוגים. מכל מי שאני מקבל תגובה על "השומע אחראי להבנתו" חסרה שם האות "ו". האות המשמעותית ביותר במסר שלי. הבנתו אני אומר המדבר אחראי על הסבריו, והשומע על הבנתו. ואתם אומרים שניהם/המשדר אחראים להבנה. ואין בכלל סתירה בין האמירות, אין טובה יותר וטובה פחות. אבל יש כאן הבנה שיכולה למנוע מלחמת עולם קטנה.

Deerest

New member
יש טרמפ, למי שרוצה...

אה, שטויות, אתה עם הסמנטיקה שלך.

ברור

לי שהשומע אחראי על הבנתו. אבל הוא לא אחראי להבין את המשדר איך שהמשדר היה רוצה שיבינו אותו. על זה אחראי המשדר אם אתה מסכים אז הסכמנו לאורך כל הדרך

Deerest

New member
יש לו אחריות מסויימת

בלשקף למשדר את אופן ההבנה שלו, כדי שהמשדר יוכל לתקן או לאמת את אופן שידורו. לכן אמרתי - דיאלוג. בדיאלוג כל אחד מהצדדים תורם את שיתוף הפעולה שלו כדי שמשהו יבנה ולא יהרס. תוצאות של בניה רואים לאט לאט. תוצאות של הרס רואים מיד. (לא כל כך קשור אבל זה מה שבא לי לומר עכשיו)

רוח

קרא לזה "אחריות על הלמידה" השומע אחראי על הלמידה שלו (שאלת שאלות) וגם כאן הסכמתי איתו אז מה יש לנו? בניה או הרס (לא כל כך קשור אבל זה מה שבא לי לשאול עכשיו) ולמה אתה נשמע לי עצוב

Deerest

New member
יש לך הסבר?

כי לי אין. עד ששאלת בכלל לא שמתי לב שכך אני מרגיש.

Deerest

New member
עכשיו כבר לא

אבל אז, כן. וזו פעם שניה שאת "עושה" את זה. דרך המילים.

נועָה

New member
דירסט יקירי, ../images/Emo19.gif ../images/Emo87.gif

זה לא רק השומע אחראי על הבנתו כשהוא לא הבין אותך נכון ב"השומע אחראי על הבנתו". כיון שגם אני מאמינה שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים; כשהסברת את זה באופן שלם ולא חלקי, כשהסברת ש"המדבר אחראי על מסריו", יכולתי להבין את ה"שומע אחראי להבנתו." אני לוקחת את דבריו הבאים של הרמב"ם כחוק: "בכדי שאדם חכם יבין דבר, מספיק לתת לו רמז כדי שהוא ינתח, ילמד ויבין בעצמו." זה סוג אחד של הבנה. (והפעם לא נמניתי עליה...) אני מקבלת גם את החוק הבא: "שלושה סוגי הבנה הם: הבנה שמבינה בדעתה, הבנה שמבינה לאחר שהסבירו לה, והבנה שאינה מבינה לא מדעתה ולא לאחר ההסברה." ומה אתה אומר על המשך דבריו הנ"ל של הרמב"ם, שאומר: "אל לו לאדם לשתף בידיעותיו אחרים, אלא אם האנשים שווים לו בחוכמתו או גדולים ממנו." האם אתה בדעה הזו? יש שלושה סוגי אנשים - כאלה שמבינים לבד, כאלה שמבינים לאחר שמסבירים להם, וכאלה שלא מבינים לבד ולא לאחר שמסבירים להם."

Deerest

New member
לגבי המשך דבריו...

אני הולך לשתף זאת עם גדולים וחכמים ממני, בטח יהיה לי מה ללמוד מהם. ... בעצם, נראה שרכשתי הרגע דעה בנושא. לא?

נועָה

New member
בהמשך לדבריך ../images/Emo9.gif

חחחחחח... ואם בנוסף, אתה רוצה גם עצה מחכמה ששווה לך, אז זה נכון.... מדהים כמה אנשים שהאמנתי שהם חכמים התגלו ההיפך. אז היתה אכזבה. ואותו דבר גם הפוך. וכאן היתה הפתעה אמיתית ונהדרת. אבל להכיר אדם חדש ולגלות שהוא חכם, זה - גילוי שממלא את הנפש.

למעלה