ריב בין אחים/אחיות/חיות

pugile9

New member
ריב בין אחים/אחיות/חיות../images/Emo6.gif../images/Emo10.gif

מהי הדרך הטובה ביותר לכל הצדדים להתערב במריבות בין ילדים ? גילאים בין 12 ל8 כל התערבות מזמינה תגובה של אותה את אוהבת יותר וזה לא פייר ותמיד אחד מרוצה והשני מקופח אני כבר לא יודעת מה עדיף להתעלם או להתערב בשניהם אני יוצאת בשן ועין,

pugile9

New member
תודה סומבול ../images/Emo88.gif../images/Emo88.gif../images/Emo88.gif

איך זה לא הגיע עדיין למשרד החינוך ולחוגים באוניברסיטה אני חושבת שכל מי שעוסק ,לומד על חינוך ילדים וחינוך בכלל צרך לצפות בתכנית המעניינת הזאת הארת את עיניי אני מקווה שעיניי כל העולם יוארואיך זה לא הגיע עדיין למשרד החינוך באותו אור.

limorsf

New member
שמחה שעזר - למעשה יש מעט מאד חומר תאורטי

כך שככל שנאסוף התיחסויות, אנו עוזרים לעצמנו !

limorsf

New member
ילדים רבים מסיבות שונות אבל הדרך להגיב צריכה

להיות דומה. למעשה, בגילאים האלה הם "מתרגלים" התנהגויות חברתיות, מייצרים מאבקי כוח ביניהם ומנסים לפתור אותם לבד, או משתמשים בהורים כקהל על מנת להשיג דברים שונים (במילים פשוטות- מניפולציה). מאחר ואת אמא של שניהם/שלושתם... - כדאי לגשת לפתרון לא כ"שופט" אלא כמדריכה - הבאה לסייע. לדוגמא: כאשר מגיעות הצעקות או התלונות, להקפיד להזמין את שני/שלושת/ארבעת הצדדים, לבקש מכולם לנשום עמוק, ולהסביר לך, כל אחד בתורו!!!!, מה לא מצליח להם? על מה הם לא מצליחים להסתדר? ומה כבר ניסו לעשות? רמז עב ביותר - הבעיה אף פעם אינה של אחד, תמיד של שני הצדדים תמיד יש לה מרכיבים בעבר - שכדאי לא להיכנס אליהם כל פעם מחדש ותמיד יש יותר מפתרון אחד (אם את מציעה פתרון והם עונים - כבר ניסינו את זה, זה לא עוזר...) לפעמים, אכן כדאי להתעלם כדי לאפשר להם למצוא פתרונות בעצמם, או "לסבול" מספיק על מנת לוותר, אבל לרוב אלו הזדמנויות לפתור את הדברים אחרת... כאשר הם לא מצליחים לשחק ביחד - הפרדה הינה "עונש" רציני, אם אי אפשר לשחק ביחד משחקים לבד. לפעמים זה נעים ומרגיע לזמן מה, לרוב זה דיי משעמם... לפעמים המשחק בחופש הוא לריב ולהביא את אמא... ורעיון נוסף אחרון - לפעמים צריך לצאת מהבית ולבלות בחוץ יותר זמן... מין קיץ שכזה והחום קצת מעיק... ים ובריכה עושים טוב על הנשמה... אם מתאים לך - אנא פרטי מצבים וננסה להתיחס נקודתית ותודה על כל השאלות שאת מעלה!!!! בהצלחה רבה לימור סופר פטמן פסיכולוגית חינוכית ופסיכותרפיסטית

אאאאאאאחים

זה כזה דבר טבעי לריב ועם זאת רב הזמן הם מסתדרים ואז נוח לנו וברגע שהם מתחילים לריב זה מוציא אותנו מהכלים, אחד הדברים הראשונים שלימדו אותי נכון לעשות זה לספור עד.... 100 , בתכלס להתייחס לזה כאל שלהם ובאמת לתת להם ללמוד לעבוד עם זה אז באמת או לא להתערב בכלל כדי לא להפוך לשופט, ואז תמיד שני הצדדים יוצאים מתוסכלים, או להקשיב ולשאול שאלות כמו: ומה אתה אמרת לה? ומה היא אמרה לך? ואז מה ענית לה? הרבה פעמים כשהם מקשיבים לסיפור של עצמם הם נרגעים ומגיעים להבנות. וגם.... אם הם גדולים מספיק (ויש לך את כל הגילאים
) אפשר לעשות היפוך תפקידים לומר להם שכל אחד מייצג את הצד השני ולספר את הסיפור מנקודת מבט של השני, אפשר לעשות את זה גם דרך כתיבת סיפור ואכן את יכולה לפרט יותר ומאד נשמח לענות

keren kr

New member
לתת להם כלי תקשורת

אני מציעה , לעשות להם שיחה ולהסביר שאפשר גם לא להסכים על דברים, אבל בכל זאת חשוב שתהיה תקשורת. לבקש להסביר מהצד הכועס, למה הוא כועס? מה הוא מצפה? ולשאול את הצד השני מה הוא מציע? בעצם לנסות לחבר ביניהם בלי לנקוט עמדה שיפוטית.

Rinat 789

New member
בהחלט נשמע הגיוני, בהנחה שסימו את הריב

כי בזמן ריב זה כמו לדבר לקיר

פלגיה

New member
יש כל מיני דרכים

אבל הדרך שאני הכי אוהבת מיושמת בהצלחה על ידי האיש שלי. כשבאים אליו "אבא תגיד לה...." הוא הולך ואומר לה מילה במילה את מה שביקשו. גם את התגובה "אבל היא התחילה" הוא מתווך לצד השני ("ליאורה, גלית אומרת שאת מציקה לה ומבלגנת את החדר בכוונה. גלית, ליאורה אומרת שזו את התחלת") בסוף נמאס להם מהתיווך והם הולכים להסתדר לבד

למעלה