רטיבות חדר שינה

רשר

Well-known member
מנהל
מים מגיעים לקיר מחדירה ברורה בין הסף למסגרת,
אך יש גם אפשרות מעיבוי של לחות פנימית על האלומיניום,
הפתרון תמיד איטום ובידוד
בידוד בין המסגרת לקיר בכל המרווח עם קצף או טיט כך שחום המסגרת יהיה מבודד מהקיר (קצף) או זהה לקיר (טיט), מחייב פרוק ההלבשה מבפנים לצורך מילוי,
בכל מקרה איטום רק לסף לא מספיק צריך לאטום את כל היקף המסגרת כדי שלא תכנס רוח קרה בינה לבין הקיר,
בדוק את חריצי הניקוז בתחתית המסגרת שמא נסתמו או אינם כלל,
אטום את פינות התעלה החיצונית שאוספת את המים כלפי הניצבים כך שהמים יצאו רק דרך החריצים ולא לפינת המסגרת,

רשר

Well-known member
מנהל
תודה,
שמתי לב שכל החלונות אצלי מתמלאים באדים. גם בזמן בישול. עם זאת, לא שמתי לב לעיבוי בחדר שינה היכן שיש את הרטיבות בקיר.
איך ניתן למנוע את העיבוי?
האם זה מעיד על איכות ירודה מאוד של חלונות ואלומיניום?
עיבוי בבית מעיד על לחות וחום ביחס לרמת החום של החלונות ואף הקירות כך שכנראה הדירה לא ממש מבודדת אבל אטומה כך שהלחות לא יוצאת,
הפתרון הזול להפעיל מזגן ליבוש הלחות בצרוף בידוד ככל שניתן,
מזגן שמסוגל להביא את הבית בקיץ לרמת נוחות סבירה יוציא את הלחות בחורף תוך זמן מאוד קצר במצב "יבוש",
מעל לכיריים צריך קולט אדים שמוציא את הלחות החוצה אך זה לא מספיק, התוספת היקרה והטובה הנה כיריים חשמליים עדיף אינדוקציה אך מחייב לא פעם גם החלפת כל הכלים ולכן אפשר להסתפק בכיריים קרמיים,
הבעיה בגז היא שהוא מייצר חום מיותר במחיר גז יקר יחסית לחשמל, מעבר לחשמל מפתיע רבים בידיות סירים שלא מתחממות וניתן להחזיק אותן, כלי המונח בסיר בזמן הבישול ניתן למגע ביד לערוב נוסף בלי לשרוף אצבעות, קולט האדים יעיל פי 3 מאשר בגז, ולבסוף הבטיחות גבוה בהרבה,

רשר

Well-known member
מנהל
זכוכית כפולה? זה המינימום כיום לחלון חדש, ויתור גם מסיבת חסכון הנו טעות כלכלית יקרה (שאני ביצעתי בביתי לפני כ 25 שנה),

רשר

Well-known member
מנהל
אני חייב להודות שאני לא יודע באמת.
דיברתי איתו על טריפלקס. הוא אמר שזה טריפלקס, אבל אני לא מאמין.
ובכלל, ההרגשה של הזכוכית היא לא של זכוכית. יש לי ספקות כבר תקופה ארוכה.
איך אני יכול לוודא את זה?
ניתן לראות לפי התמונות?
צפה בקובץ המצורף 96716 צפה בקובץ המצורף 96717
טריפלרס הנו 2 זכוכיות מודבקות בשכבה פלסטית שנותנת בטיחות נגד התנפצות וירידה חלקית ברעש,
בדיקה עושים עם פנס המאיר באלכסון על הזכוכית ומביטים על הזכוכית מהזווית הנגדית, כך רואים את מספר השכבות

רשר

Well-known member
מנהל
לא הצלחתי לבדוק.
אפילו כשמשלמים הון תעופות אנשים נוכלים ורמאים.
נראה שרימו אותי.
איך פותרים את העיבוי? החלפת הזכוכית תפתור את זה? כמה צריך לעלות כזה דבר?
יכול להיות שהרטיבות מתחת לחלון היא כתוצאה מעיבוי? לא שמתי לב אם ספיציפית בחלון בחדר יש את התופעה הזו
לא בכל מסגרת ניתן להתקין כל זכוכית,
לחות צרי למנוע ע"י יבוש, או חימום, או איורור (משווה לחות פנים וחוץ), או בידוד טרמי,
נשלחתי לפתור בעית חלודה בחלון בלגי במטבח ובסלון הצמוד במקרה הגעתי בדיוק כשהמטפלת של התינוק הכינה לו מרק ירקות על גז עם סיר פתוח בלי קולט אדים - החלודה טופלה ואם לא חזרתי לשם כנראה גם המטפלת,

רשר

Well-known member
מנהל
לא הצלחתי לבדוק.
אפילו כשמשלמים הון תעופות אנשים נוכלים ורמאים.
נראה שרימו אותי.
איך פותרים את העיבוי? החלפת הזכוכית תפתור את זה? כמה צריך לעלות כזה דבר?
יכול להיות שהרטיבות מתחת לחלון היא כתוצאה מעיבוי? לא שמתי לב אם ספיציפית בחלון בחדר יש את התופעה הזו

כן :) זה די מה שקרה לי. לא תמיד אני מבשל עם מכסה, אבל פעם ראשונה שכל החלונות התמלאו לי באדים, גם במטבח וגם בוטרינה.
הפרופיל שיש לי הוא "בלגי"- האם בלגי הוא מאלומיניום או ברזל? אמרת גם שהבלגי התמלא חלודה.
אצלך אלומיניום

רשר

Well-known member
מנהל
בחלון במטבח יש פס שנוצר תמיד. הוא מעט "דביק" ותמיד שהוא נוצר הוא באותה צורה, לאורך.
גם לאחר ניקוי הוא חוזר.
מה זה צריך להיות?
בנוסף, דיברתי עם האיש אלומיניום הוא טוען שהוא סוגר את המרווח עם מרק.
האם זה יפתור את ההתקנה? ההתקנה לא תקינה? אילו נזקים יכולים להיווצר לי במצב כזה, ובמצב שהוא נאטם במרק לבן. כנ"ל לגבי חלון בחדר, לפעמים החלון לא נסגר ורק במעין טריקה, דבר שמוריד לי מהטיח בקיר. גם כאן אמר שישים מרק. נהוג לשים מרק על חיבור בין הקיר לחלון?
מהחלון במקלחת יש לי רעש חזק של רוח. נאלץ לסגור את הדלת. החלון יושב על הפתח בדיוק. איך לוודא את החדירה רוח? איך לתקן?

אני חושד שהזכוכית שהוא שם זה לא באמת זכוכית אלא סוג של פלסטיק.
כשהערתי לו, הוא התלוצץ ואמר שיש פלסטיק בחלון, שמחבר בין הזכוכיות. אותו איש הוא די ליצן גדול מתפלפל בלי סוף. ומחפש תירוצים.

צפה בקובץ המצורף 97093 צפה בקובץ המצורף 97094
נראה שהכוונה לסימן על הזכוכית,
כנראה טריפלקס שלא אטמו את דופן הזכוכית לפני ההתקנה,
בדופן רואים מהצד 2 זכוכיות ופלסטיק מדביק אותן יחד,
מקצוען מתאמץ עוד קצת ולאחר החיתוך מורך לכה לאטום בין השכבות מבחוץ,
מקצוען יבין שהטעות שלו ויחליף על חשבונו את הזכוכית,
בתקווה שהפעם גם יאטום - עניין של 10-20 שניות,
חברה שעבדתי בה החליפה גם זכוכית באורך 3,5 מטר בנסיבות דומות,

רשר

Well-known member
מנהל
כלומר התקנה לא טובה של החלון?
לא הצלחתי לראות את הזכוכיות, או שאני לא יודע על מה להסתכל.
כשנכנסים למיטה עם בעל מקצוע על הפנים אין מה לעשות. זו עוגמת נפש איומה.

מה לגבי המרווחים בין החלון לקיר? האם זה הגיוני לאטום ב"מרק"?
אם המרק רק על ההלבשה אז נשאר גשר קור סביב המסגרת, אבל לך תדע מה עשו שם?

למעלה