רוצה לשתף

Natalila

New member
רוצה לשתף

ולהתייעץ
אני החלטתי לעזוב את מקום העבודה. מהרבה הרבה סיבות אילו ואחרות. הבוס - פשוט אכזר אליי. לא משולמים לי התנאים הפנסיוניים שלי, הובטחה לי העלאה אחרי תקופה מסויימת ולא קיבלתי אותה ובנוסף לכל - אני עובדת לבד. כן, יושבת לבד כל היום במשרד קטן ומעופש. שלא תבינו לא נכון, יש בי המון סבלנות והערכה וכבוד. אבל כשמזלזלים בי ובאינטיליגנציה שלי - זה נגמר
ולכן החלטתי לעזוב רציתי רק להייעץ איך.. לעזוב ואז ללכת לחפש מקוםד אחר
לחפש במקביל
איך אני אצא לראיונות
אם אתפטר ואז אחפש אני מפחדת שהוא ירצה "לנקום" בי שעזבתי אותו ואני לא אקבל המלצה טובה (למרותש אין כל סיבה, נכון להיום הוא מאוד מרוצה ממני) רק רציתי לשתף ואשמח לשמוע אם מישהו היה שם.. פשוט כל כך קשה לי... היום ישבתי ובכיתי חצי יום במשרד
לא ככה דימיינתי את מקום העבודה הראשון ה"אמיתי" שלי (רצוי לציין שאני בעלת תואר ראשון ועובדת בתחום - תחום שיש בו דווקא הרבה ביקוש, כנראה נפלתי לא טוב..)

rochycu

New member
לעזוב או?

נטליה בוקר אור! האם להבטחות שקיבלת יש הוכחות? האם כתבת אותן או שחתמתם על הסכם עבודה מסודר? במידה וכן את יכולה לפנות לבית משפט לעבודה על הפרת הסכם/ חוזה. במידה והדברים אינם כתובים:- עליך לקחת את כל המידע של עזיבת מקום עבודה, הודעה מראש לבוס, דמי אבטלה רק אחרי 3 חודשים עונש על עזיבת מקום העבודה, ועוד.... אולי שווה לך לפנות לעו"ד שמומחה בתחום דיני עבודה, במידה והמשרד אכן קטן ומעופש וחסר תנאים בסיסיים צלמי אותו יכול מאוד להיות שיש משהו שסיבת עזיבה מוצדקת. אל תעשי צעד שאת עלולה להתחרט עליו, אך המידה ואת מוכנה לשלם את המחיר של עזיבה אני מאמינה כי תמצאי את עבודתך החדשה, והפעם לרשום בחוזה העבודה את כל התנאים שמובטחים לך וסעיפים שאינם ברורים לך לחלוטין לפרקם למובנים עם הסבר מפורט שאין עליו ספק.. ועוד דבר קטנטן - אין דבר כזה נפלת לא טוב - "הגעת למקום שלימד אותך לעתיד טוב יותר. זה שאת מחדירה לעצמך שנפלת גרוע גורם לך להרגשה רעה יותר. בהצלחה לך בדרכך החדשה

Maayan Bar

New member
איך עוזבים?

באמת איך עוזבים? חלק עוזבים ואז מחפשים, לפעמים הם "תקועים" חודשים ללא עבודה ולפעמים מוצאים מהר, חלק קודם מוצאים ואש עוזבים... מה שאני רוצה להגיד לך זה שאין דרך אחת נכונה, מה שקובע זה מה הדרך הנכונה לך. יש כמה נקודות שכדאי שתחשבי עליהן לפני קבלת ההחלטה: האם את יכולה להרשות לעצמך לא להתפרנס כמה חודשים? האם את מסוגלת "למשוך" עוד זמן במקום הנוכחי? מה "המחיר" שתשלמי אם תעזבי בטרם תמצאי מקום אחר? (מעבר ל"מחיר" הכספי) מה הרווח? מה "המחיר" שתשלמי אן תשארי עד שתמצאי? מה הרווח? את כותבת שאת עובדת בתחום מבוקש, אם כן - עד כמה נחוץ לך מכתב ההמלצה ממנו? (מניסיון כמעט ולא מבקשים מכתבי המלצה). איך כדאי לך לבקש מכתב המלצה באופן כזה שהוא ייתן? (ויש דרכים) שבי עם עצמך, עני על השאלות ואז, כך אני מאמינה, תתבהר לך התשובה לשאלה "איך אני עוזבת?" מעריכה אותך על רצונך לא להישאר במקום שאינך מרוצה בו. חבל על הבכי, צאי לדרך אל מקום עבודה שתהיי מרוצה בו, את רואיה לכך :)

Natalila

New member
תודה רבה לכם על התגובות../images/Emo70.gif

לפי מה ששמעתי וניסיוני דווקא בתחום שלי מבקשים הרבה פעמים המלצה. לאו דווקא מכתב אבל שיחת טלפון.. כתב שיש דרכים לבקש אם אני אעזוב.. תוכלי לאמר אילו
תודה על תשובתך. אני קוראת ומתעודדת

Maayan Bar

New member
דרכים...

שמחה שאת מתעודדת, זה כבר סימן טוב. לגבי הדרכים, כמאמנת - אין לי מתכונים מוכנים שאני מחלקת והם מתאימים לכולם, אלא - לכל אחד ואחד יש את הדרך המיוחדת לו והמתאימה לו ועליו למצוא ו/או להמציא אותה, כך אני מאמינה. נכון, זה דורש מחשבה, עבודה - אבל הדרך שתייצרי, היא דרכך שלך המתאימה בדיוק-בדיוק עבורך. תתחילי מהשאלות שהעלתי, את יכולה לגלות שם משהו חדש בשביל עצמך :) מעין

שאלה

'' איך כדאי לך לבקש מכתב המלצה באופן כזה שהוא ייתן? (ויש דרכים) '' אני שוקלת להתפטר, מה הדרכים לקבל מכתב המלצה מבוס מעצבן שלא מרוצה ממני בגלל שיצאתי לחופשה עקב סיבות אישיות ? כי באופן כללי עד עכשיו הייתי עובדת טובה.

Maayan Bar

New member
לבקש מכתב המלצה מבוס

האם הבוס היה מרוצה מתפקודך בעבודה עד כה? האם הוא לא מרוצה מתפקודך כעת או לא מרוצה מכך שיצאת לחופשה מסיבות אישיות?

שלום לך

אני מציעה לך לחפש עבודה כל עוד את עובדת. רק לאחר שתמצאי עבודה תתפטרי. כך תוכלי לומר בראיון שאת לא ידעת את מעבידך הנוכחי ברצון שלך לעזוב, והם לא יבקשו ממנו המלצה. ראיונות עבודה אפשר לעשות גם בשעות הערב לאחר העבודה או לקחת חופשה מדי פעם. מה שחשוב הוא להיות ממוקדת מטרה בחיפוש עבודה, ואז הכל יבוא בקלות. בהצלחה

כמוני כמוך,רק שאני בהריון

ממש כאילו קראתי את עצמי, רק שאני בחודש חמישי וצריכה לסבול בשקט ובנוסף יש לי פה בנות ממש רעות, קן של צרעות.. תחפשי במקביל. אם יש ביקוש בתחום תמצאי מהר.

למעלה