רילוקיישן / relocation

טלולי

New member
רילוקיישן / relocation

שלום לכולם. לבעלי הציעו הצעה לרילוקיישן לסנטה קלרה שבקליפורניה. שנינו אקדמאים, הוא בתחום המחשבים ואני בתחום הפרא-רפואי (סליחה, אבל מעדיפה שלא לחשוף יותר מדי פרטים). לפי מה שהבנו הוא יקבל את הויזה המובילה ואני "אשען " עליו אבל ללא סידור לויזת עבודה. זה הגיוני? החברה לא מסייעת במציאת עבודה לבת-הזוג או עזרה במציאת דירה. למעשה הם לא עוזרים בכלום ! השאלות שלי הן: איך אני יכולה לברר מה הסטטוס שלי לגבי עבודה? איך אני יכולה למצוא עבודה בתחום שלי? לפי מה שהבנתי מהאוניברסיטה עלי לעבור מבחן לקבלת רשיון (במקצוע) ומבחן טופל. מישהו יודע מהם המבחנים הללו? יהיו לי עוד שאלות בהמשך ואני מקווה שתוכלו לסייע לנו. אנו מצויים במערבולת רגשית...

כמה תשובות

שלום טלולי. קודם כל לצערי המידע שקיבלת נכון. במידה ובעלך יקבל ויזת H1B את תקבלי ויזת H4 שתאפשר לך שהייה חוקית אך לא תאפשר שום סוג של עבודה. במידה ותמצאי עבודה באיזור יוכל המעסיק לסדר עבורך ויזת עבודה עצמאית H1B או אפילו ויזת J1 או משהו אחר. אבל עם הויזה הנתמכת H4 לא תוכלי לעבוד, וזוהי אכן הויזה הפופולרית והמובילה לעובדים בתחום ההי-טק. לגבי עבודה בתחום אני באמת לא יודעת. ה- TOEFL הוא מבחן בידיעת השפה האנגלית, שלרוב נבחנים בו כאשר מגישים מועמדות ללימודי תואר מתקדם באוניברסיטאות. אשמח לנסות ולסייע לך בשאלות נוספות.

Gefen

New member
שלום טלולי

עצתי לך - להתנות את היציאה לרילוקיישן בסוג הויזה שבעלך יקבל, במידה והוא יקבל ויזה מסוג L-1 או J-1 תוכלי בהמשך לקבל ויזה L-2 שמאפשרת גם לך לעבוד. אם תצאו לרילוקיישן כשהוא על ויזה H1B אז הסיכויים לשנות את הויזה מפה הם מאוד מאוד קלושים.. (אנחנו עוזבים עכשיו את ארה"ב בדיוק בגלל הסיבה הזאת..בעלי על ויזה שלא מאפשרת לי לעבוד והחברה לא יכולה לשנות לו את סוג הויזה..) תשקלי היטב אם מתאים לך לעבור לארה"ב מבלי אפשרות לעבוד.. אני אישית שנתיים לא עובדת פה וכמעט שיצאתי מדעתי.. (אגב..מהתיאור שלך לגבי החברה..זה נשמע לי מאוד דומה לחברה שמטעמה אנחנו יצאנו לרילוקיישן, גם אצלינו הם לא עזרו בכלום....) אשמח לענות לך על שאלות נוספות אם תהיינה כאלה.. ושיהיה בהצלחה! גפן

roy269

New member
קודם כל relax לפנ ה-relocation

מספר הערות א. בדר"כ חברות אינן דואגות לבני/ בנות זוג, אלא אם כן הן באותו מקצוע ואז ניתן להעסיק אותם באותו מקום. חברות לא רוצות להיהפך ללשכת תעסוקה לנשות העובדים. ב. אם תגיעי על סטטוס של נלווה לבעל, ללא אישור עבודה, תוכלי לשנות סטטוס שיאפשר לך לעבוד במידה ותמצאי מעביד. ג. רשיונות עבודה במקצועות פארא-רפואיים ניתנים עבור כל מדינה בנפרד. כלומר, גם אזרח אמריקאי שיש לו אישור עבודה בתחום זה בניו -ג´רסי ועובר את ההדסון לניו-יורק מחוייב בבחינה של המדינה לפני שיוכל לעסוק בזה. ד. עזרה מצד החברה במעבר היא נחמדה, אבל אם היא איננה, ניתן לשקול את שווה הערך הכספי שלה, רוצה לומר, צריך לראות את מכלול הדברים ואם השכר מגלם בתוכו כבר את עלויות המעבר

טלולי

New member
תודה על התגובות שלכם

כל העניין הזה קצת מבלבל... אם אני מוצאת עבודה אצל מעביד ישראלי שמוכן להעסיק אותי בלי אישור, זה מסוכן (וסליחה אם אני עוברת גבולות כאן, אני ממש לא מתמצאת בענייני החוק)? ואם מצאתי מעביד חוקי , תהליך קבלת אישור העבודה הוא ארוך ובירוקרטי? איך אמורים לחשב את נושא השכר? ז"א צריך להפוך את השכר בדולרים לשכר בשקלים ולהחליט שהוא הולם או שמתייחסים למשהו אחר? כי השכר המוצע הוא כפול בדולרים מהשכר בארץ (גם כן הפכנו לדולרים) אבל רמת החיים שם גבוהה יותר, לא? אוףףףףף... איך אני יכולה לברר מהן הדרישות של סנטה קלרה/קליפורניה לגבי המקצוע שלי והבחינות? את בחינת הטופל אפשר לעשות מהארץ? כמובן שהאופציה הנוספת היא לסרב להצעה ולחפש עבודה אחרת בארץ, כשהמצב לא מזהיר אבל לפחות יהיו לנו שתי עבודות. מה דעתכם? טלולי

כמה תובנות (אני מקווה)

אני באמת לא יכולה להמליץ לך אם לנסוע או לא, ללא קשר למצב העבודה יש עוד המון גורמים שמשחקים תפקיד, ואני ממליצה לך להעלות את הנושא בפורום השכן, ישראלים בחו"ל, ולשאול את האנשים להרגשתם. השבוע היה לנו שם דיון מעניין לגבי הרגשתנו "בגלות", התגברות הזיקה ליהדות, הגעגועים ארצה... כיום עבודה בלתי חוקית בארה"ב עוד יותר מסוכנת מבעבר, לא רק כי שירותי ההגירה מחמירים עם העובדים וגם עם המעסיקים אלא כי לאחר מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר נחקקו חוקים חדשים המאפשרים ל-FBI להחזיר "למטרות חקירה" כל מי שנראה להם. ישראלים ואזרחי המזרח התיכון האחרים, או כל אדם בעל שם או חזות ערביים, מקבלים את היחס הכי מחמיר. לאחרונה שומעים על מקרים רבים בהם ישראלים שנתפסו בשהייה או עבודה בלתי חוקית בארה"ב ישבו במעצר ה-FBI שבועות ארוכים ואפילו השגרירות לא הצליחה לדאוג לשחרורם. במקרה כזה את לא זכאית לסיוע של עורך דין, שיחות טלפון או כל זכויות אחרות ולפני הגירוש המיוחל ייתכן ותיאלצי לבלות שבועות או חודשים במעצר ה-FBI לחשודים בעיסוק בטרור - מאוד לא מומלץ לקחת את הסיכון. במקרה הטוב, אם תתפסי כעובדת לא חוקית, משמעו תעצרי, תועמדי למשפט ותגורשי בבושת פנים מן המדינה - וסביר להניח שיותר לעולם לא תוכלי לקבל ויזה. בנושא עבודה, אם תגיעי עם ויזת H4 לא תוכלי לעבוד, ותצטרכי למצוא מעסיק שיהיה ספונסר לויזת H1 עצמאית. התהליך לוקח מספר חודשים, בהנחה שמצאת מעסיק שמוכן לעשות את התהליך עבורך. את לא יכולה לעשות אותו לבד. בנושא שכר, אני ממליצה לבקר באתר השוואת המשכורות salary.com ולברר מה גובה השכר הממוצע על פי איזור ומקצוע בתחום שלכם, ועל פי כך לשפוט את ההצעה שקיבלתם. כמו כן בקרי בעמוד הקישורים של הפורום, בנושאים של דיור ותעסוקה, ובררי את מחירי השכירות הממוצעים לאיזור, וכן את יוקר המחיה (בקטגורית מדריכים כלליים). עשי לך תקציב ממוצע, ובדקי מה תהיה ההכנסה לאחר מס (המסים בארה"ב נמוכים מבישראל, באופן עקרוני את יכולה להסתמך על מס ממוצע של 30% לצורך החישוב). אין שום תועלת בהשוואה ליוקר המחיה בישראל, וגם לא בהמרה לשקלים, כיוון שאין לזה שום משמעות. קחי בחשבון גם הוצאות התמקמות ראשוניות, רכישת רכב, ביטוח, משלוח חפצים או קניית רהיטים, וכו´. אני מציעה שתקראי את השרשור הזה כדי לקבל עוד קצת מידע. כמו כן קראי את השרשור הבא בנושא של העברת תכולה ומשלוחים. בכל מקרה שיהיה

roy269

New member
קצת מספרים

קודם כל אין משמעות לתרגום השכר לשקלים את חיה כאן ומוציאה בדולרים בכדי להתיישר על בערך מה סביר מבחינת השכר כאן 70K$ - רמת שכר מינימלית - שתאפשר חיים בגובה הדשא כלומר חיים ברמה סבירה, בהחלט לא לוקסוס, אבל איזה טיול או סוף שבוע - כן אבל לא בדיוק תאפשר צבירת חסכונות לקראת חזרה לארץ (אם?) סך ההורדות כאן - מיסי הכנסה / ביטוח לאומי / בריאות - בערך 30% שכ"ד בהתאם למקום המגורים - עבור 2 חדרי שינה - בערך 1500$ בתקופה הראשונה צפויה הוצאה גדולה סדר גודל - 20 - 30K$ רכישת מכוניות / ביטוח / תשלום ראשוני ע"ח שכר דירה - כולל גם תשלום עבור חודש אחרון כערבון, ריהוט מינימלי וכו´.. כלל אצבע שלי שכר של שבועיים נטו צריך לכסות את שכר הדירה שכר של שבוע - להוצאות שוטפות - אוכל / דלק / טלפון / מים / חשמל / TV.. שכר של שבוע - חסכון קטן לקראת הוצאות יותר גדולות - ריהוט / מוצרים חשמליים גדולים / חופשה.. וזה מחזיק את הראש מעל למים.. לגבי האופציות של עבודה ללא אישורים - לא הייתי חושב על זה אפילו יש לך אופציה להוציא ויזת עבודה בזכות עצמך ללא תלות בבעל כמו כן ישנה אופציה של לימודים - אם את רוצה להמשיך לתארים מתקדמים

Gefen

New member
טלולי שוב אני

קודם כל אני מצטרפת להצעתה של עדי שתקפצי אלינו לפורום השכן "ישראלים בחו"ל"- יש שם הרבה חבר´ה מארה"ב ואולי תקבלי עוד אי אילו הארות/הערות שיעזרו.. (ובכלל נחמד שם אני ממליצה בלי קשר..) ולגבי הדברים שכתבת כאן.. ברור שמאוד מאוד לא כדאי (בלשון המעטה) לחשוב על עבודה לא חוקית..וכל הסיבות כבר נאמרו. אבל עד כמה שידוע לי, ומנסיוני, הסיפור של מציאת ספונסר והוצאת ויזת עבודה על ידו אינו פשוט כלל משום שעל המעסיק חלה חובת ההוכחה שהעובד הינו חיוני בהחלט ושלא ניתן למצוא לו תחליף בשוק העבודה המקומי.. כך ש- אל תבני על זה, אם זה יצליח אז יופי, אבל במקומך לא הייתי בונה על זה יותר מדיי.. ולגבי השכר- אין לי שמץ מה המשכורות שלכם בארץ , אבל בד"כ, פה בארה"ב כשבן זוג אחד עובד מרוויחים יותר ממה שמרוויחים בארץ אם שני בני הזוג עובדים (כמובן שזה תלוי בשכר שלכם בארץ, אבל מנסיון שלי ושל הרבה משפחות שאני מכירה זה נכון). ומה אני רוצה לאמר? כסף זה לא ממש השיקול, יש גורמים נוספים וחשובים יותר שכדאי לכם לשקול כגון: רמת חיים גבוהה יחסית שקט ושלווה ... פסק זמן מהטירוף של הארץ אפשרות ללמוד בראש שקט (ובלי לעבוד..) והשאלה בחשובה מכל -מה תעשי אם לא תעבדי?? האם תוכלי בכלל לעמוד בזה? (הרבה מחברותיי פה מנצלות את התקופה להריונות ולידות- דבר שלדעתי מומלץ לעשות פה בלי שום קשר וזה כבר נושא לדיון אחר..) טוב טלולה יקרה, מקווה שעזרתי במעט, ואם תרצי המשך התכתבויות בנושא זה או אחר , את מוזמנת שוב לפורום השני- שם אנחנו גם מקיימים דיונים ולא רק נותנים מידע אנפורמטיבי.. ושיהיה לכם המון בהצלחה במה שתחליטו.. גפן

למעלה