רוע של הפרוד - גברים לא לענות

ליה133

New member
רוע של הפרוד - גברים לא לענות

מבקשת עצה מנשים בלבד בגלל הסיפור הרגיש: סיפורי העצוב: (ארוך)
אני פרודה מזה כחודשיים ובעוד כחודש תאריך לגט.
אני יזמתי את הגירושים כי היה לי רע. לא הייתה זוגיות, בן זוג לא יציב (מרבה להשתמש בסמים קלים) עצבני, צועק ולא מכבד.
מבחינת אבא יאמר לזכותו שהוא היה הדמות הדומיננטית והילדים היו קשורים אליו, אך ניסה מאז ומעולם להקטין אותי מולם ושלא מולם.
בעקבות הריחוק והיחס ניהלתי רומן של מעל שנה עם נשוי שהקשר עמו בדיעבד הרס לי את החיים. הוא היה לכאורה אוזן קשבת, אך בפועל ניצל את מצוקתי.
בזמנו הייתי בטיפול עם הילדים והייתי משתפת את המאהב (כי בבית לא היה עם מי לדבר בעלי דאז היה בעולמו) והוא לאט הרחיק אותי ממשפחתי ומבעלי עוד יותר
(למשל הציע לי לא לשכב עם בעלי ולא לצרף אותו לטיפול ועוד כהנה) ואני הייתי עיוורת ומאוהבת בו והולכתי שולל עם עצות האחיתופל שלו.
הוא גם הבטיח לי הבטחות סרק ובסופו של דבר אשתו גילתה, קיבלתי בעיטה והוא שיקם את נישואיו. מבקשת לא לשפוט הקשר היה בסוף הנישואים ונוצר מתוך מצוקה
כל השנים הייתי נאמנה לבעלי לשעבר. חודש אחרי יזמתי את הגירושים כי המצב הפך בלתי נסבל בבית: בעלי ישן בסלון, כל יוזמות המגע הגיעו ממני, חוסר כבוד וזלזול שלו בי.
הצעתי לו לשקם את הקשר והוא לא רצה אז לא הייתה לי ברירה אלא להתגרש. הוא קפץ על הרכבת כי כל השנים זה מה שהוא רצה ולא היה לו אומץ.
תוך חודש כבר היה הסכם ועברנו לגור בנפרד. הילדים נשארו אתו, בהסכמה שלי מכל מיני סיבות. לא וויתרתי עליהם רק שמבחינת יכולת נפשית/כלכלית/זמינות היה עדיף שיישארו אצלו.
השופטת בבית המשפט התרגשה מההחלטה הלא שגרתית שלנו. החל מהרגע שעברתי לגור לבד, כל עולמי חרב עלי. פתאום קלטתי שאין לי משפחה ושכאילו החלפתי עצב בעצב אחר.
ניסיתי לחזור אליו מס' פעמים, אך הוא היה מנתק לי טלפונים בפנים ובפרט שנודע לו שבגדתי בו הוא הפך להיות מרושע כלפי. (הייתה לנו מריבה והרפש יצא)
הוא מנסה להראות לי שהכוח ביד שלו בגלל שהילדים אצלו, כל משפט שלו זה "היית צריכה לקחת את זה בחשבון" כאלו הוא מאשים אותי בגירושים כשלמעשה לא הייתה לו נכונות לשקם את הקשר.
למעשה זאת הייתה החלטה של שנינו. בכל שיחה הוא עוקץ ועוין כלפי בזמן שאני שבורה. למשל אתמול התקשרתי לילדים והם לא ענו בבית, לא הייתה לי ברירה והתקשרתי אליו אז הוא שאל אותי מה נשמע?
שמעתי בקול שלו שזה מתוך רשעות ולא באמת להתעניין אמרתי לו שלא קל לי והוא אמר "אז מה את רוצה לחזור בכוח? לי בניגוד אלייך טוב עם המהלך הזה" מרוב שנפגעתי בסוף לא דיברתי עם הילדים.
סבתא שלי אומרת שאני מראה לו חולשה, אבל אני לא בנויה למלחמות ולשחק אותה כאילו טוב לי. ניסיתי לצאת עם כל מיני גברים ואף אחד לא מצא חן בעיני או שחיפשו לנצל ואני לא נתתי לזה לקרות.
מרגישה שאני מתאבלת על המון דברים בבת אחת: על הנישואים הכושלים, על הילדים שמכורח הנסיבות לא איתי, על הקשר האסור שפגע בי, על הלבד ועוד ועוד..
שאלתי: איך אני מתקרבת לילדים עם ההרגשה המחורבנת הזאת שאני לא נוכחת בחיים שלהם והכל זה הוא מחליט וגם תופס על זה תחת ומנסה לפגוע בי/לשבור אותי?
איך אני יכולה להרים את עצמי מכאן? לא בא לי לצאת וחוץ מללכת לעבודה לא בא לי כלום.
תודה מראש לעונות

בדד1

New member
היו לי דברים לומר לך

חלקם אפילו טובים
חלקם אפילו עצות טובות להמשך
אבל ביקשת שלא - אז לא (תמשיכי עם הטעויות שלך)

העצות שהיית מקבלת מגברים כאן יכולות היו להיות העצות הכי טובות שתקבלי
אפילו אם בחלקן לא היו נעימות לך (בעצם גם זו עצה)

ליה133

New member
בדיוק בגלל תגובה כמו זו שמתחתיך

שמטרתה לפגוע
והיא הגיעה מגבר
איך לא?

גברת , היית צריכה לקחת בחשבון

שיגיעו תגובות מהסוג שקיבלת.
הטון הפרובוקטיבי שנשמע מדברייך והתוכן של הפוסט גורמים לאנטיגוניזם נגדך.

Rtitan

New member
כישרון כזה עוד לא ראיתי...

אין טעות אחת שדילגת עליה, מה?
האמת היא שחשבתי שכבר ראיתי הרבה, אבל מה שכתבת כאן זה שיעור חדש לגמרי ביכולות של אדם לעשות טעויות ולהרוס לעצמו את החיים.

ביקשת שגברים לא יגיבו אז לא, אבל את הצל"ש קיבלת
.

שאלה אחת לפני הכל

בשביל לנסות ולענות לשאלתך איך להתקרב לילדים -
איך הילדים נשארו איתו, אם לטענתך הוא מרבה להשתמש בסמים קלים, עצבני, צועק ולא מכבד?
לא מתייחסת כרגע לשאר הפרטים בסיפור שלך (למרות שיש לי הרבה מה לאמר, אני מרגישה שאת ממש לא במצב להקשיב ...)
וברוכה הבאה

ליה133

New member
לילדים הוא לא מתייחס כך

הוא אבא טוב וסבלני (בין היתר בגלל שיש מצבים שהוא בשאנטי כי הוא עישן)
והוא זמין להם. אין לי טענות לגבי האבהות שלו, והמשמורת ניתנה לו בהסכמה שלי.
אני לא הייתי יכולה לגדל אותם טוב יותר ממנו.
כלפי הוא התנהג באופן הזה. לא העריך אותי, זלזל בי, צעק עלי.
אני דווקא כן אשמח להקשיב לכל עצה, יש לי רק בעיה עם תגובות שהן לא ענייניות שמטרתן אינן לייעץ.

את רצינית?

"הוא אבא טוב וסבלני בין היתר בגלל שהוא בשאנטי כי הוא עישן?"
מצטערת ואולי תראי את התגובה שלי כלא עניינית אבל,
קשה לי בכלל לקלוט את הסיטואציה שמבחינתך הילדים נמצאים במקום טוב כי האבא מתפקד וסבלני בעקבות השימוש שלו בסמים .....

העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך זה לקחת את עצמך בידיים וכמה שיותר מהר, להיות שם בשביל הילדים שלך (בני כמה הם דרך אגב?),
מה תדירות הפגישות שלך עם הילדים? הם ישנים אצלך? אתם נפגשים בזמנים קבועים ובשיגרה?

בינינו, מבלי שאף אחד ישמע, מהכרותי את הכותבים כאן, התגובות, גם של הגברים וגם של הנשים מאוד מאוד ענייניות,
אם את רק תהיי מוכנה להקשיב ולא רק לשמוע את מה שמנסים להגיד לך.

ליה133

New member
נראה לי שהמקרה שלי מורכב

ולא לפורום קבעתי תור לייעוץ מקצועי בשבוע הבא
אני מניחה שזו הדרך הנכונה ביותר

תודה למי שענה עד כה

תגידי, אם גם ביעוץ המקצועי לא יגידו כמה שאת

צודקת ומסכנה, מה המהלך הבא שלך?
אל תשכחי לבדוק שהיועץ המקצועי שלך הוא יועצת ולא, רחמנא ליצלן, עם בולבול בין הרגליים!

Rtitan

New member
לדעתי היא באמת מאד מאד מסכנה...

גרושתי עשתה כמעט את אותם מהלכים בדיוק, ההבדל היחידי הוא שאני כשהרגשתי רע בנישואין שלנו - הזנחתי את עצמי, לא ג'ירסתי...
גרושתי זילזלה בי, ראתה בי כישלון רבתי והלכה עם גבר אחר, בוגד סידרתי שהבטיח לה הרים, גבעות ובעיקר חלומות.
ברגע שנפרדנו, הוא חזר לביתו ו"שיקם" את נישואיו - אנחנו לעומת זאת התגרשנו.

עצוב לי מאד על הגברת שכתבה כאן, ממש כמו שעצוב לי על גרושתי.

ההבדל הוא, שכעת,ף כשאני בפרק ב' עם אישה שאני אוהב עד כלות, למדתי להבליג עד מקום מסויים, ואם הוא נחצה - לפתוח את הדברים כשיש בעיות. כן, גם במחיר של מריבה - כשאתה נכנס למריבה (מאד תלוי אם יודעים איך לריב... הכרחי! לדעת לריב בלי להשפיל ולהעליב - לשמור על בן הזוג כשרבים כדי שלא יווצרו משקעים) סימן שאכפת לך, שאתה אוהב ולא מוותר עליו/ עליה כל כך מהר.

הגברתל כאן עשתה כל טעות וכל שגיאה אפשרית... עצוב מאד.

בלי להיכנס לתוכן של דבריה

העובדה שדרשה שגברים לא יענו לה היא לא רק שגויה, היא גם מקוממת. למי שכותב בפורום ציבורי אין זכות להחליט מי יענה לו ומי לא.
זאת כמובן מעבר לעובדה שבגדול, לגברים פה יש הרבה דברים חכמים להגיד. ודי לחכימא ברמיזא.

הגברת הנכבדה הוסיפה חטא על פשע בכך שגם כשנשים ענו לה, היא פסלה את דבריהן שכן לא שמעה את מה שחפצו אוזניה וליבה לשמוע - שהיא מאד מסכנה, שלא מגיע לה, שהוא אשם בהכל וכו'.

כשהיא תשכיל להבין שיש הבדל בין יעוץ אמיתי לבין השמעת דברי הבל כי כך חפצה השומעת, או אז היא תוכל להתקדם בחייה. עד אז - חבל על הזמן והכסף שלה.

למרות שזה פורום ציבורי , יש לה זכות לגיטימית

לבקש מהגברים שלא יענו לה .
אבל מאחר שהיא עשתה זאת בצורה פרובוקטיבית שעוררה התנגדות - התגובות הגבריות לא אחרו להגיע.

חומר למחשבה:
זה מלמד לא רק עליה ......

אוקיי, צודק, תאורטית היא יכולה גם לבקש

שכל אחד מאיתנו ישלח לה 10 ש"ח תרומה לחג,
או שנעמוד על הראש כשאנחנו קוראים את הפוסט שלה.
בפועל - לבוא בדרישה שאין לה בסיס ועוד להתרגז כשממרים את פיה, טוב, נו, שויין...

סורי, אבל התגובה שלך קיצונית מידיי

ועושה רושם שבעלת הפוסט מעוררת אצלך כעסים אישיים שלא קשורים אליה.
עקרונית , זכותה לבקש מהגברים שלא יענו (וסיבותיה עימה ) ואין מניעה שלא לכבד את בקשתה .

אם הייתה עושה זאת בצורה ראוייה ושונה מהדרך הפסולה שבה השתמשה , יש להניח שהיו נחסכות ממנה כל אותן התגובות החריפות והנזעמות שמקורן באגו גברי פגוע...

היא בהחלט מעוררת בי כעסים

כי כולם אשמים חוץ ממנה.
הבעל אשם שהיא בגדה בו
המאהב אשם שהוא גרם לקרע בינה ובין בעלי (אמר לה לא לשכב עם בעלה, אמר לה לא ללכת עם בעלה לטיפול זוגי) ובסוף עזב אותה
שים לב שהבעל אפילו אשם בכך שכשהיא התקשרה לדבר עם הילדים, הוא בסוף כ"כ הרגיז אותה שהיא לא דיברה עם הילדים.
אה - וגם הגברים בפורום אשמים, כי הם בטח לא יתנו עצות טובות. אופס, גם הנשים פה לא ממש תמכו בעמדת המסכנות שלה.

כל עוד הגברת מתנהלת לפי מוקד שליטה חיצוני גרידא, ואינה לוקחת אחריות על מעשיה, כל נסיון לסייע לה, בין אם כאן או בטיפול אישי, מיותר.

למעלה