רשמי מסע3

שם

New member
רשמי מסע3

הונגריה. בעיקר יין, לא תמיד הכי איכותי. המקומיים יכולים להתיישב כבר ב0800 בבוקר במרתף יין ולשתות עד הצהריים.הם שותים בעיקר יינות מתוקים (כל מה שתדמיינו בערך בתחום הזה) כשהמותג הפופולרי הוא ``tokji``. יין אופייני נוסף נקרא ``דם השור`` (אל תשאלו אותי על השם ההונגרי כי מיום הולדתי אני שומע את השפה הזאת בבית ועד עכשיו קלטתי אולי 10 מילים, אבל באנגלית זה תרגום רגיל), אדום יבש ואלכוהולי מאוד. יש מספר איזורים המפורסמים בגלל ביין. נזכיר את איזור אגם ``בלטון`` שמתברך בדי הרבה גפנים ויקבים די מודרניים. האיזור השני ששווה איזכור הוא איזור העיירה ``eger``. באגר נחצבו בהר הקירטון מאות מרתפי יין מדהימים, רובם פרטיים ומייצרים יין בינוני. המרתפים מכוסים שכבה עבה מאוד של אזוב אציל וטחב (אני מדבר על 5 ס``מ ירוקת), ושומרים -כך טוענים המקומיים- על טמפרטורה קבועה של עד 18 מעלות, ובדרך כלל פחות. בערך ב1700 אחה``צ מופיעים המקומיים סביב המרתפים הללו וקונים יין בחביוניות פלסטיק, בערב באותם מרתפים מתרכזים תיירים ומקומיים במאות ושותים ללא הפסקה. בין לבין שווה לעבור מרתף מרתף ולטעום יין יין עד שמוצאים משהו שווה. אני טעמתי אולי 80 יינות באותו יום. יש עוד כל מיני סיפורים מעניינים על המרתפים האלה, כמו שהחביאו בהם יהודים, ובנו בהם כנסיות סודיות בזמן שלטון הטורקים ועוד כל מיני. זהו לבינתיים. ושמישהו יגיב כבר.

שם

New member
טמבל

פשוט טמבל אני. מה שקרה למינגוס` קרה גם לי אך ברוב טימטומי גיליתי את זה רק אחרי ששלחתי את ההודעה האחרונה שלי והדף התעדכן. אלקס! זה לא זמן לצחוק על הקוקטייל האהוב עלי: מולוטוב.

alex

New member
שם . אלקס ...

תקרא לחברים שלך . השם הוא אלכס , אלכס בונד .

למעלה