רוב העם שפוי וטוב שכך!

BravoMan

Active member
אומנם נדרשה מכה רצינית, אבל נראה שמשרד הבריאות ואזרחים רבים התעשתו, ועושים את הדבר הנכון:

ככל שיהיו יותר אנשים שפויים ואחראים, ופחות אנשים מנובלים כמו שהציפו לאחרונה את הפורום הזה שמחפשים רק להזיק לציבור ע"י הפצת הפחדות מיותרות וחסרות בסיס, ועשיית מעשים מסוכנים לעצמם ולסובבים אותם, כך ייטב לכולנו!

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אומנם נדרשה מכה רצינית, אבל נראה שמשרד הבריאות ואזרחים רבים התעשתו, ועושים את הדבר הנכון:

ככל שיהיו יותר אנשים שפויים ואחראים, ופחות אנשים מנובלים כמו שהציפו לאחרונה את הפורום הזה שמחפשים רק להזיק לציבור ע"י הפצת הפחדות מיותרות וחסרות בסיס, ועשיית מעשים מסוכנים לעצמם ולסובבים אותם, כך ייטב לכולנו!
מה אתה אומר? מומחים לא מעטים בתחום הרפואה (ואיני מדבר חלילה על שרלטנים או אנשים שהגיעו מתחומי התמחות אחרים), הוכיחו בצורה די ברורה, שקיים סיכון בחיסון מאסיבי של ילדים והגופים שנוגעים לדבר מפיצים מידע חלקי בלבד בנוגע לכך. אודה שאני בעצמי כן קיבלתי את 2 החיסונים ו"די בין הראשונים" שנתנו כתף, אבל השיקול שלי היה כפול: א. אני נמצא בקבוצת הסיכון ו-ב. גם מבחינת הגיל ו"מילוי המטלות שלי" בחיים, מילאתי הרבה יותר ממה שילד בן 12 יכול למלא, והעולם יפסיד הרבה יותר אם יאבד נערים ולא אנשים שהספיקו כבר לבלות כמה עשרות שנים טובות על פני האדמה.

BravoMan

Active member
אני אומר די לפרנויה!
קראת את מה שמשרד הבריאות פרסם בערוץ טלגרם הרשמי שלהם?
כן, יש סיכון מסוים בחיסון - אבל יחסית לסיכון שבמחלה הוא זניח.
גם ילדים יכולים לצאת מהמחלה הזו עם נזק מהותי לכל החיים!

וזה עוד לפני שנזכיר שאומנם כמו המתים בקרב צעירים וילדים קטנה יחסית היא לא 0!

אני לא יודע אם אתה קורא את השרשור הגדול שהולך כאן, או רק קפצת לראות את ההודעה הזו, אבל המצב הגיע לכדי ניצול ציני ומגעיל של פוסט של הורים שבנם נפתר, ללא רשותם ובניגוד לרצונם כדי לקדם באופן שקרי את הקונספירציות נגד החיסונים.

בפועל, אין באמת ראיות שמצדיקות לא לחסן ילדים.

אני לא יודע מי מילא מה על פני האדמה, אני רק יודע שאנחנו נמצאים בנקודה מכרעת - אנחנו יכולים להיות המדינה הראשונה שתנצח את הנגיף הזה ותתן לכולנו גדולים כקטנים לחזור לחיים שלנו, או אנחנו יכולים להתגלגל חזרה לתהום בו היינו לפני קצת יותר מחצי שנה, ומונה המתים שוב יטקטק.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני אומר די לפרנויה!
קראת את מה שמשרד הבריאות פרסם בערוץ טלגרם הרשמי שלהם?
כן, יש סיכון מסוים בחיסון - אבל יחסית לסיכון שבמחלה הוא זניח.
גם ילדים יכולים לצאת מהמחלה הזו עם נזק מהותי לכל החיים!

וזה עוד לפני שנזכיר שאומנם כמו המתים בקרב צעירים וילדים קטנה יחסית היא לא 0!

אני לא יודע אם אתה קורא את השרשור הגדול שהולך כאן, או רק קפצת לראות את ההודעה הזו, אבל המצב הגיע לכדי ניצול ציני ומגעיל של פוסט של הורים שבנם נפתר, ללא רשותם ובניגוד לרצונם כדי לקדם באופן שקרי את הקונספירציות נגד החיסונים.

בפועל, אין באמת ראיות שמצדיקות לא לחסן ילדים.

אני לא יודע מי מילא מה על פני האדמה, אני רק יודע שאנחנו נמצאים בנקודה מכרעת - אנחנו יכולים להיות המדינה הראשונה שתנצח את הנגיף הזה ותתן לכולנו גדולים כקטנים לחזור לחיים שלנו, או אנחנו יכולים להתגלגל חזרה לתהום בו היינו לפני קצת יותר מחצי שנה, ומונה המתים שוב יטקטק.
אודה. לא קראתי את כל הפוסטים פה ואני נכנס לכאן רק מדי פעם.
מאידך גיסא, אני מניח שאתה לא עקבת אחר כל מיני ראיונות כאלה ואחרים שמסתובבים ברשת, ואני מתכוון לשיחות עם אנשי מדע ולא עם חרטטנים.
רק בשבוע שעבר התפרסמה במוסף השבת של ישראל היום ראיון עם פרופ' גליה רהב. היא, האפידמיולוגית הבכירה, שהופיעה לא מעט בטלוויזיה, האישה שקראה ללכת ולהתחסן ולחסן גם את הילדים, הביעה כעת חרטה על קריאתה לחסן ילדים, ואמרה שכעת היא הייתה נמנעת אפילו מלחסן את ילדיה. אבל במקביל, היא גם העירה, שתמיד צריכים להיות עם יד על הדופק, ומאד יתכן, שהמצב ישתנה והיא שוב תקרא לחסן את כל הילדים. אתה מבין. מוטציות וכאלה.
והנה. רק לפני יומיים דיבר בטלוויזיה הפרופ' עש, שהדגיש, כי המוטציה ההודית כבר מזמן חרגה מתחומי הודו, וכעת היא מככבת חזק (בעיקר) באנגליה אבל כמובן שגם בארצות אחרות. לכן ולדעתו, הסיכוי שהמוטציה הזו תככב גם כאן ותיצור גל נוסף של צרות בישראל הוא רק עניין של זמן והוא אף תלוי בהתנהלות הציבור.
אז ככל שדובר עד כה, שהחיסון של פייזר אמור להתמודד עם המוטציות שהופיעו עד כה, כנראה שלא בדיוק כך המצב כלפי זו שהביעה מהודו. שם לטענתו, יעילות החיסון עומדת על כ-80% יעילות, לעומת יעילותו הרבה מול הגירסא המקורית. אז אתה מבין... זה לא שאני טוען (חלילה) רק נגד. באמת שלא. אבל לעומת זאת, אני מנסה גם לעקוב אחר אמירות של גורמים שאינם רק "מטעם". הבנת? אז אאחל לכולנו רק בריאות ואושר. הוויכוח הוא תקין ואחלה, אבל חייבים גם להקשיב לזולת ולא רק לתקוף מכאן או מכאן.
חוצמזה, תמיד מרחפת השאלה המטרידה, איך זה, שבמהלך שנה נפטרו (בארץ) כ-6,000 איש מהמחלה הזו, אבל כמות המתים הממוצעת הכללית לא עלתה למרות זאת.
האם נסית לתת לעצמך מענה סביר על השאלה הזו?

BravoMan

Active member
אני מניח שאתה לא עקבת אחר כל מיני ראיונות כאלה ואחרים שמסתובבים ברשת
לא באדיקות, אבל קורא, למשל בדיוק הבוקר קראתי ראיון עם מנהלת מחלקה בהדסה (נדמה לי, לא שמרתי קישור), אפידמיולוגית בכירה, שממליצה לחסן ילדים.

זה לא שאני טוען (חלילה) רק נגד. באמת שלא. אבל לעומת זאת, אני מנסה גם לעקוב אחר אמירות של גורמים שאינם רק "מטעם". הבנת?
"אמירות" זה לא משהו ששווה לתת לו משקל בנושאים מדעיים אימפיריים.
כל הקונספט של לייצר מצג של "מטעם" במקומות שאין בהם "טעם" הוא בעייתי.

תראה, רפואה הוא מדע אימפירי. במדע אימפירי מתבססים על ממצאים.
יש, והיה מזמן קונצנזוס על נחיצות החיסונים, גם לילדים, ולמרות שמשרד הבריאות נמנע מהמלצה חזקה לכלל הילדים, לאלה בסיכון נאמר שחייבים כבר מזמן.
גם תופעות הלוואי נחקרו היטב, ורואים בבירור שסטטיסטית, הכמות שלהם מזערית, והנזק מהם לא מתקרב אפילו לנזק מהמחלה.

אגב, גם מומחים בודדים יכולים לטעות ובגדול - בתחילת המגפה היה איזה פרופסור מאוד בכיר שצפה שלא נגיע אפילו ל-10 מתים.
הרוב כאמור חלקו אליו, ועכשיו אפשר לראות מי צדק...

תמיד יהיו מומחים כאלה ואחרים, בכל תחום אגב, לא רק חיסונים, שיהיו נגד הקונצנזוס המדעי.
אבל הדרך לצאת נגד קונצנזוס במדע היא לא לעשות ראיונות בתקשורת.
ראיון בתקשורת הוא רק דעה.

זכותם לדעתם, אבל אנחנו בתור ציבור שלא מבין, ומסתמך על מומחיות של אחרים, צריכים להסתמך על מומחיות מבוססת ממצאים, לא על "דעות".
אותה מומחית שהתחרתה, למה היא התחרתה? מה גרם לה לשנות את דעתה, במיוחד אחרי שכבר חיסנה את הילדים?
קרה משהו לילדים שלה?

חוצמזה, תמיד מרחפת השאלה המטרידה, איך זה, שבמהלך שנה נפטרו (בארץ) כ-6,000 איש מהמחלה הזו, אבל כמות המתים הממוצעת הכללית לא עלתה למרות זאת.
האם נסית לתת לעצמך מענה סביר על השאלה הזו?
מאיפה הנתון הזה?
לא ניסיתי לתת מענה לשאלה הזו מהסיבה הפשוט שמעולם לא נתקלתי בטענה כזה...
מה המקורות שלך, ועד כמה אתה בטוח בהם?

יש אמרה שאני מאוד מחבב - שמור על ראש פתוח, אבל לא עד כדי כך שהשכל ינזל החוצה.
אני מסכים שאי אפשר לסמוך בצורה עיוורת על "מקורות רשמיים", שבסופו של יום גם הם מגיעים אלינו דרך פילטר ועיוותים של התקשורת, ולכל משרד וכל חברה יש אינטרסים.
אבל יש קו דק וחשוב בין להיות סקפטי, לבין לתת קרדית למקורות שלא מגיע להם קרדיט, ועד כה אני לא ראיתי מקור מתנגד חיסונים שמגיע לו קרדית.
וזה כולל מקורות שמתנגדים לחיסון ילדים.

את ההתפרצות שיש עכשיו חד משמעית אפשר היה למנוע, אם:
א) היו מקפידים על הגבלות יציאה וחזרה מחו"ל
ב) מחסנים ילדים במסות שחיסנו מבוגרים

צריך לזכור, שיעילות החיסון תלויה בין היתר בכמות החשיפה.
הסיבה שבהודו החיסון נמצא פחות יעיל, היא בין היתר שהמחוסנים שם נתונים ל-"מתקפה" גדולה יותר מאשר בארץ, בגלל צפיפות גדולה יותר של האוכלוסייה, וכמות חולים גדולה יותר.
הרי החיסון הוא לא זה שמחסל את הווירוס. הוא רק "מראה" למערכת החיסונית של הגוף מה לעשות.

ויש גבול כמה מתקפות הגוף שלנו יכול לבלום, גם כאשר הוא במצב בריאותי הכי טוב.
זו בדיוק הסיבה שמאוד מאוד חשוב לחסן כמה שיותר אנשים, ואי אפשר לומר שאם אתה מחוסן אבל כולם סביבך לא אתה בטוח.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תראה, רפואה הוא מדע אימפירי. במדע אימפירי מתבססים על ממצאים.
יש, והיה מזמן קונצנזוס על נחיצות החיסונים, גם לילדים, ולמרות שמשרד הבריאות נמנע מהמלצה חזקה לכלל הילדים, לאלה בסיכון נאמר שחייבים כבר מזמן.
גם תופעות הלוואי נחקרו היטב, ורואים בבירור שסטטיסטית, הכמות שלהם מזערית, והנזק מהם לא מתקרב אפילו לנזק מהמחלה.

יש אדם בשם דני וידיסלבסקי והוא מראיין עוד ועוד אנשים, חלקם פרופסורים לרפואה ורופאים. כל אלה נמצאים בקבוצת המתנגדים ולכל אחד מהםיש אצ הנימוקים שלו. אם תרצה, אעביר לך מספר קישורים. אחד החזקים הוא פרופ' איתן פרידמן, והייתי אומר שקצת קשה לזלזל בדבריו ואמירותיו.

זכותם לדעתם, אבל אנחנו בתור ציבור שלא מבין, ומסתמך על מומחיות של אחרים, צריכים להסתמך על מומחיות מבוססת ממצאים, לא על "דעות".
אותה מומחית שהתחרתה, למה היא התחרתה? מה גרם לה לשנות את דעתה, במיוחד אחרי שכבר חיסנה את הילדים?
קרה משהו לילדים שלה?

היא התחרטה, כי כמות הנדבקים והחולים המאומתים ירדה. כעת המצב משתנה מול עינינו, ומאד יתכן שהיא תחזור ותתחרט שוב...

מאיפה הנתון הזה?
לא ניסיתי לתת מענה לשאלה הזו מהסיבה הפשוט שמעולם לא נתקלתי בטענה כזה...
מה המקורות שלך, ועד כמה אתה בטוח בהם?

גם כאן,, בחלק משיחותיו של דני היו מי שהציגו את הנתונים שבנדון.

את ההתפרצות שיש עכשיו חד משמעית אפשר היה למנוע, אם:
א) היו מקפידים על הגבלות יציאה וחזרה מחו"ל
ב) מחסנים ילדים במסות שחיסנו מבוגרים

גם את ההתפרצויות הקודמות ניתן היה למנוע. הממשלה לא ממש דאגה לפקח על אלו שהגיעו לנתב"ג ולא נדון בסיבות לכך. עצם זה שהממשלה גנזה ל-30 שנה את כל הפרוטוקולים והשחירה חלקים נרחבים מהחוזה שנכרת בין מדינת ישראל לחב' פייזר מדברים בעד עצמם. ועובדה גם שנוסד כבר גוף שהוקם ע"י רופאים ואנשי משפט, שכל מטרתם היא לעקוב אחר אנשים שהתלוננו על תופעות לואי בגין החיסון, כאשר רופאי המשפחה טענו מולם שאין כל קשר בין מחט לצלחת. גוף זה היה מתייתר, אילולא כמות המתלוננים רק הלכה וגדלה ככל שעבר הזמן.

צריך לזכור, שיעילות החיסון תלויה בין היתר בכמות החשיפה.
הסיבה שבהודו החיסון נמצא פחות יעיל, היא בין היתר שהמחוסנים שם נתונים ל-"מתקפה" גדולה יותר מאשר בארץ, בגלל צפיפות גדולה יותר של האוכלוסייה, וכמות חולים גדולה יותר.
הרי החיסון הוא לא זה שמחסל את הווירוס. הוא רק "מראה" למערכת החיסונית של הגוף מה לעשות.
בסדר. נכון.

BravoMan

Active member
כל אלה נמצאים בקבוצת המתנגדים ולכל אחד מהםיש אצ הנימוקים שלו. אם תרצה, אעביר לך מספר קישורים. אחד החזקים הוא פרופ' איתן פרידמן, והייתי אומר שקצת קשה לזלזל בדבריו ואמירותיו.
למה שפשוט לא תפרסם את הקישורים כאן?
הרי הם רלוונטיים לדיון.
זה מריח לי יותר מידי כ-"תאוריית קונספירציה" בשלב הזה.

לא מכיר את פרופ' פרידמן, גיגול מהיר מראה שיש לו כמה הישגים נחמדים, אבל למה שהוא יהיה היוצא דופן?

היא התחרטה, כי כמות הנדבקים והחולים המאומתים ירדה.
כלומר, אפילו היא לא מצאה שום דבר שלילי בחיסון...
נשמעת לי סיבה ממש מוזרה - כשמדובר בבריאות וחיי ילדיך, לא עדיף לקחת אמצעי זהירות שיתברר לא נחוץ, מאשר לא לקחת ושהם יפגעו?

זה בערך כמו להגיד - למה הכרחתי אותו לרכב עם קסדה? הוא לא נפל מהאופניים אפילו פעם אחת!

בחלק משיחותיו של דני היו מי שהציגו את הנתונים שבנדון.
זה נשמע לי מעומעם מידי.
אני לא יוכל להגיב לטענות כאלה באוויר, בלי לדעת מי הציג אלו נתונים ומאפה נלקחו.

חיפוש מהיר בגוגל מוביל לזה:
לא חבוי, ולא מוסתר (למעשה תוצאה ראשונה), ונראה ממקור אמין, אבל אם קוראים בזהירות את מה שכתוב, מבינים שהמושג "עודף תמותה" הוא בעייתי:
נגיף הקורונה בישראל לא הרג יותר ממה שהיה צפוי, אבל הצפי כלל אפשרות למגפה.

כלומר, סה"כ יצאנו "יחסית בסדר" אבל אין זה אומר שכמעת 6.5 אלף בני אדם שמתו מהנגיף הזה, היו פשוט מתים ממשהו אחר.
בוטח שבטח אין פה מקום לפרש את הנתון בתור "המגפה היא סתם קונספירציה", שיש לי תחושה שלשם אתה מכוון...

וכדי לקבל פרופורציה - מדובר בכמעת שליש מכמות האנשים שנהרגו בכל מערכות ישראל ב-73 שנה מקום המדינה, וזה תוך שנה בודדת.

עצם זה שהממשלה גנזה ל-30 שנה את כל הפרוטוקולים והשחירה חלקים נרחבים מהחוזה שנכרת בין מדינת ישראל לחב' פייזר מדברים בעד עצמם.
אין ספק שההתנהלות של הממשלה שלנו מול פייזר יכלה להיות טובה ושקופה יותר, אבל זה יותר מצביע על בעיות "קפיטליסטיות" ו\או "מנהלתיות" מאשר על בעיות רפואיות.
העובדה נותרה שהחיסון עובד, ותופעות הלוואי שלו, למרות שבהחלט קיימות, הן מבחינת כמות והן מבחינת חומרה הם כאין וכאפס לאומת המגפה.

עובדה גם שנוסד כבר גוף שהוקם ע"י רופאים ואנשי משפט, שכל מטרתם היא לעקוב אחר אנשים שהתלוננו על תופעות לואי בגין החיסון, כאשר רופאי המשפחה טענו מולם שאין כל קשר בין מחט לצלחת. גוף זה היה מתייתר, אילולא כמות המתלוננים רק הלכה וגדלה ככל שעבר הזמן.
לא מכיר באיזה גוף מדובר.
תוכל להביא קישור?

כל מיני גופים קמים - יש תוכנית שלמה בערוץ ההיסטוריה שחוקרת אם יש רוחות רפאים, עב"מים באיזו חווה בארה"ב, וביג פוט.
הם גם מביאים כל מיני מומחים, חלקם עם תארים מדעיים אמתיים.

מעניין שעד כה - אותם מומחים אמתיים לא מצאו כלום...

גם הגוף עליו אתה מדבר, ייתכן מאוד שיתברר כמיותר.
ככל שגדלה כמות המתחסנים, והזעקות ממתנגדי חיסונים, ברור שגם תלונות יגדלו.
עד שאראה נתונים על כך שהתלונות בכלל רציניות (כלומר לא סתם בכיינות או דמיון), אין לי סיבה לחשוב שיש בעיה.

אגב, למען הסר ספק:
אני, וכל בני משפחתי מבוגרים כצעירים, מחוסנים בצורה מלאה 2 מנות, והלכנו להתחסן ברגע הראשון שיכלנו לקבל תור מקופות החולים שלנו כל אחד לפי קבוצת הגיל שלו.

יש לי כמה חברים שהרגישו די רע ימיים אחרי חיסון, אבל אישית עברתי אותו עם קצת כאבים בשריר וזהו.
זה כמון לא סטטיסטיקה, ולא ראיה לכלום, סתם משתף.

וכן - אם יוחלט שצריך מנת חיזוק בחורף, נחל להתחסן עוד פעם...

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
למה שפשוט לא תפרסם את הקישורים כאן?
הרי הם רלוונטיים לדיון.
זה מריח לי יותר מידי כ-"תאוריית קונספירציה" בשלב הזה.

לא מכיר את פרופ' פרידמן, גיגול מהיר מראה שיש לו כמה הישגים נחמדים, אבל למה שהוא יהיה היוצא דופן?

כלומר, אפילו היא לא מצאה שום דבר שלילי בחיסון...
נשמעת לי סיבה ממש מוזרה - כשמדובר בבריאות וחיי ילדיך, לא עדיף לקחת אמצעי זהירות שיתברר לא נחוץ, מאשר לא לקחת ושהם יפגעו?

זה בערך כמו להגיד - למה הכרחתי אותו לרכב עם קסדה? הוא לא נפל מהאופניים אפילו פעם אחת!

זה נשמע לי מעומעם מידי.
אני לא יוכל להגיב לטענות כאלה באוויר, בלי לדעת מי הציג אלו נתונים ומאפה נלקחו.

חיפוש מהיר בגוגל מוביל לזה:
לא חבוי, ולא מוסתר (למעשה תוצאה ראשונה), ונראה ממקור אמין, אבל אם קוראים בזהירות את מה שכתוב, מבינים שהמושג "עודף תמותה" הוא בעייתי:
נגיף הקורונה בישראל לא הרג יותר ממה שהיה צפוי, אבל הצפי כלל אפשרות למגפה.

כלומר, סה"כ יצאנו "יחסית בסדר" אבל אין זה אומר שכמעת 6.5 אלף בני אדם שמתו מהנגיף הזה, היו פשוט מתים ממשהו אחר.
בוטח שבטח אין פה מקום לפרש את הנתון בתור "המגפה היא סתם קונספירציה", שיש לי תחושה שלשם אתה מכוון...

וכדי לקבל פרופורציה - מדובר בכמעת שליש מכמות האנשים שנהרגו בכל מערכות ישראל ב-73 שנה מקום המדינה, וזה תוך שנה בודדת.

אין ספק שההתנהלות של הממשלה שלנו מול פייזר יכלה להיות טובה ושקופה יותר, אבל זה יותר מצביע על בעיות "קפיטליסטיות" ו\או "מנהלתיות" מאשר על בעיות רפואיות.
העובדה נותרה שהחיסון עובד, ותופעות הלוואי שלו, למרות שבהחלט קיימות, הן מבחינת כמות והן מבחינת חומרה הם כאין וכאפס לאומת המגפה.

לא מכיר באיזה גוף מדובר.
תוכל להביא קישור?

כל מיני גופים קמים - יש תוכנית שלמה בערוץ ההיסטוריה שחוקרת אם יש רוחות רפאים, עב"מים באיזו חווה בארה"ב, וביג פוט.
הם גם מביאים כל מיני מומחים, חלקם עם תארים מדעיים אמתיים.

מעניין שעד כה - אותם מומחים אמתיים לא מצאו כלום...

גם הגוף עליו אתה מדבר, ייתכן מאוד שיתברר כמיותר.
ככל שגדלה כמות המתחסנים, והזעקות ממתנגדי חיסונים, ברור שגם תלונות יגדלו.
עד שאראה נתונים על כך שהתלונות בכלל רציניות (כלומר לא סתם בכיינות או דמיון), אין לי סיבה לחשוב שיש בעיה.

אגב, למען הסר ספק:
אני, וכל בני משפחתי מבוגרים כצעירים, מחוסנים בצורה מלאה 2 מנות, והלכנו להתחסן ברגע הראשון שיכלנו לקבל תור מקופות החולים שלנו כל אחד לפי קבוצת הגיל שלו.

יש לי כמה חברים שהרגישו די רע ימיים אחרי חיסון, אבל אישית עברתי אותו עם קצת כאבים בשריר וזהו.
זה כמון לא סטטיסטיקה, ולא ראיה לכלום, סתם משתף.

וכן - אם יוחלט שצריך מנת חיזוק בחורף, נחל להתחסן עוד פעם...
או קיי. אנסה לתת לך כעת 2 קישורים.

והנה לגבי הקבוצה

ולגבי מה שאני הרגשתי אחרי החיסון.
נכון. הראשון עבר עם כאב כלשהו למשך יום וחצי באזור הזרוע בה התקבלה הזריקה. לא נעים. לא נורא.
כך גם היה לאחר קבלת השני. אבל כמה שבועות לאחר מכן, חשתי באזור החזה (מעצם הבריח עד הסרעפת ורק בצד הקדמי של הגוף) תחושה של כווית שמש.
כל מגע באזור צרב וכל תזוזה של הבגד הציקה. ולא. לא הייתי בשום מקום כשאני חשוף לשמש. אין מצב.
הלכתי לרופא, שטען כי אין לי שום סימני צריבה או אבעבועות ואין לו מושג ממה זה קרה.
שאלתי האם יש קשר לחיסון.
השיב: "עבר יותר מדי זמן כדי שיהיה קשר"
"אז ממה זה בכל זאת"?
"אין לי מושג"
הבנת? אז לקח כשבוע וחצי והתופעה התפוגגה. איך התפוגגה? פס הרגישות הוצר עד לקו הפטמות בלבד - כבר לא מעצם הבריח וכבר לא עד הסרעפת. הרגישות עצמה לא פחתה אבל לבסוף גם ה"פס הרגיש" נעלם.
אז תראה לי בבקשה עוד מישהו שדבר כזה צץ אצלו כך סתם ונעלם כך סתם. לא מהחיסון? אחלה. אז ממה כן?

BravoMan

Active member
אז ממה כן?
זו הצורה שבה אתה מקבל עצות רפואיות???

אני לא יודע ממה כן. אני לא רופא.
גם אם הייתי רופא, לא הייתי נותן לך אבחון מתוך כמה מילים שכתבת באינטרנט.

אדם נורמלי שסובל מבעיה רפואית, אם מגיע לרופא משפחה והרופא אומר "לא יודע", דורש שיפנו אותו למומחה. לבדיקות.
אני לא יודע איזה מין רופא זה שבכלל אומר "לא יודע" ומגרש פציינט...
נשמע שנפלת על רופא דפוק במיוחד, או שאתה לא באמת מספר לנו את כל הסיפור פה, אבל אין לי עניין לחפור בעבר הרפואי שלך.

אני רק אשאל אותך שאלה פשוטה:
אתה מכיר את הסיפור על אבן ששומרת על העיר מנמרים?

תגיד, האתר הזה שקישרת זו בדיחה, נכון?

ה-"אפידמיולוגית" שלהם, היא בכלל ממוחית לנושא איכות הסביבה ולא רופאה בכלל!
אין לה תואר MD או PHD, יש לה תואר MPH שלא מקנה כלל אישור לעסוק ברפואה:

חיפוש מהיר שלה בגוגל מראה שהיא אכן מתנגד חיסונים נחרצת, אך תרם הצליחה לשכנע אף אפידימיולוג אמתי, ולמען האמת אני רואה בהצגה שלה כ-"אפידמיאולוגית" בכל מה שקשור לתפוצת מחלות נגיפיות בבני אדם כמרמה!

בדיקה מהירה מראה שמי שהקים ורשם את האתר הזה, אפילו לא טרח להזדהות ולרשום על עצמו:

כל אחד יכול לקנות דומיין בזיל הזול, לשים דף אינטרנט בספק אחסון זול, לרשום בו שמות של כמה אנשים ולצעוק "וועדת חקירה".

אני לא מכיר אותך, ולא יודע אם הגעת לדברים האלה מתוך אמונה קיימת שיש חשש מהחיסון, או שנפלת בפח של תעמולת קונספירטורים עלובה, אבל אני מפציר בפניך להפעיל קצת יותר שיקול דעת, ולסנן את המקורות שלך יותר טוב!

אה כן, גיגלתי גם את מר ווידיסלבסקי:

דיברת מקודם על "אינטרסים"?
אז נראה שלבחור הזה יש אינטרס מובהק לשקר, כי הוא עושה מזה כסף בצורה די ישירה!
הוא לא רוצה שתתחסן בחיסון שניתן חינם בקופות חולים, כי הוא מוכר לך "חיסון מנטלי" לקורונה, וגם "קורס הישרדות".

בכנות, הוא צריך להיות בכלא!
הוא מרוויח ממשהו שעלול להרוג אנשים, כמו כל אלה שמוכרים "ריפוי רוחני" לאנשים עם סרטן ומחלות אחרות שדורשות טיפול רפואי אמתי.

זה שאתה מקשיב לאדם מסוכן כזה בנושאים רפואיים אומר שאתה מסכן את עצמך ואחרים כשאתה מפיץ את דברי ההבל שלו!
מנהל חברת שיווק מנסה לעשות כסף מפרנויה ואמונה בקונספירציות, אלוב...
מזל שמשרד הבריאות פעלו נגדו...

לא צפיתי בכל הסרטון ששמת אחרי שלמדתי מי עומד מאחוריו, אבל רפרפתי בו כדי להבין במה מדובר, ונראה שהפרופסור לא ממהר להתלונן על החיסון עצמו.
הוא מתלונן על הפוליטיקה, הוא מדבר על ניסיונות אחרים ורכישות של חומרים אחרים שהתבררו בסוף כלא יעילים, אבל הוא גם אומר שמבצע חיסון למבוגרים היה נכון ונחוץ, והוא גם בעד חיסון לילדים אחרי שמדינות אחרות יסיימו מחקרים (הווידאו מלפני חודש) שזה בדיוק מה שקרה - חיכינו לאישורים של ניסויים בארה"ב.

בקיצור - אפילו הנוכל שראיין אותו לא הצליח להוציא ממנו "אל תתחסנו", לפחות לא בצורה ישירה שאני ראיתי...

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זו הצורה שבה אתה מקבל עצות רפואיות???

אני לא יודע ממה כן. אני לא רופא.
גם אם הייתי רופא, לא הייתי נותן לך אבחון מתוך כמה מילים שכתבת באינטרנט.

אדם נורמלי שסובל מבעיה רפואית, אם מגיע לרופא משפחה והרופא אומר "לא יודע", דורש שיפנו אותו למומחה. לבדיקות.
אני לא יודע איזה מין רופא זה שבכלל אומר "לא יודע" ומגרש פציינט...
נשמע שנפלת על רופא דפוק במיוחד, או שאתה לא באמת מספר לנו את כל הסיפור פה, אבל אין לי עניין לחפור בעבר הרפואי שלך.

אני רק אשאל אותך שאלה פשוטה:
אתה מכיר את הסיפור על אבן ששומרת על העיר מנמרים?
זו רפואת המשפחה באזורי ומדובר דווקא ברופאים שנחשבים כטובים. הראיתי לך סוג של ניסיון להתחמק מאחריותם לקבוע שמדובר כנראה בתופעת לוואי ועל כן לא שלחו אותי לבירור נוסף. היות שאט אט זה עבר, חדלתי לדאוג.
ולא. איני מכור את סיפור האבן...
תגיד, האתר הזה שקישרת זו בדיחה, נכון?
ממש לא בדיחה ובקבוצה הזו יש רופאים ידועי שם. אבל.. עזוב. אינך מאמין? זכותך.
ה-"אפידמיולוגית" שלהם, היא בכלל ממוחית לנושא איכות הסביבה ולא רופאה בכלל!
אין לה תואר MD או PHD, יש לה תואר MPH שלא מקנה כלל אישור לעסוק ברפואה:

חיפוש מהיר שלה בגוגל מראה שהיא אכן מתנגד חיסונים נחרצת, אך תרם הצליחה לשכנע אף אפידימיולוג אמתי, ולמען האמת אני רואה בהצגה שלה כ-"אפידמיאולוגית" בכל מה שקשור לתפוצת מחלות נגיפיות בבני אדם כמרמה!
לא בדקתי את תחום התמחותה המדויק. הייתה עליה כתבה במוסף ישראל היום: עיתון מטעם. עובדה.
אה כן, גיגלתי גם את מר ווידיסלבסקי:
דיברת מקודם על "אינטרסים"?
אז נראה שלבחור הזה יש אינטרס מובהק לשקר, כי הוא עושה מזה כסף בצורה די ישירה!
הוא לא רוצה שתתחסן בחיסון שניתן חינם בקופות חולים, כי הוא מוכר לך "חיסון מנטלי" לקורונה, וגם "קורס הישרדות".

בכנות, הוא צריך להיות בכלא!
הוא מרוויח ממשהו שעלול להרוג אנשים, כמו כל אלה שמוכרים "ריפוי רוחני" לאנשים עם סרטן ומחלות אחרות שדורשות טיפול רפואי אמתי.
כן. הייתה עליו גם כתבה בטלוויזיה נדמה לי שבערוץ 13. אבל זה רק פירור מכל מה שהוא עשה וממשיך לעשות. נכון. המעשה הזה לא היה לעניין ובזה אני מסכים אתך. אבל שוב: אפיזודה חולפת לעומת כל השאר שהוא עשה וריאיין.
לא צפיתי בכל הסרטון ששמת אחרי שלמדתי מי עומד מאחוריו, אבל רפרפתי בו כדי להבין במה מדובר, ונראה שהפרופסור לא ממהר להתלונן על החיסון עצמו.
הוא מתלונן על הפוליטיקה, הוא מדבר על ניסיונות אחרים ורכישות של חומרים אחרים שהתבררו בסוף כלא יעילים, אבל הוא גם אומר שמבצע חיסון למבוגרים היה נכון ונחוץ, והוא גם בעד חיסון לילדים אחרי שמדינות אחרות יסיימו מחקרים (הווידאו מלפני חודש) שזה בדיוק מה שקרה - חיכינו לאישורים של ניסויים בארה"ב.
אז הנה. גם פרופ' פרידמן רוצה שמדינת ישראל לא תהיה שפן הניסיונות הראשון בדרך. די לי בכך. ושוב: ציינתי כבר קודם, שאין לי דבר וחצי דבר נגד חיסוני המבוגרים ואלה שנמצאים בקבוצות הסיכון. ופרופ' פרידמן דיבר גם על ההתנהלות בחוץ ועל הסגרים. לא רק על חיסוני הילדים.
בקיצור - אפילו הנוכל שראיין אותו לא הצליח להוציא ממנו "אל תתחסנו", לפחות לא בצורה ישירה שאני ראיתי...
לא הוציא וכן הוציא. הם שוחחו מעל לשעה ובשעה הזו היה לפרופ' פרידמן הרבה מה לומר.

BravoMan

Active member
איני מכור את סיפור האבן...
קבל:

הדבר היחיד שהראית לי פה, זה שאתה לא לוקח את בריאותך ברצינות, ומעדיף דמיון על פני רפואה.
אני שמח שהפעם יצאת מזה בזול, אבל אני ממליץ לך בחום להתעקש על אבחון אמתי בפעם הבאה.
מה אם זו היית תגובה אלרגית למשהו שבאת במגע איתו, ובפעם הבאה זה יבוא יותר חמור?

ממש לא בדיחה ובקבוצה הזו יש רופאים ידועי שם.
יש שם פסיכיאטרית ורופאת משפחה.
ממש לא "ידועי שם", אלא אם אתה מחשיב את זה שגוגל מכיר אותם ל-"ידועי שם"...

עזוב. אינך מאמין? זכותך.
למה שאאמין?
לא הראית לי שום דבר אמין.
אני יכול להרים אתר באיכות הרבה יותר טובה עם הרבה יותר שמות ידועים שיראה שהחיסון נותן לאנשים כוחות על טבעיים בסתר.
תאמין לאתר שלי?
שואל ברצינות - לא אכפת לי לבזבז כמה עשרות שקלים, וכמה שעות על הדבר הזה, ויש לי את הידע.
אם כל מה שצריך לשכנע אנשים בדברים הזויים זה עמוד אינטרנט יפה, אני אשמח לנסות את ידי בדבר.

לא בדקתי את תחום התמחותה המדויק. הייתה עליה כתבה במוסף ישראל היום: עיתון מטעם. עובדה.
נו יופי.
אתה אוהב לזרוק את המילה "מטעם", אבל בסוף אתה מאמין לאנשים בלי לדעת מי הם בכלל...
אז אולי תבדוק? אני די בטוח שתופתע...

אבל שוב: אפיזודה חולפת לעומת כל השאר שהוא עשה וריאיין.
זה מצחיק - אתה כל הזמן כותב "מטעם", אבל הבן אדם הזה אפילו לא "מ"טעם - הוא ה-"טעם"!
כל מה שהוא עשה היה כדי לקדם את עסקי הנוכלות שלו בצורה ישירה.
הוא נתפס, ונאלץ לסגור את העסק, אבל אתה מנסה לשכנע אותי שפרסומות שהוא יצר לאותו עסק הן דבר טוב?
הן דבר אמין?
איזו סיבה הגיונית יכולה להיות לך להאמין למילה של הנוכל הזה??? הרי כל בר דעת מבין שכל דבר שהוא אמר, כל "ראיון" שהוא עשה היה כדי להרוויח כסף מאנשים שהאמינו לו!

גם פרופ' פרידמן רוצה שמדינת ישראל לא תהיה שפן הניסיונות הראשון בדרך
זכותו לדעתו, אבל שים לב - זו דעה אישית שלו, לא משהו מדעי.
גם לפרופסור יש דעות אישיות, לא כל מה שהוא אומר, כולל בתחום שבו הוא פרופסור, זו תורה משמיים.

הוא לא הציג שום בסיס מדעי לרצון הזה שלו, זו תחושה, הרגשה, דעה.
אפשר לתת לה משקל גבוהה יותר מהדעה שלי או דעה שלך, כי בכל זאת מדובר באדם בעל ידע וניסיון, אבל כשהוא במיעוט מתוך קבוצה גדולה יותר של אנשים שלהם ידע וניסיון לא פחות משלו, הרי זה רק הגיוני ללכת לפי דעת הרוב של אותה קבוצה.

הם שוחחו מעל לשעה ובשעה הזו היה לפרופ' פרידמן הרבה מה לומר.
אין לי כוונה לבזבז שעה מהחיים על פרסומת לעסקי נוכלות.
אם ממש מעניין אותך, אתה מוזמן לתת זמנים ספציפיים בתוך הראיון בו הפרופסור המכובד אמר דברים רלוונטיים.

תראה, סה"כ ישראל אכן יצאה שפן ניסיונות של העולם עם חיסון פייזר.
נכון, היה בזה סיכון, וזה לא נעשה בתנאים אופטימליים, אבל המזל היה לצידנו וזכינו בגדול - הניסוי הצליח!
היינו בדרך להפוך למדינה הראשונה בעולם שבאמת ניצחה את המגפה.
והכל הלך לפח, בגלל יותר מידי פוליטיקה במשרד הבריאות, ואנשים זבל שלא רק לא מתחסנים, אלא גם מפרים בידוד.

בכנות, הייתי שמח לראות את מוכר ה-"חיסון המנטלי" בכלא במקום ביוטיוב, יחד עם כל מפירי בידוד וסרבני חיסון.
כן, כן, אני יודע, אנחנו לא סין ולא רוצים להיות סין, אבל יש גבול לכל תעלול, ואם הבחירה היא בין חופש לחיים, אני הולך לבחור בחיים...

BravoMan

Active member
נ.ב.
החברי שהקימו את האתר התקמצנו לרכוש סיומת co.il כי הן יקרות יותר מסיומות com.
אני מבטיח לך שלאתר שלי אדאג לטוב ביותר, כדי שכולם ידעו שמדובר בוועדת חקירה ישראלית, ואותם אנשים עם כוחות אותרו כאן בארץ הקודש! :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נ.ב.
החברי שהקימו את האתר התקמצנו לרכוש סיומת co.il כי הן יקרות יותר מסיומות com.
אני מבטיח לך שלאתר שלי אדאג לטוב ביותר, כדי שכולם ידעו שמדובר בוועדת חקירה ישראלית, ואותם אנשים עם כוחות אותרו כאן בארץ הקודש!

קבל:

הדבר היחיד שהראית לי פה, זה שאתה לא לוקח את בריאותך ברצינות, ומעדיף דמיון על פני רפואה.
אני שמח שהפעם יצאת מזה בזול, אבל אני ממליץ לך בחום להתעקש על אבחון אמתי בפעם הבאה.
מה אם זו היית תגובה אלרגית למשהו שבאת במגע איתו, ובפעם הבאה זה יבוא יותר חמור?
לא יודע. לא בטוח. נכון. תחושה מוזרה. אבל היות ששמתי לב שזה מתפוגג, לא לחצתי. ואני אמנם רגיש ל"כל מיני", אבל באמת שלא זכור לי שאכלתי או נטלתי משהו חדש דווקא באותה תקופה. מה שהשתנה זה "התוספת" של החיסון. וברוך השם.. כעת הכל "טוב".

יש שם פסיכיאטרית ורופאת משפחה.
ממש לא "ידועי שם", אלא אם אתה מחשיב את זה שגוגל מכיר אותם ל-"ידועי שם"...
בסדר. בכל מקרה, אלה אנשי מקצוע בתחום ולא אנשים הדיוטות כמוני למשל. ויש שם כמה וכמה רופאים, חלקם דווקא כן ידועים יותר.
למה שאאמין?
לא הראית לי שום דבר אמין.
אני יכול להרים אתר באיכות הרבה יותר טובה עם הרבה יותר שמות ידועים שיראה שהחיסון נותן לאנשים כוחות על טבעיים בסתר.
תאמין לאתר שלי?
שואל ברצינות - לא אכפת לי לבזבז כמה עשרות שקלים, וכמה שעות על הדבר הזה, ויש לי את הידע.
אם כל מה שצריך לשכנע אנשים בדברים הזויים זה עמוד אינטרנט יפה, אני אשמח לנסות את ידי בדבר.
אתה ממש לא חייב... אבל כשיש שם רופא כמו פרופ' פרידמן, פיני ועוד מנהל מיון ומנהל מחלקת מחלות זיהומיות... אני חושב שזה קצת יותר מסתם "פתיחת דף" בשביל הספורט.
נו יופי.
אתה אוהב לזרוק את המילה "מטעם", אבל בסוף אתה מאמין לאנשים בלי לדעת מי הם בכלל...
אז אולי תבדוק? אני די בטוח שתופתע...
טוב נו. ואתה בטח גם מבין שאיש כלכלה (משה בר סימנים רעים) או עבריין חשוד שחובש כובעים משיער שועלים בחג הפורים, כאשר הוא בעצם חסר כל ידע בתחום הרפואה, גם הם לא בדיוק יכולים (או שאפילו רשאים) להיות הפרסונות שאמורות להוביל מהלכים דרסטיים במסכת ההתגוננות נגד המגרפה.
זה מצחיק - אתה כל הזמן כותב "מטעם", אבל הבן אדם הזה אפילו לא "מ"טעם - הוא ה-"טעם"!
כל מה שהוא עשה היה כדי לקדם את עסקי הנוכלות שלו בצורה ישירה.
הוא נתפס, ונאלץ לסגור את העסק, אבל אתה מנסה לשכנע אותי שפרסומות שהוא יצר לאותו עסק הן דבר טוב?
הן דבר אמין?
איזו סיבה הגיונית יכולה להיות לך להאמין למילה של הנוכל הזה??? הרי כל בר דעת מבין שכל דבר שהוא אמר, כל "ראיון" שהוא עשה היה כדי להרוויח כסף מאנשים שהאמינו לו!
אתה החלטת שהוא סגר עסק והוא נוכל. אז תסביר לי, איזו הכנסה יש לו מכל שורת הראיונות שהוא מפיץ? אין שם שום המלצה למאזין, שיבוא וירכוש ממנו מוצר כלשהו, ולדעתי, הוא לא בדיוק מתפרנס מכל תפוצת הראיונות שלו. ולא. איני תומך נלהב שלו, אבל אם יש לך דרך להוכיח שכל הראיונות הללו מכניסים לו כסף בדרך כלשהי, אשמח לקרוא על כך.
זכותו לדעתו, אבל שים לב - זו דעה אישית שלו, לא משהו מדעי.
גם לפרופסור יש דעות אישיות, לא כל מה שהוא אומר, כולל בתחום שבו הוא פרופסור, זו תורה משמיים.
נכון אבל מכיוון שרפואה היא מקצוע שנסמך על תיאוריות ועל תצפיות חוזרות ונשנות (אמפירי), גם למומחים שאתה מוכן להאמין להם, אין עדיין דרך להוכיח את צדקתם. עוד לא הייתה בעולם המודרני מגרפה רצינית וגם חיסוני ה-M MESSENGER הם חדשים. אז בוא ונאמר שאיני שולל ואתה יכול להבין זאת היטב, אבל קשה לי לקבל כל אמירה של רופא שמייצג את משרד הבריאות כתורה מסיני, רק כי הוא "מיישר קו" עם ההנהגה.
הוא לא הציג שום בסיס מדעי לרצון הזה שלו, זו תחושה, הרגשה, דעה.
אפשר לתת לה משקל גבוהה יותר מהדעה שלי או דעה שלך, כי בכל זאת מדובר באדם בעל ידע וניסיון, אבל כשהוא במיעוט מתוך קבוצה גדולה יותר של אנשים שלהם ידע וניסיון לא פחות משלו, הרי זה רק הגיוני ללכת לפי דעת הרוב של אותה קבוצה.
לא ממש מיעוט אלא בקבוצת ה"מושתקים". אם אתה זוכר, במבצע עמוד עשן, היה גיאולוג אחד בשם יוסי לנגוצקי, שדיבר על המערות של החמאס ושל המזבלה בלבנון. בכל פעם שהוא דיבר, מנחה תכנית החדשנות השתיק אותי כי "יש ידיעות חמות מהשטח"... לנגוצקי מעולם לא זכה לומר משנה סדורה של דעותי, שלא בדיוק התיישרו עם דעות הרמטכ"ל וקציניו. דעותיו יכלו בשקט לזרוע אימה, ועל כן הוא הושתק. אז אנא ממך... זכור תמיד, שיש כאלה שהתקשורת מעדיפה להשתיקם גם אם הם מביעים דעה הגיונית (ואיני אומר "מוצקה או בדוקה".
אין לי כוונה לבזבז שעה מהחיים על פרסומת לעסקי נוכלות.
אם ממש מעניין אותך, אתה מוזמן לתת זמנים ספציפיים בתוך הראיון בו הפרופסור המכובד אמר דברים רלוונטיים.

תראה, סה"כ ישראל אכן יצאה שפן ניסיונות של העולם עם חיסון פייזר.
נכון, היה בזה סיכון, וזה לא נעשה בתנאים אופטימליים, אבל המזל היה לצידנו וזכינו בגדול - הניסוי הצליח!
היינו בדרך להפוך למדינה הראשונה בעולם שבאמת ניצחה את המגפה.
והכל הלך לפח, בגלל יותר מידי פוליטיקה במשרד הבריאות, ואנשים זבל שלא רק לא מתחסנים, אלא גם מפרים בידוד.

בכנות, הייתי שמח לראות את מוכר ה-"חיסון המנטלי" בכלא במקום ביוטיוב, יחד עם כל מפירי בידוד וסרבני חיסון.
כן, כן, אני יודע, אנחנו לא סין ולא רוצים להיות סין, אבל יש גבול לכל תעלול, ואם הבחירה היא בין חופש לחיים, אני הולך לבחור בחיים...
לא אמשיך להתווכח אתך. את דעתי רשמתי וזכותך לחשוב אחרת. יצאנו "שפני ניסיונות" ואני מקווה שהסיפור ייגמר על הצד היותר טוב.
עובדה שכבר כעת מתחילה לחזור הפאניקה בשל המוטציה ההודית (וחודש אדר כבר מאחורינו).
וכל זאת, מכיוון שלא היה פיקוח על נתב"ג ואנשים חולים מארה"ב עברו שם בחופשיות. וזה כנראה נכון גם למצב כעת...

'לולא חרשו בעגלתו, לא מצאו חידתו'.... והם גם לא היו מנצחים אותו. היה פעם איזה גיבור בשם שמשון שאמר את זה. והרמז: לולא הוכנסו כל כך הרבה חולים, המגרפה גם לא הייתה מופצת בקנה המידה שהופצה. אז נחמד להכניס קודם טונות של חולים ואחרי זה לרכוש עוד יותר טונות של חיסונים.

אז רק שתבין: דעתי היא, שעדיף היה לעצור את אלה שהגיעו חולים מארה"ב וכעת את התיירים שחוזרים לארץ ועוזבים את נתב"ג.

BravoMan

Active member
אלה אנשי מקצוע בתחום ולא אנשים הדיוטות כמוני למשל.
רק שהם לא בתחום הנכון!
לפי הרשימה באתר יש שם 2 רופאות ומומחית לאיכות הסביבה.
אחת זו רופאת משפחה ואחד פסיכיאטר. תחומים שלא רלוונטיים לעניין החיסון.

אין שם אמונולוג.
אין שם ווירולוג.
ואין שם אפידמיאולוג אמתי.

היית מבקש מאינסטלטור לתקן את האוטו שלך, ומכונאי רכב להתקין אסלה?
בשני המקרים מדובר באנשי מקצוע אחרי הכל...

אבל כשיש שם רופא כמו פרופ' פרידמן, פיני ועוד מנהל מיון ומנהל מחלקת מחלות זיהומיות...
אפה ראית את האנשים האלה קשורים איכשהו ל-"וועדת החקירה" הזו???
הם לא מוזכרים בשום מקום.

אולי אתה מבלבל בין מי שנמצא ב-"וועדה" למי שרואיין ע"י הבחור ביוטיוב?

ואתה בטח גם מבין שאיש כלכלה (משה בר סימנים רעים) או עבריין חשוד שחובש כובעים משיער שועלים בחג הפורים, כאשר הוא בעצם חסר כל ידע בתחום הרפואה, גם הם לא בדיוק יכולים (או שאפילו רשאים) להיות הפרסונות שאמורות להוביל מהלכים דרסטיים במסכת ההתגוננות נגד המגרפה.
יש קצת הבדל בין הצורה שהם עובדים, לצורה שהחבר שלך מה-youtube עובד.
האם הייתי מעדיף ששר רפואה יהיה פרופסור לרפואה? בוודאי!
האם זה אפשרי במערכת הממשל שיש בישראל? לא ממש.
אז אני אסתפק בכך שמשרד הבריאות אשכרה מעסיק מומחים עם הכשרה אמתית בתחום הרפואה ומתייעץ איתם.

לא מצב אופטימלי, אבל בהחלט עדיף על פני איזה איש עסקים עלום שניסה לעשות כסף על חשבון פחדים ובורות של הציבור!

אז תסביר לי, איזו הכנסה יש לו מכל שורת הראיונות שהוא מפיץ? אין שם שום המלצה למאזין, שיבוא וירכוש ממנו מוצר כלשהו, ולדעתי, הוא לא בדיוק מתפרנס מכל תפוצת הראיונות שלו. ולא. איני תומך נלהב שלו, אבל אם יש לך דרך להוכיח שכל הראיונות הללו מכניסים לו כסף בדרך כלשהי, אשמח לקרוא על כך.
אתה מודע לזה שסרטונים ביוטיוב מכניסים כסף ליוצרים שלהם מפרסומות, כן?
אם אתה מפעיל חוסם פרסומות אולי לא תראה אותם, אבל הרבה אנשים צופים מטלפונים, ושם אין חוסמי פרסומות.

בכל מקרה - אני לא החלטתי שום דבר. אני קראתי במסמך רשמי של משרד הבריאות, וגם קישרתי כאן, שהוא ניסה להתפרנס מחלופה ישירה לחיסון לקורונה.
באמת לא ברור לך מה יצא לו מלהשמיץ את החיסון שמהווה תחרות לרמאות שהוא מנסה למכור???

גם למומחים שאתה מוכן להאמין להם, אין עדיין דרך להוכיח את צדקתם. עוד לא הייתה בעולם המודרני מגרפה רצינית וגם חיסוני ה-M MESSENGER הם חדשים. אז בוא ונאמר שאיני שולל ואתה יכול להבין זאת היטב, אבל קשה לי לקבל כל אמירה של רופא שמייצג את משרד הבריאות כתורה מסיני, רק כי הוא "מיישר קו" עם ההנהגה.
אבל יש להם נתונים!
רק בישראל חוסנו מעל 5 מליון איש, ובעולם כבר חוסנו מאות מליונים.

המגפה הזו נמצאת תחת מעקב בין לאומי מימיה הראשונים, ולא חסר סטטיסטיקות כדי להראות איך טיפול שונה בה במדינות השונות השפיע על התפשטותה וכמות המתים.
הנתונים האלה גם זמינים בצורה די חופשית ברשת לכל מי שמעוניין לעיין בהם ולנתח אותם בעצמו.

לפרופסור המכובד שאתה מעדיף את דעתו על פני הקונצנזוס המדעי יש את כל הכלים לשכנע את עמיתיו לקבל את עמדתו, אבל במקום זה הוא הולך לקשקש עם איזה נוכל אקראי ב-youtube?
שאלת את עצמך מדוע?

לומר שלא היו לי חששות כשהלכתי להתחסן? היו.
הם עברו. והגיע הזמן שגם החששות שלך יעברו, כמו אותה פריחה...

לא ממש מיעוט אלא בקבוצת ה"מושתקים".
אויש, תחסוך ממני את תירוצי הקונספירטורים.
הרי זה מה שתמיד אומרים כשאין ראיות: כולם משקרים, כולם מחביאים!
אנשים שמאמינים שכדור הארץ שטוח טוענים שיש צי ספינות של נט"ו שמפטרל את "חומת הקרח" בקצה העולם ומונע מאנשים להגיע לשם ולראות שהעולם אינו עגול...

היה גיאולוג אחד בשם יוסי לנגוצקי
לא זוכר מי זה ומה הוא אמר.
אבל ההשוואה הזו לא נכונה.

אני לא מדבר על התקשורת. אני מדבר על הקהילה המדעית. ואני לא מדבר רק על הביצה הקטנה שנקראת ישראל - גם המגפה וגם החיסון הם עולמיים!

וכל זאת, מכיוון שלא היה פיקוח על נתב"ג ואנשים חולים מארה"ב עברו שם בחופשיות. וזה כנראה נכון גם למצב כעת...
נכון, אבל אם היינו מחסנים את הילדים כמו שחיסנו את המבוגרים, הפשלה הזו היית הרבה פחות הרסנית!

אז רק שתבין: דעתי היא, שעדיף היה לעצור את אלה שהגיעו חולים מארה"ב וכעת את התיירים שחוזרים לארץ ועוזבים את נתב"ג.
רק שמספיק חולה אחד.
למעשה זה מה שהיה - מאמן אחד שהפר בידוד הדביק עשרות תלמידים בבית ספר.

החיסון הוא הפתרון הטוב ביותר שיש למגפה הזו.

סגר, הרמטי ככל שיהיה, יכול להאט אבל לא לעצור, ומאוד מאוד קשה לשמור על סגר הרמטי, במיוחד במדינה שלנו שבה אנשים רבים כ"כ שמים זין על הכל, כולל על החוק, על המשטרה, ובעיקר אחד על השני...

למעלה