רוייקו-ברכות לפורום החדש שלך.......

מירי,

New member
ראשית - כל הכבוד!!!

אילו תופעות לואי את מדברת עליהן? האם את מקיאה הרבה? האם כבר עשית הצרה של הטבעת? ולגבי הכלכלה - מה את אוכלת?

שירז29

New member
היי מירי........

שלום לך. התופעות לוואי שאני מדברת,נגרמות בהתחלה מכל מיני סיבות,ועם תסתכלי על תשובותיי לחושבת ותוהה,את תראי בדיוק למה אני מתכוונת,והתשובה שם מפורטת מאוד. היום תודה לאל,אין לי הקאות בכלל,מפני שאני שומרת,ומקפידה על אוכל בריא. לגבי הצרת הטבעת,שזה ניתן לכל אדם שעושה את הטבעת המתכוונת,ולא הקבועה, כן עשיתי,כחודשיים אחרי הניתוח,בערך כל חודשיים אני עושה הצרה טבעת, על מנת שאוכל פחות,ובכמויות קטנות,כי ברגע שאת לא עושה הצרת טבעת שזה נקרא-ניפוח טבעת,את נקלעת למצב,של אי ירידה במשקל,אכילת ייתר,בכמויות גדולות,וזה כאילו לא עשית ניתוח,הרי מה קורה ברגע שאת מתחילה לאכול, הטבעת מתרחבת לאט לאט,כמו בלון,המעבר הצר נהיה יותר רחב,וכך כמות האוכל שאת מכניסה נעשית יותר גדולה. לכן הצרת הטבעת מחייבת,אבל זה כבר בחירה אישית שלך,כפי שאת מרגישה. מתי שאת מרגישה שאת אוכלת הרבה יותר מאשר בהתחלה,את כבר מבינה שהטבעת התרחבה,ואת צריכה להזמין תור כמובן להצרה בבית החולים. לגבי הכלכלה,אני לא בדיאטת רצח-אני אוכלת כמעט כל דבר,בעיקר אוכל רך,טחון,ולא בגושים,ולועסת היטב כל חתיכה שנכנסת לפי. למשל קציצות טחונות,מרקים,פתית,גבינות רכות,דייסה,גלידה, ממרחים,ועוד הרבה דברים. אבל להזכירך,הכל בכמות קטנה,ולא בהפרזה,וגם בשמירה והתמדה, על מנת שאני אמשיך לרדת במשקל. פה אין צחוק,את לא מרעיבה את עצמך,פשוט מאוד את מוגבלת, הטבעת מגבילה אותך באכילה,ונותנת לך סימנים ברגע שאת מפריזה,כמו כאבים בבטן,בקיבה,גזים,הרגשת מלאות בתחושת חנק לכמה רגעים. לא נעים,אבל זאת העבודה של הטבעת. למשל,לחם-לא מכניסה לפי בכלל,זה גורם לי חנק,והרגשה לא טובה בקיבה. על מנת להשלים את שאלותייך,הסתכלי בדפים שרשמתי לחושבת ותוהה,ושם תראי תשובות לשאר שאלותייך. שמחתי לענות לך,אני פה בשבילך לכל שאלה. באהבה שירז.........

מירי,

New member
טוב , קצת הבהרות...

ראשית חיפשתי על אילו תופעות לואי דיברת ומצאתי רק הקאות... אז ככה אני אחרי הניתוח כבר 10 חודשים , לא עברתי שום ניפוח!!! ירדתי 47 ק``ג ועכשיו אני בשלב השמירה... עכשיו יש משהו שלדעתי לא כל כך מדוייק במה שאמרת (רוייקו תקן אותי אם אני טועה) הטבעת לא מתרחבת , אם יש משהוא שמתרחב זה הפאוץ` שמעליהה.. והסתגלות הגוף למצב החדש, שימי לב שיכולת הניפוח היא מוגבלת , יגיע שלב שבו כבר לא ניתן יהיה לנפח את הטבעת - היא פשוט תסגר!!! זה לא גומי ! אם אני לא טוכה זה פלסטיק או סיליקון, התקופה שבין ניפוח וניפוח עלינו ללמוד להסתגל לכמויות ולצורת האכילה החדשה (צריך ללעוס יותר טוב). אבל צריך גם ללמוד לסמוך על עצמינו , הטבעת היא רק העוזרת... ד``א כמה את עוד רוצה לרדת??

שירז29

New member
בענין ההבהרה......

היי מירי. מה שרשמת התכוונתי לכך, רק לא הסברתי את עצמי נכון. הטבעת עצמה עשויה מפלסטיק,ומכילה סיליקון,ומה שמתרחב זה הסיליקון בתוך הטבעת,ברור שלטבעת יש את ההגבלה שלה. בענין התופעות לוואי שהיו לי בהתחלה כגון הקאות,בחילות, התכווציות בקיבה,הם חלפו לי,ולפעמים יש לי את הכאבים בקיבה, מדי פעם,שבאים וחולפים,בקיצור גם זה יחלוף במשך הזמן. ברור שעלינו ללמוד,ולהסתגל לכמויות ולצורת האכילה החדשה, ועלינו לסמוך על עצמנו,כפי שציינת,כי הכל תלוי בהתמדה שלנו, ובשמירה שלנו. אני רוצה לרדת עוד 25 קילו מהמשקל,ולהגיע לפחות ל- 68-65 קילו זאת שאיפתי,ובעזרת השם אגיע לזה,עשיתי כבר את חצי הדרך למשקל הנכסף. כל הירידה במשקל נמצאת בראש,הכל תלוי באדם עצמו, והטבעת כפי שציינת באה לעזור,ועוזרת עם מתמידים ושומרים. הניתוח שאני עשיתי,הוא לא כמו הניתוח שלך, בניתוח שלי הטבעת מתכוונת,וכל חודשיים,אני צריכה לעשות ניפוח של הסיליקון,שניפוח זה גורם להצרת הטבעת. הניתוח שלי הוא החדשני בשיטת הפרסקופיה. ושאר התופעות לוואי שהיו לי הם,נשירת שיער,חולשה,פגמים בצפורניים, שהיו לי בהתחלה,ובמשך הזמן מתחילים להסתדר לאט לאט,על ידי לקיחת ויטמינים,ואכילה בריאה ונכונה. הכלל הכי חשוב בכל דיאטה,ובמיוחד בניתוח זה- להתמיד-ולשמור-על מנת להגיע לתוצאות הנכונות. שירז........

רוייקו

New member
הטבעת עשויה לעשות בעיות אבל גם

הפאוצ` (הכיס אליו נכנס המזון ועובר ממנו דרך המעבר הצר שיוצרת הטבעת, אל שאר הקיבה)... הקאות חוזרות ונישנות ודחיסת מזון, דוחקים את הטבעת למטה ויוצרים פאוצ` גדול שהולך ומתרחב לנפח גדול וגם לכיס שרופס הצידה. הכיס שרופס הצידה אוגר בתוכו מזון שאינו עובר דרך המעבר הצר לחלק התחתון של הקיבה, קרי, לשאר הקיבה, ומה שנוצר הוא רקב של המזון בזמן השינה, עליית תוכן הפאוצ` לושט הגורם לצרבות, שיעול לילי והרגת חנק. זוהי התופעה של תזוזת הטבעת (חבק הלאפ בנד) והכיס הרופס שנוצר כתוצאה מזה. החלקת הטבעת, פאוצ` שהתרחב, כיס רופס לצד הם בדרך כלל קומבינציה, אבל לא תמיד והם מעידים, הרבה פעמים, על התנהגות מניפולטיבית מדי נגד הניתוח. את הסיבוך הזה מתקנים על ידי מיקום מחדש של הטבעת. הפעולה היא כמו בניתוח הראשון.

שירז29

New member
תודה לך על ההסבר,זה מחזק אותי......

ההסברים שלך,נותנים לי יותר רקע,לגבי מה שעברתי. ובמיוחד,נותנים לי חיזוק,והבהרות לגבי דברים שלא ידעתי, למרות שעברתי ניתוח. שירז......

רוייקו

New member
תודה, שירז. כתבתי לך לגבי ההצלחה

הלא מבוטלת שלך, אחרי שחרוזי ניתח אותך. אחלה. מקווה שתשארי איתנו רוייקו

שירז29

New member
תודה לך רוייקו,ותודה על התיקון.....

ובשמחה אשאר איתכם. תודה. שירז............

רוני#

New member
היי שירז .......

מאוד נהנתי לקרוא את תשובותייך ל``חושבת ותוהה`` מאוד התרשמתי מהרצון העז להעביר מידע למי שמתעתד להגיע לניתוח קיצור קיבה מאוד מרשימה גם הירידה של 33 ק``ג ב-4 חודשים - המשיכי כך ולא פחות מרשים לקרוא שאת מקפידה על האוכל , התעמלות - ובכלל ..... אני 7 חודשים אחרי ניתוח קיצור (מעקף קיבה - שזה ניתוח קצת יותר קיצוני) , שעברתי גם כן אצל פרופ` חרוזי , וזה הניתוח השני שלי , לאחר סיבוכים שנגרמו מהניתוח הראשון (מלפני 4 שנים בערך) . אז סבבה ``להכיר`` אותך ולשמוע שהכל הולך לך יופי . ואני רק תוהה , איך לא הגעת לפורום קיצורי הקיבה עד היום . אז שיהיה לך המשך מוצלח - לפחות כמו שהיה לך עד עכשיו ואנחנו נמשיך להשתמע פה ביי - רוני

שירז29

New member
היי רוני.....

שלום לך. תודה לך,סבבה,להכיר גם אותך,העונג כולו שלי. ודרך אגב,לא הגעתי לפורום קיצור קיבה עד היום,מפני שלא ידעתי שקיים פורום כזה. ואת הפורום הזה שנפתח,ראיתי בדף תפוז הראשי,כפורום חדש, וכל כך שמחתי,ונכנסתי,והנה אני פה איתכם. וזאת הרגשה מעולה. שירז.....

רוייקו

New member
הפורום הוא לא רק שלי אלא גם שלכם

של כולם. של כל מי שירגיש פה נוח להשאר... אני מרגיש צורך לחלוק את נסיוני, לתמוך ולהתמך ... ובעצם, להיות כמו כל אחד אחר פה ...

למעלה