רישום לבחינות רשות ני"ע ומשרד האוצר

noam4u

New member
רישום לבחינות רשות ני"ע ומשרד האוצר

שלום לכולם אני מצרף דף הסבר מעולה שהועבר אלי ממכללת רמת גן (שמגיע להם ח.ח. על הדף). בדף תמצאו הסבר על הרישום לבחינות השונות. בהצלחה

zivaviv

New member
שלום מבקש קצת תשובות

אבקש מידע מסודר לנושאים הבאים : אני מעוניין לעשות את הבחינות של הרשות באופן עצמאי, כלומר ללא קורס. בקשר לספרים ראיתי שיש אותם באתר של נועם אבל אם יש חמישה \שישה מבחנים תלוי מה לומדים ויש ארבעה ספרים למכירה האם חסר ספר? כמו כן מה המחירים של כל אחד מהספרים? קצת על מבנה הבחינה - האם השאלות אמריקאיות וכן כמה זמן כל בחינה לוקח ואיפה הבחינה? מבחינת התמחות אני מבין שיועץ זה חצי שנה ומנהל תיקים זה תשעה חודשים וההבדל הוא רק בחינה אחת בין זה לזה. השאלות שלי אם אפשר קצת יותר פירוט על שני הנושאים האלה כלומר, מה באמת עושים במשרד בכל אחד מהם בהנחה שעובדים בזה? כמו כן מה השכר בערך נכון להיום בתקופת המיתון? תודה מראש

noam4u

New member
תשובות

שלום, לגבי הספרים, יש גם ספר בדיני ניירות ערך, של עו"ד כנרת רצון. ניתן לקנות אותו באתר שלה www.krp.co.il. מחיר הספר הוא 300 ש"ח, כולל משלוח. לגבי פרטי מחיר, ניתן לפנות לאתר ולאשר הקשר באתר, אסתר. מבנה הבחינות של רשות ני"ע הוא אמריקאי. 20 שאלות לכל בחינה (בדיני ני"ע 25 שאלות). כל בחינה נמשכת שעתיים וחצי. הבחינות נערכות בתל אביב, בגימנסיה הרצליה, את התאריכים ניתן לראות בעמוד הבית באתר שלי (במהלך מאי). לגבי השכר - המשכורות ירדו פלאים ביחס למה שהיה לפני המשבר. משכורות כמו 20,000 שהיו, לא תמצא בתקופה הזאת, אלא חצי מזה, אבל לדעתי זה רק זמני לשנה-שנתיים הקרובות. יועץ השקעות אמור לייעץ ללקוחות במה להשקיע, זאת אומרת - להציע להם אפיקי השקעה, לפרט את היתרונות והחסרונות של כל אחד, מבלי לקבל החלטה עצמאית. ההחלטה נלקחת על ידי הלקוח עצמו, אשר נותן הוראה ליועץ במה להשקיע. מנהל תיקים מנהל את התיק באופן עצמאי ומקבל את ההחלטות באופן עצמאי, בהתאם להגדרות הלקוח מעת לעת. מקווה שעניתי על השאלות. אשמח להרחיב אם תהיה מעוניין...

zivaviv

New member
המשך

תודה על התגובה. אני עוסק עצמאית בתחום האופציות למחייה בשנתיים האחרונות והידע שלי בתחום המניות, אג"ח וכדומה לדעתי ברמה מעל הממוצע. קודם כל אני רוצה להודות לך על האתר והמוצר שאתה מספק הוא קולע בול לחווית הלקוח שלי בזמן הזה. רציתי לעשות את ההסמכה כדי באמת במשרד ולא לבד עם עצמי, אבל כל החיפושים באינטרנט שנכנסתי לזה הובילו אותי לקורסים של מכללות כאלה ואחרות והנחתי שזו הדרך היחידה באמת כדי להיות מוסמך...קניית הספרים ולימוד עצמי זו הדרך שאני יודע להצליח בה שכן ככה הצלחתי בכל דרכי האקדמאית ובשוק ההון עד היום, ותשמע זה חיסכון של לדעתי 10000 שקלים בערך על הקורס עצמו במכללות ועל הזמן שזה גוזל והפסד ימי עבודה ועוד. אז שוב תודה. בכל מקרה, שאלתי היא כזו, אם אני מעוניין לעסוק בעבודה של ניירות ערך זרים ולא ישראלי כי זה מה שיותר מושך אותי, האם צריך איזה רישיון ברוקר אמריקאי או משהו כזה כמו שהמכללות לסוגיהן מפרסמות? או שזה סתם עוד קורסים למשוך כסף מלקוחות פוטנציאליים? אם לא אז איפה נרשמים לזה ומה החומר? תודה מראש

zivaviv

New member
עוד המשך קטן

משהו מאוד חשוב. אמרו לי פעם שיועץ השקעות לא יכול להחזיק מניות אצלו בתיק האישי...האם זה נכון? זה אומר שצריך למכור הכל לפני שאני מוסמך? איך אפשר לעקוף את זה שכן הידע האישי שלי גרם לבחור מניות א,ב,ג וחבל לי למכור אותם כי זה אבסורד הרי המקצוע עצמו הוא לייעץ על השקעות. תודה

noam4u

New member
תשובות

היי קודם כל תודה רבה, אנחנו עובדים על זה קשה
לגבי שאלותיך: אני לא מתמחה בנושא הרישוי בחו"ל, אבל ממה שאני הבנתי, יש צורך ברישוי מקומי לכל סוג. תוכל למצוא יותר פרטים באתר רשות ני"ע האמריקאית http://www.sec.gov . בטוח גם תמצא באינטרנט חומרי לימוד עצמי. לגבי יועץ השקעות - בעל רישיון לא יכול להחזיק תיק ניירות ערך בעצמו, אלא רק על ידי נאמנות עיוורת. אין דרך חוקית לעקוף את זה. עם זאת, יש חריגים שניתנים לניצול, ואחד מהם הוא החזקת נייר ערך שהחזקת טרם קבלת הרישיון. עם זאת, ניתן להחזיק בנייר אך לא לסחור בו מעבר למכירה (וגם זה תוך התניות כמו מתן הודעה מראש וכו') מקווה שעזרתי ולא ביאסתי

למעלה