רסיבר ימאהה RX-497 - אין קליטה טובה של חלק מתחנות הרדיו. מה עושים?

R 1 3

Well-known member
זה נמצא בבית פרטי.
נסה להשוות לטיונר אחר אפילו ישן יד 2. אם יש שיפור משמעותי ואולי אפשרות להחליף רסיבר.
ברסיבר חדש מעל הממוצע יש גם רדיו אינטרנטי וחיבור wifi
ניתן ליישם אנטנה fm פנימית מזוג חוטים T באורך מטר מיציאת 300 אוהם ברסיבר פורשים
אותם לצדדים על קיר רצוי חיצוני או ליד חלון.

תומאס

New member
נסה להשוות לטיונר אחר אפילו ישן יד 2. אם יש שיפור משמעותי ואולי אפשרות להחליף רסיבר.
ברסיבר חדש מעל הממוצע יש גם רדיו אינטרנטי וחיבור wifi
ניתן ליישם אנטנה fm פנימית מזוג חוטים T באורך מטר מיציאת 300 אוהם ברסיבר פורשים
אותם לצדדים על קיר רצוי חיצוני או ליד חלון.
אני חושב שיש אנטנה פנימית. אבל אני לא יודע אם זה אלתור או לא.
יש חוט (ממש חוט) שנכנס לתוך "חור" ברסיבר.

Vivaldi2021

New member
עידן ה FM הסתיים. לא מבין בכלל למה עדיין יש טיונרים ברסיברים, זה סתם בזבוז מקום ועוד מקור להפרעות. אתה יכול למצא כל תחנה באינטרנט באיכות טובה יותר ברוב המקרים. כעקרון, אנטנה טובה יותר, יכולה לעזור, בעיקר חיצונית. אבל אין להשיג כאלו יותר. עדיף לעבור לרדיו אינטרנט.

רוב הזמן נח

Well-known member
עידן ה FM הסתיים. לא מבין בכלל למה עדיין יש טיונרים ברסיברים, זה סתם בזבוז מקום ועוד מקור להפרעות. אתה יכול למצא כל תחנה באינטרנט באיכות טובה יותר ברוב המקרים. כעקרון, אנטנה טובה יותר, יכולה לעזור, בעיקר חיצונית. אבל אין להשיג כאלו יותר. עדיף לעבור לרדיו אינטרנט.
באינטרנט מה שהם משדרים זה לא נקלט דרך FM ?

רוב הזמן נח

Well-known member
ראית אולפן רדיו עכשווי ללא מחשב אפילו אצל הקריין? - כל הרשות השניה מגושרת סיב אופטי
לאף תחנה אין משדרים משלה.
יתכן ומחבלים קצת בערוצים הלאומנים/דתיים כי אין טכנאים טובים מהימין שידאגו להם.
חשבתי שהם מעבירים תשידור דרך הלווין

תומאס

New member
אז לעבור לשמוע רדיו באינטרנט למשל דרך HOT בטלויזיה?

ortodox

Member
יש הטוענים שלצליל בתחנות FM משובחות אין תחרות ברדיו האינטרנטי, אני ביניהם. אבל לא חולם להכנס לויכוח בענין, צדיק באמונתו יחיה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש הטוענים שלצליל בתחנות FM משובחות אין תחרות ברדיו האינטרנטי, אני ביניהם. אבל לא חולם להכנס לויכוח בענין, צדיק באמונתו יחיה.
אתה כנראה צודק. באינטרנט משתמשים בקבצים דחוסים. בשידור איכותי, כנראה שלא.
אבל לך ותתחיל להציב אנטנה מסורבלת... קצת סיפור.

רוב הזמן נח

Well-known member
פעם האיכות (גם של התוכניות המוקלטות) היתה זיפט. היום היא די בסדר ולא נראה לי שאפשר להבדיל.

R 1 3

Well-known member
השידור עצמו פוגע באיכות כולל הפענוח ..כמו שתיקח דיסק אודיופיילי ותעביר אותו מודולציה ודה מודולציה
ועל הכל תוסיף פילטר גבוהים 15khz למרות שלא רלוונטי לרוב. מה שכן לציין שמשתמשים בקדם מגברי מיקרופון
של תחנות רדיו ישנות כמו טלפונקן עם שפופרות להקלטות באולפנים מקצועיים / ביתיים בגלל הסאונד
החם שהמהנדסים של אז הצליחו לייצר. התקנתי כמה כאלו וגם הקלטתי - די מובחן.
בעקרון זהו קדם מגבר עם הענות שטוחה אבל עכבת כניסה משתנה שיוצרת עם העכבה הטיפוסית של מקרופון
את עקום ההענות המחמיא.

עים אנטנה פנימית לFM . הקליטה גרוע . אנטנה FM ניתן להסיג בת"א אצל אנטנות רצון . וליד חדרה . לא זוכר את שמו . תעזר באבא גוגל . בהצלחה

רוב הזמן נח

Well-known member
עים אנטנה פנימית לFM . הקליטה גרוע . אנטנה FM ניתן להסיג בת"א אצל אנטנות רצון . וליד חדרה . לא זוכר את שמו . תעזר באבא גוגל . בהצלחה
יש לו גם אנטנות טובות לעידן פלוס? באייס מכרו לי אנטנת פח. פיזית, החומר בעובי פח ואפילו נראה לי פחות.

ortodox

Member
רק לידיעה, לא תמיד מתחייבת אנטנה חיצונית לקליטת FM משובחת. ענין של רגישות המכשיר וכמובן המיקום הגיאוגרפי. ישנם למשל מכשירים אנאלוגיים בני עשרות שנים שחלקם מצטיינים בתחום. אצלי למשל יש פיוניר TX 9500 משנות השבעים ( גוגל יידע להסביר במה מדובר ), מכשיר כבד מאוד ומושקע מאוד מהתקופה שטיונר FM שימש כמקור רציני לשמיעת מוסיקה, הרבה לפני טידל, רון וספוטיפיי, הרבה לפני האינטרנט. מסתדר מצוין עם אנטנת T ביתית פשוטה גם כשהמיקום לא מהמשובחים.

למעלה