רציתי לשתף אתכן...

limori

New member
רציתי לשתף אתכן...

למי שזוכרת (וגם למי שלא) אני שונאת שונאת (מצטערת אני לא שונאת בדרך כלל) את המורה של רואי. מתחילת השנה אנחנו במאבקים איתה..היא התנקמה בנו יפה בתעודה של רואי.ואנחנו מתנקמים בה עוד יותר יפה בסיפור האמת עליה לכל מי שרק יכולים... בקיצור ביום רביעי אני מגיעה לבית הספר ורואה 3 אמהות מהכיתה של רואי מדברות בינהן אני ניגשת אומרת שלום והן שואלות אותי מה אני חושבת על המורה...(מצאו את מי לשאול!!) אמרתי כל מה שרק יכולתי להגיד ופתאם הפלא ופלא מסתבר שאני לא לבד במערכה..פתאם ההורים החמודים החליטו לבדוק לעומקו של העניין את היצור הבילתי ניסבל שנקראת מורה לכיתה א'... אז זהו שלא רק אני חושבת שהיא לא מתאימה לשמש דמות חינוכית ובטח לא לילדי כיתה א'... באותו הרגע החלטתי שאני מוציאה את הילד שלי מבית הספר אני מביאה מורה פרטית אלי הביתה שתבוא כל יום שעתיים ותלמד אותו ואני אדאג שהחברים שלו יבקרו אותו לעיתים תכופות יותר... אז ניגשתי למנהלת והודעתי לה חד משמעית כך - שלום תמי, היום זהו יומו האחרון של רואי בבית סיפרכם..תודה על הכל..אבל אני כאמא חושבת שאני עושה שגיאה חמורה מאד שאני מאפשרת לילד שלי לבלות בכל יום 7 שעות עם דמות מאד לא חינוכית לא ברמה האישית ולא ברמה המקצועית..." זה היה הנוסח שלי והיא...די מיואשת ממני אמרה לי..."לימור, אני מעבירה את הילד שלך כיתה. אל תגידי לו כלום עדיין אני צריכה לדבר עם קרלה (המנהלת השנייה) ואני אודיע לך"...חייכתי אמרתי שאם זה כך אז הוא ימשיך להגיע לבית הספר.... מייד התקשרתי לדיויד (יקירי) עידכנתי אותו ואמרתי לו שאסור לנו לספר עדיין לרואי.... למחרת בבוקר דיויד לוקח את רואי לבית הספר ואומר לו - היום אתה עובר לכיתה השנייה. כשתיראה את המורה שלך תגיד לה גודביי ואני עובר כיתה...וכך היה...רואי אמר למורה שלו שאבא שלו אמר שהוא עובר לכיתה השנייה המורה כעסה התלמידים בכו היה בלאגן שלם והעבירו את רואי לכיתה השנייה.... עכשיו.... המנהלות כעסו מכיון שהן עדיין לא הכינו את התלמידים לשינוי. הכיתה הקודמת של רואי היתה בטראומה..הם מאד אוהבים אותו והכיתה הנוכחית לא הבינה למה רואי עבר אליהם... ורואי...היה הכי עצוב שבעולם....
הוא רצה לבכות בכיתה והתאפק שלא והיה לו יום גרוע... היועצת התקשרה אלי וסיפרה שהוא היה מאד עצוב ושהיא חושבת שטעינו וכו..וכו... אז דיברתי עם רואי והוא פרץ בבכי קורע את הלב..הוא אמר שהוא לא רוצה להיפרד מהחבר שלו ושהוא לא רצה לעבור כיתה..הוא מבקש שאני אחזיר אותו חזרה לכיתה השנייה... ואני מי אני מה אני..כמובן עם אובר הרגישות שלי לילד הזה התחלתי גם לבכות ודיויד ניסה להרגיע את שנינו והבטחתי לרואי שאני מחזירה אותו לכיתה שלו ושמחר הכל יהיה בסדר.... ואז התחילה המלחמה שלי עם דיויד---- הוא טוען שרואי לא יחזור לכיתה ושהוא לא יתן למורה שלו לחייך ולנצח ואני טענתי שטובתו של הילד חשובה לי יותר מהחיוך המטופש של המורה שלו...התקשרתי ליועצת ודיברתי איתה והיא אמרה לי שלא להחזיר אותו לתת לו להתגבר שהוא ילד מבריק והוא יוכל להתמודד..אבל אני מכירה את הילד שלי קשה לו להתמודד עם פרידות... בקיצור לאחר ויכוחים מאבקים וטלפונים מכל החברות שלי...החלטתי לא להחזיר אותו לכיתה הקודמת וכן לתת לו להתמודד בכיתה החדשה... התעוררנו בבוקר ואמרתי לו שאני כן רוצה שהוא ישאר בכיתה החדשה ואלו הנימוקים : - המורה מאד נחמדה - תכיר תלמידים חדשים - אתגר בשבילך - ואנחנו עושים נסיון שאם הוא לא יצליח תוכל לחזור לכיתה שלך וכו..וכו... הוא הסכים הלך לבית הספר חזר אתמול וסיפר שהיה לו הרבה יותר טוב מאתמול היו רגעים שהוא נזכר בחבר שלו אבל באופן כללי היה לי מאד טוב... זה היה המשפט הראשון אחר כך במשך הכנת ארוחת הערב הוא אומר לי: "אמא, את יודעת שאני בכיתה הזאת מרגיש שאני לומד ובכיתה הקודמת לא למדתי כלום כי הכל כבר ידעתי" ואני אסביר - הכיתה הקודמת היתה לילדים שיודעים פחות אנגלית ואת רואי שמו בכיתה הזאת כדאי לא לשם אותו ביחד עם חבר שלו שהוא הבן של היועצת..לא משנה בלבלול מח..בקיצור בכיתה החדשה הרמה היא גבוהה יותר ובהחלט מתאימה יותר לרואי. ואז שאלתי אותו אם הוא חושב שזו היתה החלטה נבונה להעביר אותו והוא אמר שהוא חושב שכן אם כי הוא עדיין מתגעגע לסטפן החבר שלו... זהו..נגמרה המלחמה המטישה... אני מאד מקוה שאנחנו לא טעינו בכל אופן נשארו עוד 16 שבועות לסוף הלימודים לימור למי שהגיע לכאן..תודה שקראתם

ליאת +

New member
לימורי אני שמחה בשבילך

על כך שהשגתם מה שרציתם, ואני יודעת שאת מתלוננת על המורה הזו כבר מתחילת השנה, אבל אני חייבת לציין שקשה לי עם התנהלות כזו שבה אתם מנהלים מלחמות על הגב של הילד. להגיד לילד- אתה מגיע בבוקר ועובר כיתה - לא משנה מה- זה נראה לי בעייתי. קשה לילד קטן להתמודד לבד עם מול המרות ולדעתי היה עדיף לחכות מספר ימים ולעשות את זה בצורה מסודרת! דרך שגם הייתה מאפשרת לו פרידה מסודרת מהילדים. להיות בכיתה זה לא רק להיות עם מורה מסויימת- אנחנו תמיד בוחנים בזכוכית מגדלת את המורה או הגננת, אבל שוכחים שלילדים מאוד חשובים גם החברים שלהם. ולא קל לעזוב כיתה ולהשתלב בכיתה חדשה. ולבסוף - אני חושבת שכשההורים מפגינים חוסר כבוד כלפי המערכת- זה מאוד מאוד מבלבל את הילד. אני לא אומרת שההורים והמורות צריכים לעשות יד אחת מול הילד. יש מקום לביקורת, לבדיקה- וממה ששומעים כאן בפורום אז חייבת להיות כל הזמן מידה מסויימת של ביקורת, אבל אני בהחלט חושבת שאתם מעט הגזמתם ועלולים להעביר לו מסר של זלזול במסגרת ושל כוחניות. בכל אופן אני מקווה בשבילכם- ובשיל רואי- שהוא ימצא את מקומו בכיתה החדשה ויתאקלם בה מהר!

limori

New member
ליאת + אני מאד מקבלת את הביקורת

שלך. מאד השתדלנו לא לערב את רואי ולא לתת לא להבין בדיוק מה קורה אבל את יודעת שהילדים הם הרבה יותר חכמים ורגישים ובסופו של דבר מבינים הכל. כל מה שכתבת מובן לי ואני מסכימה איתך במאה אחוז אבל אני אכתוב לך כמה דברים שהיא עשתה ואמרה - - רואי התעורר בבוקר עם עין אחת סגורה. שעורה רצינית ביותר והוא נשאר בבית למחר הוא הגיע לבית הספר והמורה שואלת אותו למה לא הגעת אתמול והוא הסביר לה שאחותו זרקה משחק בטעות זה פגע לו בעין העין שלו התנפחה והוא קיבל בנוסף שעורה והוא לא יכל לפתוח את העין. היא העמידה אותו מול הכיתה ןאמרה לו שזו הפעם האחרונה שהוא נשאר בבית וגם אם יש לו חם הוא אמור להגיע לבית הספר....ומאז התחיל האנטי שלנו כלפיה. - היה ילד שהציק לו בכיתה הוא בא הביתה וסיפר לי ואמרתי לו שהוא צריך לנסות להתרחק מהילד הזה או פשוט לבקש ממנו להפסיק להציק לו..למחרת הוא טען שהוא ניסה אבל הילד שוב הציק לו. באתי לבית הספר לדבר עם המורה והיא לא היתה פגשתי את היועצת סיפרתי לה שלרואי יש בעיה עם יאן קרלוס ושתדבר עם המורה תיראה מה קורה עם שניהם...היא דיברה עם המורה ואז מה קרה.... באותו יום יאן קרלוס שכח להביא את המימיה שלו (הם חייבים לבוא עם מים לבית ספר) ויאן קרלוס היה צמא אז רואי הציע לו ללכת למזכירות לצלצל לאמא שלו שתביא לו מים. הם שניהם צעדו יחד למזכירות והמורה פגשה אותם ושאלה לאן הם הולכים רואי הסביר לה שהם הולכים להתקשר לאמא של יאן קרלוס והמורה אמרה לו : "אז אתה זה שמזיק ליאן קרלוס לא יאן קרלוס מזיק לך" ושאלה אותו כמה ימים הוא מציק לך ורואי אמר יום אחד והיא אמרה לו אם הוא מציק לך יום אחד זה לא אומר שאתה צריך לספר לאמא שלך כל דבר " והיא גם אמרה לו "יאן קרלוס איז נוט דה בד און...""" שאני אשמיך??? כן אני אמשיך - רואי יודע לקרוא כבר מגיל 4 בתעודה שלהם אין ציונים יש הסברים..אז בקריאה היא כתבה שהוא ברמה של מתחיל לקרוא... היא בכלל לא מכירה אותו. הוא היה צריך לגזור משהו והוא כניראה לו גזר ישר והוא ביקש ממנה לעזור לו והיא אמרה לו "אתה היית צריך ללמוד לגזור בגן ואם עדיין לא למדת זו בעיה שלך אתה צריך ללמוד לגזור..." בלי להישמע פולנייה אבל אני נשבעת שהילד שלי כותב גוזר מדביק מצייר וכו..בסדר גמור..ואם אם הוא לא בסדר זו לא תשובה.... טוב זה מכניס אותי לעצבים מחודשים...... אני אולי אמשיך אחר כך... בכל אופן תודה לימור

ליאת +

New member
את לא צריכה לשכנע אותי שיש מורות

מטומטמות
ושיש ילדים חכמים
אני זוכרת את המורה שלי מכיתה ב' עד ה' כמורה בערך בסגנון שאת מתארת. אני זוכרת שכבר בכיתה ב' יכולתי להבין שהיא לא "דמות חינוכית" עבורי. ובכיתה ו' כאשר עברתי לבית ספר אחר- הבנתי שכל בית הספר שהייתי בו עד אז היה דפוק! (למרות שזה היה בי"ס חדש, בסביבה "טובה" וכן הלאה). אז את לא צריכה לשכנע אותי. אני חושבת שילדים מרגישים ומגיבים לסביבה מכבדת וכו'. אני רק חושבת שמידה מסויימת של כבוד צריכה להיות עד לרגע האחרון, ולו רק לצורך "מראית העין". הרי רואי נצמצא במסגרת הזו כל יום מספר שעות. וגם לסייע לרואי- למשל לצייד אותו במכתב מהנהלת בית הספר שהוא עובר כיתה, או ללות אותו בבוקר המעבר. אבל- מה שהיה כבר היה- וכמו שכתבתי- בהצלחה בהמשך!

אני לא כל כך מסכימה

אני לא אומרת שצריך לנהוג בזלזול גם כשלא ממש מעריכים את המורה (או באופן עקרוני, כל אדם). זה ממש לא מה שאני חושבת. מצד שני, לא הכרחי לנהוג בכבוד במישהו שבהחלט לא מגיע לו כבוד. יש עוד הרבה בספקטרום שבין כבוד לזלזול - זה לא חייב להיות או זה או זה. אם כמו שאת אומרת, הילדים מבינים ויודעים בדיוק עם מי יש להם עסק, אז לשם מה מראית העין? אני לא חושבת שצריך "לכבד" אדם בגלל שהוא דמות סמכותית, חינוכית, מבוגר יותר, משכיל יותר... צריך לכבד אדם באשר הוא אדם, וזה כולל את הילד. ולפי הסיפור של לימור, רואי לא קיבל כבוד כלל ממורה זו וזלזול הוא קיבל גם קיבל. ובכל הסיפור לא מצאתי ולו מקום אחד בו תואר חוסר כבוד למורה. מה שכן, אני בהחלט מסכימה שמן הראוי היה לחכות לאור הירוק ולמכתב המנהלת לפני העברתו לכיתה החדשה, ללוות אותו, וכו'. ולימור - טוב לשמוע את העדכונים, וכולי תקווה שלרואי יהיה טוב בכתה החדשה שלו ושהוא יפרח, כמו שמגיע לו.

ליאת +

New member
לימורי, אני שמחה בשבילך

על כך שהשגתם מה שרציתם, ואני יודעת שאת מתלוננת על המורה הזו כבר מתחילת השנה, אבל אני חייבת לציין שקשה לי עם התנהלות כזו שבה אתם מנהלים מלחמות על הגב של הילד. להגיד לילד- אתה מגיע בבוקר ועובר כיתה - לא משנה מה- זה נראה לי בעייתי. קשה לילד קטן להתמודד לבד עם מול המרות ולדעתי היה עדיף לחכות מספר ימים ולעשות את זה בצורה מסודרת! דרך שגם הייתה מאפשרת לו פרידה מסודרת מהילדים. להיות בכיתה זה לא רק להיות עם מורה מסויימת- אנחנו תמיד בוחנים בזכוכית מגדלת את המורה או הגננת, אבל שוכחים שלילדים מאוד חשובים גם החברים שלהם. ולא קל לעזוב כיתה ולהשתלב בכיתה חדשה. ולבסוף - אני חושבת שכשההורים מפגינים חוסר כבוד כלפי המערכת- זה מאוד מאוד מבלבל את הילד. אני לא אומרת שההורים והמורות צריכים לעשות יד אחת מול הילד. יש מקום לביקורת, לבדיקה- וממה ששומעים כאן בפורום אז חייבת להיות כל הזמן מידה מסויימת של ביקורת, אבל אני בהחלט חושבת שאתם מעט הגזמתם ועלולים להעביר לו מסר של זלזול במסגרת ושל כוחניות. בכל אופן אני מקווה בשבילכם- ובשיל רואי- שהוא ימצא את מקומו בכיתה החדשה ויתאקלם בה מהר!

אני שמחה שזה נגמר טוב

אבל חושבת שהתגובה הנמהרת של דיוויד היתה קצת ילדותית, נמהרת ומזיקה. שלא לומר - בלתי מתחשבת בסגנונה הן ברואי והן בחבריו.

צימעס

New member
נהדר!

אני מניחה שאמרת לרואי, אבל מזכירה: הוא יכול להמשיך להפגש עם סטפן אחה"ץ!

צימעס

New member
נהדר!

אני מניחה שאמרת לרואי, אבל מזכירה: הוא יכול להמשיך להפגש עם סטפן אחה"ץ!

לאה_מ

New member
לימור, אני שמחה שהצלחתם להפטר

מהמורה הזו, שבאמת מהסיפורים שלך מתחילת השנה נשמעה ממש נורא. אני רק מתפלאת שהמאבק הזה נוהל כמאבק אישי שלכם - הרי לפי מה שאת מספרת אין כאן עניין אישי שלכם ושל רואי מול המורה, אלא המורה פשוט לא בנאדם, ובטח לא דמות חינוכית, למה ההורים לא מתאחדים ודורשים את החלפתה? חבל שבסופו של דבר רק הילד שלכם ירוויח מכל הסיפור הזה, והיא תמשיך ללמד את כל יתר הילדים.

limori

New member
צימעסף סטפן אצלינו...../images/Emo9.gif תודה

לכולכן..והיום היום השלישי של רואי וחזרנו עכשיו מבית ספר והוא מאושר מאד. הוא אמר שהיה לו הרבה יותר טוב מאתמול ומשלשום. לימור...שמחייכת מאוזן לאוזן...ושאבן נגולה מליבה

kokopeli1

New member
עוד משהו שצרם לי בסיפור שלך

אז קודם כל - גפ אני רוצה לברך אותכם על כך שהכל מסתדר לכם על הצד הטוב. קראתי את הסיפור שלך והיו שני דברים עיקריים שצרמו לי - אחד הוא, כמו שכבר נכתב, התגובה הנמהרת של דיויד, ועל זה כבר הגיבו, אז לא אוסיף. והנקודה השניה היא התגובה הכמעט נמהרת שלך, להחזיר את רואי לכיתה הקודמת שלו בגלל שביום הראשון קשה לו, והוא בוכה ומתגעגע. זה כל כך טבעי שזה יקרה כך, בייחוד לאור העובדה שלא הייתה לכך שום הכנה מוקדמת. קראתי במתח את הסיפור שלך וקיוותי שלא אגיע למקום שבו נכנעת לקושי שלו (ובודאי גם שלך) והחזרת אותו לכתה של המפלצת ההיא. היית עושה טעות מאוד גדולה, ולא בגלל שהיית נותנת למורה "לנצח", אלא בגלל שהיית מחזירה את רואי בדיוק לאותו המקום, אם לא למקום גרוע יותר, שממנו כל כך רצית להוציא אותו. הרי ידעת שעשית את הדבר הנכון, אז קשה לי להבין למה בכלל העילת את האפשרות לחזור לכיתה בגלל החבר. כלומר אני מבינה שזה הקושי שלך להכיל את הקושי של רואי. ושלא תביני אותי לא נכון, זו לא ביקורת. רק רציתי להפנות את תשומת ליבך

limori

New member
ביקורת זה לא דבר שלילי..ונהפוכו אני

מאד רוצה לשמוע תגובות שלכן. תיראי..יש לי בעיה רצינית מאד. אני מאד רגישה לכל מה שקשור לרואי. אני לפעמים עושה דברים מאד לא הגיוניים מכיון שהרגש אצלי עובד יותר מאשר ההגיון כשמדובר בתחושות של רואי ובכלל ברואי. קשה לי לתאר לך בכתב מה בדיוק אני מרגישה ולמה אני מייד רציתי להעביר אותו בחזרה... המבט שלו בעניים זעק ואמר לי אמא אני מתחנן אלייך תעבירי אותי כיתה..הוא שבר אותי יצאתי מהחדר ואמרתי לו חמודי מחר אתה חוזר לכיתה שלך...אחרי שדיברתי עם היועצת אחרי שדיויד כעס עלי והטיף לי וחברות שלי ניסו לשכנע אותי שאני לא צודקת...החלטתי להקשיב לכולם וכך קרה...ואני חייבת להגיד שאני ממש גאה בעצמי....
זהו....סוף שבוע נעים.......... ובאשר לדיויד...זה נכון זה לא היה צריך להעשות כך....

kokopeli1

New member
כתבתי שזו לא ביקורת

כי ממש חשתי את הקושי שלך, ואת הרגישות שלך, שלא לומר את המצוקה שלך מול המצוקות של רואי. וזו באמת לא היתה ביקורת (אולי ביקורת בונה, בעצם). האמת, גם אני גאה בך. אני מרגישה שגידול הבנות שלי הוא חוויה מתקנת עבורי. אני הופכת להיות מודעת, ומתמודדת עם המון דברים שנמנעתי מהם, או שהתקשיתי בהם בשנות חיי, כמו למשל - להגיד "לא", להיות אסרטיבית, לפעול בתוך גבולות ברורים, ללמוד שגם כשכועסים אוהבים...והאמת - זו התמודדות יומיומית, מאתגרת ובכלל לא קלה. אני מאחלת לך שתשכילי ללמוד ולצמוח מכל חוויה כזו, ושכל פעם שתתמודדי זה יהיה קצת יותר קל.

למעלה