רשמים מכנס פתיחת סניף אמבי בירושלים

shuky63

New member
רשמים מכנס פתיחת סניף אמבי בירושלים

אתמול התקיים במכללת הדסה בירושלים כנס הפתיחה של סניף אמ"בי בירושלים. ראשית כל הכבוד לירושלמים שבאו בהמוניהם. הערב היה מרתק וברצוני לספר על שלושה נושאים שעיניינו אותי במיוחד. המשורר רוני סומק סיפר על חווית הגימגום שלו בילדות.הוא החל לגמגם פתאום בגיל 9 והתגובה שלו לכך היתה שתיקה כמעט מוחלטת במשך שנתיים, מתוך בחירה כדי שלא יאלץ להתמודד עם תגובת אנשים לגימגומו.לפי סיפורו הגימגום שלו נעלם במפתיע בגיל 11.שנים לאחר מכן כתב את השיר ניקמת הילד המגמגם בעיקבות ראיון טלבזיה בו חשף את הסיפור.(יש לי את הספר בבית ואני מבטיח להכניס את השיר לפורום). צפינו בסירטו של הבמאי הצעיר נועם נבו.את שם הסרט לקח נועם משם השיר של רוני סומק.הסרט הוא דרכו של נועם להתמודד עם הגמגום שלו ואם להתיחס לדיבורו כיום הוא מתמודד יפה.בסרט מתעמת נועם עם דמויות בחייו ומנסה להבין את יחסם לגמגום שלו.המסקנה מהסרט היא שהוא התיחס לגמגום בצורה הרבה יותר שלילית מאשר הדמויות האלה. ירון קפלן,חבר אמ"בי סיים את התואר השני שלו ואת התזה שלו עשה בנושא השפעת הגמגום על קבלה לעבודה.בכנס הרצה בפנינו על מחקרו.מסקנת המחקר היא שיש השפעה לגמגום בקבלה לעבודה ואין זה משנה אם העבודה מצריכה דיבור רב או לא ואם הגמגום קשה או קל.עם זאת המחקר התיחס לשיפוט לפי קורות חיים בהם הוזכר הגמגום,ולא לשיפוט לפי ראיון אישי.המסקנה הישירה היא לאלה שעדיין מתלבטים:לא להזכיר את הגמגום בקורות החיים,כדי לא להפסיד את ההזדמנות לראיון פנים מול פנים. לסיכום ערב מרתק ואיחולי הצלחה לסניף הירושלמי של אמ"בי ובמיוחד ליוזמיו ברק וסימה.

bravid

New member
בקול רם 19

אני רוצה "להכניס" את מה שכתבת לגיליון הקרוב של "בקול רם". האם זה בסדר במחינתך? בני

shuky63

New member
רחף לך לאיתך לאתר אמ"בי(לינק בפורום

ואולי תופתע מהפעילות בארץ בנושא גמגום

למעלה