רצתי לדעת לכל מי שיודע

מצב
הנושא נעול.

YIM222

New member
רצתי לדעת לכל מי שיודע

רצתי לדעת לכל מי שיודע
בס"ד בזמן המשבר הכלכלי בארה"ב כשבנקי ההשקעות כמו מורגן סטנלי וגולדמן וכיו"ב נפלו- האם הלקוחות שלהם איבדו את הכסף שהפקידו (לא מירידת ני"ע)? עוד שאלה - האם הבתי השקעות האלה משמשים גם סוחרים עצמאיים ואם לא אז איזה בית השקעות יש בארה"ב למטרה זו? אשמח מי שיוכל לענות

חגי

New member
למיטב ידיעתי רק בנק השקעות אחד נפל. ליהמן

רצתי לדעת לכל מי שיודע
בס"ד בזמן המשבר הכלכלי בארה"ב כשבנקי ההשקעות כמו מורגן סטנלי וגולדמן וכיו"ב נפלו- האם הלקוחות שלהם איבדו את הכסף שהפקידו (לא מירידת ני"ע)? עוד שאלה - האם הבתי השקעות האלה משמשים גם סוחרים עצמאיים ואם לא אז איזה בית השקעות יש בארה"ב למטרה זו? אשמח מי שיוכל לענות
ברד'רס. אני מניח שמי שהחזיק אצלם פקדונות נפגע. כמעט לכל בית השקעות יש פעילות נוסטרו - יעני סוחר עבור עצמו ויש ניהול תיקים. אני מניח שהעסקים המקוונים כדוגמת IB לא מפעילים נוסטרו , לא מנהלים תיקים אלא מתמקדים בפלטפורמת מסחר .

eveik

New member
מה עם bear stearns?

ברד'רס. אני מניח שמי שהחזיק אצלם פקדונות נפגע. כמעט לכל בית השקעות יש פעילות נוסטרו - יעני סוחר עבור עצמו ויש ניהול תיקים. אני מניח שהעסקים המקוונים כדוגמת IB לא מפעילים נוסטרו , לא מנהלים תיקים אלא מתמקדים בפלטפורמת מסחר .
מה עם bear stearns?
מה עם עשרות ומאות בנקים אחרים? לא כולם היו ענקיים אבל המון קרסו...

חגי

New member
נמכר ב 10$ למניה. לא שמעתי שמישהוא נפגע מכך.

מה עם bear stearns?
בנקים שקרסו בארהב לא ממש נגישים למשקיע הישראלי הממוצע.

eveik

New member
10$? תבדוק שוב, אני חושב שזה היה 2 :)

בנקים שקרסו בארהב לא ממש נגישים למשקיע הישראלי הממוצע.
ואני בטוח שהרבה אנשים נפגעו מכך, בתור התחלה כל מי שעבד שם וכל מי שהשקיע בבנק הזה כסף (ואני מניח שהיו לא מעט). או שדיברת על ישראלים שנפגעו מכך?

הנושא הוא האם מפקידים נפגעו

ואני בטוח שהרבה אנשים נפגעו מכך, בתור התחלה כל מי שעבד שם וכל מי שהשקיע בבנק הזה כסף (ואני מניח שהיו לא מעט). או שדיברת על ישראלים שנפגעו מכך?
מה אתה דוחף עכשיו עובדים ומחזיקי אקויטי

eveik

New member
קודם כל - תירגע

מה אתה דוחף עכשיו עובדים ומחזיקי אקויטי
קודם כל - תירגע
ועד כמה שאני מבין (ואולי אני טועה) אחרי מפולת האשראי המון לקוחות של הבנקים הפסידו את הכסף שלהם. אם אני לא טועה הרבה מזה היה קרנות נאמנות ופנסייה של כל מיני מוסדות ששמו את כספם בבנקים ולא היו מודעים איפה הוא באמת מושקע ולמינופים שהבנקים עשו עליו. יש סרט דוקומינטרי בשם the inside job שמספר על המפולת ועל חלק מהמוסדות שהפסידו מאות מליונים ותבעו את הבנקים על כך. אני מניח שיקח עוד שנים עד שנשמע את גזר הדין של התביעות האלו...

אני רגוע לגמרי...

קודם כל - תירגע
ועד כמה שאני מבין (ואולי אני טועה) אחרי מפולת האשראי המון לקוחות של הבנקים הפסידו את הכסף שלהם. אם אני לא טועה הרבה מזה היה קרנות נאמנות ופנסייה של כל מיני מוסדות ששמו את כספם בבנקים ולא היו מודעים איפה הוא באמת מושקע ולמינופים שהבנקים עשו עליו. יש סרט דוקומינטרי בשם the inside job שמספר על המפולת ועל חלק מהמוסדות שהפסידו מאות מליונים ותבעו את הבנקים על כך. אני מניח שיקח עוד שנים עד שנשמע את גזר הדין של התביעות האלו...
אני רגוע לגמרי...
אני לא שמעתי על מקרים שפקדונות לא נפרעו, ה FDIC די שקדן בשמירה על הקרטל.

KobeRider

New member
כל מי שאיבד את כספו

מה עם bear stearns?
כל מי שאיבד את כספו
עשה זו בזכות השקעות כושלות שלו. אף אחד לא איבד מזומן.

eveik

New member
אתה חושב שההשקעה של blackstone

כל מי שאיבד את כספו
עשה זו בזכות השקעות כושלות שלו. אף אחד לא איבד מזומן.
אתה חושב שההשקעה של blackstone
בחברת הטלקום הארגנטינאית הייתה כישלון?

YIM222

New member
אז רגע איזה חברות גדולות יש

בארה"ב למסחר מקוון? (ואיך קוראים לזה שאני יוכל לחפש את זה בגוגל) כי אני רוצה לבדוק את הצועיתהם לעומת הבתי השקעות הישראלים.

KobeRider

New member
stockbrokers.com/onlinebrokers.html

בארה"ב למסחר מקוון? (ואיך קוראים לזה שאני יוכל לחפש את זה בגוגל) כי אני רוצה לבדוק את הצועיתהם לעומת הבתי השקעות הישראלים.
stockbrokers.com/onlinebrokers.html

מצב
הנושא נעול.
למעלה