רעיון גאוני: להמציא דמות עשירה משלי בסגנון "ריצ'י ריץ'" (Richie Rich), והשם שלו יהיה "וולפי וולף" (Wealthy Wealth).

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
ההבדל ביניהם, יהיה שוולפי וולף יהיה הרבה יותר עשיר מריצ'י ריץ', והוא גם ייקלע להרפתקאות הרבה יותר משוגעות ממנו.

מה דעתכם? אהבתם? האם מוחו הגאוני של מאור פז עשה זאת שוב? :D

hO2tAmrlszepbJB3y20aPAfFz1s.jpg

ההבדל ביניהם, יהיה שוולפי וולף יהיה הרבה יותר עשיר מריצ'י ריץ', והוא גם ייקלע להרפתקאות הרבה יותר משוגעות ממנו.

צפה בקובץ המצורף 102550
לך לעבוד,בטלן.

כל מי שנהיה עשיר מאוד(לא ירש,זכה וכד') עבד מגיל צעיר.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
לך לעבוד,בטלן.
זה לא נקרא "בטלן" אם אני לומד 😂

ואני אגיד לך עוד משהו. חשבתי על זה הרבה. מה אם, גם אנשים שלא עובדים, ולא רק לא עובדים אלא גם לא לומדים (כי לא לעבוד אבל ללמוד זה לא נקרא "בטלן"), מה אם, אנשים כאלו, הם גם כן סוג של "עובדים", בעצם צרכנותם?

כי כלכלה לא מורכבת רק מיצירת ערך. כלכלה היא מעגל המורכב מיצירת ערך, בזבוז ערך וקבלת ערך. מה אם, צרכנים שאינם עובדים ואינם לומדים, הם לא בטלנים, כי העבודה שלהם היא "צרכנים"? והעבודה שלהם היא לצרוך? מה, זאת לא סוג של תרומה לכלכלה ולמשק? כי זאת כן. כספם של הצרכנים גם כן מניע את הכלכלה, מפרנס אנשים, יוצר צמיחה וכדומה'.

זה בוודאות נכון. השאלה היא האם אפשר להגיד שלצרוך זאת עבודה, וצרכנות זאת עבודה. זה מה שאני עוד לא סגור עליו. אם כן, אז אני לא רק לא בטלן כי אני "למדן", מה שיוצר ויוצק עוד ועוד ערך אל תוכי ומגדיל את ההון האנושי הגלום בי, מה שיאפשר לי בשלב מאוחר יותר להיות עובד יותר ויותר מוצלח התורם יותר ויותר ערך לכאשר אעבוד לבסוף, אלא מה אם נוסף על זה, אני לא בטלן כי אני צרכן?

כל חודש אני מקבל ומבזבז דמי כיס בסך 3,000 שקל מההורים. הכסף הזה מפרנס חנויות, מסעדות, קניונים, נהגי מוניות, ועוד. הכסף הזה משלם חשבונות של אנשים ושם לחם על השולחן שלהם. מה? זה לא משהו? מה, אני לא תורם את חלקי? מה, אני לא תורם לכלכלה? בוודאות כן, ואני עושה זאת באותו סדר הגודל של הערך שיוצרים, ולכן מקבלים בחזרה, בתור משכורת, לשם ההשוואה, סטודנטים, שבהיותם סטודנטים, עובדים בחצי משרה, מי מבניהם שעובד, אז מה אתה רוצה ממני? השאלה האמיתית היחידה, היא אם אותה תרומה שלי, ביכולתנו לקרוא לה עבודה, ואז העבודה שלי, היא צרכן. ואז, אני לא רק לא בטלן כי אני סטודנט, אלא אני לא בטלן, כי אני סטודנט וצרכן. מה דעתך? יש מצב? אני חושב שאולי אפתח על כך שרשור ואשאל את החברים :unsure:
כל מי שנהיה עשיר מאוד(לא ירש,זכה וכד') עבד מגיל צעיר.
ברור שברגע שאתה מוציא את מי ש"ירש, זכה וכדומה'", אז כל מי שהתעשר מאוד התעשר מעבודה, אבל זאת לא תוכנית כבקשתך. פעם שני שליש מכל מי שהתעשר מאוד, התעשר מאוד מירושה. גם כיום, שליש מכל מי שמתעשר מאוד, מתעשר מאוד מירושה. אני מצפה לירושה, אני אעבוד לבסוף. בינתיים אני לומד. בינתיים אני צורך. אני עושה מספיק.

DANIAVNI

Well-known member

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
תגיד
אם אתה וולת'י וולת' למה אתה כותב וולפי וולף ?
לא אני. זה רעיון שחשבתי עליו לדמות חדשה בסגנון ריצ'י ריץ' שאפשר לבסס עליה זיכיון שלם חדש של סרטים, סדרות טלוויזיה, חוברות קומיקס וכדומה'.

למה כתבתי וולפי וולף במקום וולת'י וולת'? וואלה, לא חשבתי על זה. אבל לא חשוב. גם יותר קל ככה. יש אנשים שלא ידעו לראות "וולת'י וולת'" ולקרוא את זה בתור "וולפי וולף". הכי חשוב שכתבתי את השם גם באנגלית אז בכל מקרה אין בעיה 🤷‍♂️

דיברגנט חדש

Well-known member

צפה בקובץ המצורף 102550
מזכיר לי את ריצ'י קנינגהאם, הג'ינג'י והכוכב של הסדרה ימים מאושרים עם הפונז' :)

למעלה