"רציתי שאמא תחבק..."

tal123123tal

New member
"רציתי שאמא תחבק..."

(מכתב שכתבתי לאמא ולא הבאתי לה עדיין...מה דעתכם? להביא לה?) עברו מאז 3 שנים, מאז הרגע שחיכיתי לו כל החיים. 36 חודשים עברו מהרגע הזה,שפחדתי ממנו כל כך, והרגשתי גיבור כל כך אחריו. הרגע הזה שעמדתי מולך, כמעט בדמעות, בשפתיים שמסרבות להיפתח ולהוציא את מילותיהן. 3 שנים עברו...והחיבוק שכל כך רציתי ממך עדיין לא הגיע. לא כעסת, לא צעקת, לא אמרת לי להסתלק, אבל הדמעות...הדמעות הקרות כנטיפי קרח חדים,שחדרו אל תוך ליבי הם שלא נתנו לי מנוח. הייתי אז בן 18, את היית מושא הערצתי – "הילד הטוב של אמא" אמרת לכל מי ששאל. הסתכלתי לך בעיניים, התנצלתי על מה שאני הולך לומר, פחד גדול הציף את כל גופי, אבל אמרתי...אמרתי לך את מה שכל כך לא רצית לשמוע, אמרתי לך 2 מילים, 2 יותר מדי בשבילך: אני הומו. הן לא חיכו יותר מדי, הדמעות, הן שברו את השקט המצמרר שנשמע, הן ירדו במהירות, אחת אחת שהפכו במהרה לנהר גועש ששבר את הסחר וניפץ את ליבי. אמא, אין לך מושג כמה קשה לי ההרגשה שאכזבתי אותך, ההרגשה שאני, זה שנתת לו את כל חייך ואת כל אהבתיך,אני, זה שגורם לך לצער כה רב. מאז אותו הרגע אני מחכה, מחכה שתבואי אליי, תחבקי אותי, תלחשי לי שאת אוהבת, שאת מבינה. אין לי את הזכות, וגם לא את האפשרות לכעוס עליך, אין לי ספק שאהבתך הרבה ודאגתך הבלתי נפסקת הן אלו שדוחקים בך לדחות את המילים האלו,שמונעים ממך לקבל את העובדה המעט אולי לא פשוטה שהבן שלך לא יחיה חיים פשוטים ורגילים כמו שאת מכירה, אבל הרצון הזה, הכמיהה הבלתי נגמרת לחיבוק חם, למילה אוהבת, הם לא מניחים, אני רוצה להיות כמו כל הילדים, אני רוצה להיות כמו שאר האחים, אני לא רוצה שתבכי בגללי. אני לא רגיל, אני יודע, אבל זה מה שאני, זה מי שאני ואין לי שום אפשרות להיות מישהו אחר. לראות אותך מסתובבת לקיר ועוצמת עיניים כשאני נכנס עם הבן זוג לבית, לראות אותך מביטה בי במבט עצוב ומתחנן בכל פעם שמדברים על חתונה, אלו רק מעט מהדברים שגורמים לי דקירה חדה ומכאיבה בלב. את אומרת לי שאנשים יסתכלו עלי מוזר, שבחברה זה לא מקובל, שהחיים שלי יהיו מסובכים, אני לא מפחד, לא מזה...אני מפחד שאת לא תאהבי אותי לעולם כמו שאהבת אותי לפני אותו היום. אני מדמיין בכל יום את הרגע שתבואי ותגידי לי שהצלחת להתגבר, שתגידי שאני עדיין הילד הטוב של אמא, זה שהייתי לפני 3 שנים. אני רוצה שתקבלי אותי, כי זה מי שאני, שתשמחי איתי כשטוב לי ותתמכי בי שקשה לי. אני רוצה שתשאלי אותי מה עם החבר שלי ולמה הוא לא בא לארוחת הערב, שתגידי לי כמה אני נראה מאושר כשאני איתו .אני רוצה שתקבלי אותי ואותו. אמא, נכון עבר מאז המון זמן ולא קיבלתי את החיבוק, אבל אני לא כועס, אני באמת מבין...אבל אני מחכה, כי נכון שהחיים שלי יהיו מאושרים רק אם אני אחיה אותם כמו שטוב לי ולא אשקר לעצמי ולכולם, אבל האושר לעולם לא יהיה שלם עד....עד שאמא תחבק!

נטע לי 38

New member
כן וכן ובטוח שכן

לפעמים אנחנו ההורים קצת דבילים ולפעמים צריך להזכיר לנו מה לעשות,אפילו כשמדובר בדבר כל כך פשוט כמו חיבוק כשהבן שלי סיפר לי על עצמו הוא ישב על הספה ואני על השולחן מולו ולמרות שקיבלתי את זה בסדר ,גם דיברתי ואמרתי שמדאיג אותי שהחיים שלא לא יהיו קלים והוא פשוט אמר "אפשר חיבוק" והרגשתי כל כך טיפשה באותו רגע איך לא חשבתי לבד שזה כל מה שהוא צריך? אז הוא קיבל ואני מאמינה שכאשר תתן לאמא את המכתב גם אתה תקבל כי ככה אנחנו קצת סתומים לפעמים בהצלחה יקירי שלך אירית

קודם כל קבל חיבוק ענק ממני ואני בטוח שמההורים

הנמצאים כאן בפורום, נכון זה לא במקום החיבוק שאתה כל כל זקוק לו מאמא שלך, התרגשתי לקרא את הדבר הכל כך נכון שכתבת מכיר את התחושה למרות שאצלי זה לקח בדיוק חצי שעה (שנראתה כנצח)והגיע חיבוק חם וגדול שנמשך ,,,,,המון שנים, קשה לה לאמך,ברור שדאגתה לחייך הלא סטנדרטים (להבנתה) מטרידה אותה ,אולי מפחידה אותה,משום שכניראה אינה יודעת מספיק על חייך,וכולנו יודעים שחוסר ידע -גורם לפחדים מיותרים, נסה לשתף מעט יותר בגבולות הנראים לך מתאימים, נסה לברר איתה אולי יש מקום לשוחח עם אמא אחרת-אולי מעיר אחרת לא מוכרת שאיתה היא יכולה לשתף בדאגותיה - אני בטוח שאמא ממתנדבות "תהלה" תוכל לשוחח איתה בגובה העיניים,כאם אל אם,ואולי זה יהיה צעד קטן להבנתה ולקבלתך,חבל לה להפסיד ילד בשר מבשרה,וחבל לך להפסיד קשר עם אמא שאתה כל כך זקוק לו, אל תחשוש להציע לה בעיתוי המתאים, מאחל לכם שבעתיד תוכל להביט אחורה ממקום של קשר חם ואוהב בינכם, בהצלחה!

מקווה שלא מתפרצת אבל נגע לליבי מאד,,../images/Emo9.gif

אני אילנה,אישה ואם שמגדלת שני בנים לבד מבחירה ותושבי הצפון, נכנסתי מסקרנות וחייבת לומר שההודעה הזו נגעה לליבי,וחשבתי לעצמי"אייך הייתי נוהגת לו זה היה קורה לי ",, אז נכון שזה קשה לעכל,להבין ויש את כל השאלות של,,,אייך (למרות שלמזלו של בני אני אם גזעית
),,, ויחד עם זה הייתי דואגת לתת לו תחושה של בטחון ואהבה,כי זה מה שהם צריכים, אני גם יודעת שהיה לוקח לי זמן להפנים אבל לא הייתי מוכנה לאבד את בני בגלל שזו בחירה שלו/העדפה/משיכה ולא חשוב מה,

לושי88

New member
מאד מרגש

אני חושבת קצת אחרת. לדעתי צריך לתת זמן לאמא וכמה שצריך. ולתת לחיבוק להגיע ספונטנית בלי לחץ, זה לא נכון לגרום לאמא רגשות אשם ולחץ מצפוני. חייבים לזכור שגם להורים קשה ולקבל את דרך ההתמודדות שלהם. אני בטוחה שכאשר כל תהליך הקבלה של אימך ייסתיים אתה תרגיש הרבה יותר טוב וכך גם אמא.

למעלה