רשימות ללידה (מוקדמת ומאוחרת...)

נוריה

New member
רשימות ללידה (מוקדמת ומאוחרת...)

אני חושבת, כהקדמה לרשימות, שכדאי כן לעשות איזה סקירה של הדברים שנמצאים ב"שוק". הרי אם תגידי לבעלך לקנות סלקל והוא יקנה משהו נוראי. אני לא מקנאה בו, ליפול עלייך, 3 ימים אחרי לידה (נפילת הורמונים, דמעות...) עם סלקל זוועתי. אני למשל, בעד שוטטות באינטרנט ורישום הדגמים הרצויים. ואז לא ממש נכנסים לזירת הפשע אלא רק גולשים בקירבת מקום... אז ככה: רשימה של דברים שחייבים להכניס לתיק של הלידה: (לא לסמוך על הבעל! את צריכה להכניס לתיק!) - פתק עם הטלפונים הראשונים שצריך לעשות לאחר הלידה בזמן השהות בבית החולים את מקבלת ה-כ-ל מבחינת הטיפול בתינוק (בגדים, חיתולים, מגבונים) אז לא צריך להיות דאוגים מדי. רשימה של מה שהבעל צריך לקנות מיד אחרי הלידה: - סלקל (בלי זה לא יוצאים מבית חולים!). - רפידות הנקה (שזה פדים לחזיה עקב טיפטוף חלב. עדיף של ג'ונסון) - בגד לתינוק ליציאה מבי"ח, בהתאם לעונה - חיתולים חד פעמיים new born - זוג מוצצים, בקבוק קטנצ'יק - חיתול טטרה (כדי שהשמש בדרך הביתה לא תסנוור את הפשוש הקטן...) - וכמובן, בהתאם למצב היולדת אחרי הלידה, אם יש תפרים וטחורים, שמיד מיד מיד יכנס לבית מרקחת ויביא משחת קלנדולה לתפרים, ונרות+משחת פרפריישן H לטחורים. בלי זה הוא לא מתקרב! - מיץ שזיפים (להקלה על היציאות לאחר הלידה. אפשר אפילו של פריגת למי שנגעלת מהטבעי...). יש בתי חולים שבמח' יולדות מבקרת סוכנת שמוכרת חזיות הנקה. בירושלים מי שעושה את זה מוכרת חזיות מצויינות. ודאי שהיא מגיעה אלייך! זה יחסוך לבעלך את נושא קניית חזיית ההנקה...
רשימה שנותנים לבעל לאחר 24-48 שעות (אפשר להפעיל אותו יותר מפעם אחת והוא בטח ירצה לעשות משהו מועיל...
): - סקר מחירי עגלות/מיטות. שיגיע אלייך אח"כ עם הרשימה המפורטת, אם אפשר עם תמונות אז עדיף. - ללכת ליד שרה ולהביא עריסה. העריסות שלהם מקסימות, בטוחות לשימוש ומספיק קומפקטיות כדי שיהיה להן מקום ליד המיטה שלך בבית. - המלצה אישית שלי - מנשא תינוכיס. אפשר לשים בו את התינוק מרגע היוולדו, והוא עם תנוחות הרגעה ועירסול מצויינות. טוב שיהיה אצלך מההתחלה. אפשר לתת לו את הטלפון של יפית 03-6243125 058-362613 , שיכולה לשלוח ישירות לבית החולים או אליכם הביתה את המנשא. יש דגמים מקסימים. בשלב הזה אפשר גם לומר לבנזוג שאת מגיעה מחר/מחרתיים הביתה, ורצוי שהבית יהיה נקי (לצרף טלפון של העוזרת) ושיהיה במקרר קצת אוכל, חלב, ירקות וכו. די מבאס לבוא לבית מבולגן עם כיור מלא ומקרר ריק. גם במצבינו שאנחנו נשמח עם כל דבר, רק תביאו לנו תינוק, אפשר להוזיל דמעות על בית שלא כ"כ מחכה לנו. אז שהבית יהיה מסודר וערוך לבואה של היולדת ויורש/ת העצר. והנה רשימה מורחבת שאפשר להסתכל עליה אחרי הלידה בנחת ולסמן בטוש זוהר את מה שצריך שיהיה בבית... הרשימה מאתר "דולה" והיא די מקיפה...

טאניוש

New member
קשת, הוכנס למאמרים?

נוריה, כנראה כל הגברים אותו דבר
, בהחלט כדאי להכין גם רשימת המכולת והורעות האכלה לחיות הבית שלא יוכלו אחד את השני.

Tנקר בל

New member
כדאי להוסיף גם את הרשימה של ענתש

ואני נחלצת להגנת הגברים - אצלנו, בעלי יכול לתת לי רשימות.... כשאני חוזרת הביתה אחרי הלידה הבית מ-ב-ר-י-ק.

טאניוש

New member
אמא של פילפילון הבטיחה להכניס רשימה

של ענתש למאמרים. אם בעלי לא מקבל רשימת מכולת באותו יום אנחנו עושים הזמנת פיצה... כי אני לא יכולה לחיות על בירה ופיצוחים!

2קשת

New member
../images/Emo8.gif לא לדאוג

הרשימה של ענתש בקישורים, תחת "טיפים", והרשימה של נוריה במאמרים, וכן ירבו!

ענתש

New member
אני חייבת להגיד שכשנגה נולדה

בעלי נעלם יום אחרי זה... לא ענה לסלולרי, לא הגיע לבית חולים... ממש דאגתי (הוא היה נורא עייף כי נגה נולדה בערב, אחרי שהכל התחיל לילה קודם). הוא הגיע אחרי הצהרים, מסכן ועייף ואמר שאמא שלו (חמותי המתוקה) התייצבה אצלינו בבית דבר ראשון על הבוקר ונגשה בו ללא רחם כל היום וביחד הם הבריקו את הבית, והיא לא נתנה לו להפסיק או לנוח לדקה. היא גם עמדה ובישלה ומילאה לי את המקרר באוכל... מטורפת אבל אין כמוהה.

נוריה

New member
שולחת התנצלות לכל הגברים המושלמים

היה ברור לי שאחרי הודעה שכזו, מיד כל אלו שהתמזל מזלם והן הצליחו לדלות ממאגר הפנויים את הבעל/אבא/גבר שמנהל את משק הבית טוב יותר מכולם, יקראו "רגע, רגע, בעלי דווקא כן מנקה וכו'". כמובן שהערותי הסרקסטיות באו ממקום של קינאה
ובעיקר מתיסכול מכך שבעלי יודע לצחצח טנק אבל כשזה מגיע לפאנלים הוא צריך לחפש את המילה הזו במילון...

אטלאנטה

New member
חשוב - מי לא יחכה לך בבית!

אוקי, פרט חשוב שצריך להתווסף לרשימות הציוד - מי לא יחכה ולא יבקר אותך בביתך הקט, ב 48 שעות הראשונות אחרי שאת יוצאת מבית החולים, כדי לא למוטט אותך סופית. בעדה שלנו (ערבות הקרח הצוננות...) לא נהוג בכלל להגיע בלי הזמנה כתובה מראש, באותיות דפוס, על נייר ממוחזר, שנשלח לפחות חודש מראש. בעדה של בעלי היקר, הבית שלי הוא הבית של כל מי שקרוב דרגה ראשונה עד שנייה, מינימום. כשגרנו בארץ הקודש במרכז הפיילה אחרי הלידה רבים וטובים רצו ל"עזור" לשמוח בשמחתנו וכו... בילדתנו הראשונה השבעתי את בן זוגי היקר שישמור על ביתנו מבוצר מפני התקפת אורחים, מאחר והוא טוב לב, הוא יישם את בקשתי למעגל המורחב, מה שלא מנע ממני קבלת פנים בצאתי מבית החולים של משפחתו הקרובה (אך לא ממש קטנה) יחד עם הסירים וכל מה שמסביב. זה נגמר רע, ממש לא היה לי סבלנות והחבר'ה התפנו מהר. הכוונות היו טובות אבל אני הייתי צריכה בני אנוש סביבי בכמויות קטנות מאוד, וממש לא רציתי אחיינים שרוצים "להחזיק" תינוקת בת שלושה ימים... ... בילד השני כבר הגעתי לבית רייק מאורחים (פחדו ממני הפעם) וזה היה מושלם... עכשיו אני גרה רחוק מכל מגע אדם, אין סיכוי שמישהו יגיע, לשמחתי הרבה... מה בעצם אני אומרת? שלפני הלידה ואחריה, עוד בבית חולים להגיד למי שרוצים שיהיה שיבוא ולמי שלא - לא!! אחרת זה ממש מדכא,ולא להתבייש ולא להיות דיפלומטים, ולא להכנע ללחצים, פשוט לעשות מה שמרגישים... אם מרגישים חוסר בטחון, אפשר ועדיף לגייס ביום הראשון חברה שסומכים עליה, שלא נלחצת מכל בכי של תינוק, שלא נותנת עצות משנת תש"ח (להאכיל כל 4 שעות או לא להחזיק בידים יותר מדי...) ושיודעת לתת עצמאות ובטחון לאמא חדשה..(לא קופצת ולוקחת את הילד על כל פיפס...אחרת איך לומדים?)... שלא אכפת לכם ללכת לידה עם כל הציצי בחוץ..(פצעים, הפטמות עוברות טראומה...) וגם אחת שאפשר לחפף אותה בקלות בלי שתעלב... לשמחתי מילאתי את התפקיד הזה לא מעט פעמים, ואני חושבת שאם יש דולה, יכולה גם להיות מלווה כזאת אחרי לידה, כי הלידה לרוב זה פיקניק לעומת התקופה הראשונה בבית עם הצאצא החדש... עכשיו, לרגע, הבנתי שפתאום אנחנו מדברות כאן על אחרי הלידה... אני חושבת שזה אומר שהטיפול הקבוצתי כאן עובד לא רע... תבורכו...

2קשת

New member
אטלאנטה המשפט האחרון שכתבת

העלה על פני חיוך גדול!
הלוואי שהרוח החדשה והאופטימית שהחלה לנשב כאן בזהירות בימים האחרונים תלווה את כולנו, ועל כנפיה נגיע לימים המיוחלים!

למעלה