שאיבת חלב

יעלבוגו

New member
שאיבת חלב

שלום לכן! בקרוב אני חוזרת לעבודה. אני מניקה את בני ורוצה להמשיך בכך, אך עליי לשאוב חלב לארוחות בהן אהיה בעבודה. יש לי משאבת חלב ``מדלה``. אני מבקשת ממכן הדרכה מדוייקת כיצד עליי לשאוב. כמה זמן? מתי? דרכי אחסון הצעות לכלים... מודה לכן מראש. יעל.

תות שדה

New member
איך לשאוב

קודם כל יש לך משאבה מצוינת. תתחילי לשאוב כבר מעכשיו ותעשי מאגר, `בנק`, חלב בפריזר בהקפאה אני שאבתי או מהצד שבו לא הנקתי באותה הנקה או המשכתי לשאוב מאותו צד שממנו התינוקת ינקה. לאט לאט ובסבלנות. לוקח זמן עד שהחלב מתחיל לזרום ולא להתיאש. גם אם יוצאת כמות קטנה, תאספי אותה, לאט לאט תתרגלי למשאבה והכמויות יגדלו. איחסון: בבקבוק תינוק רגיל מחוטא, בהקפאה בלבד עד לשימוש ותסמני את התאריך, החלב טוב לשימוש חודש מהשאיבה. בהצלחה!!

michal haramati

New member
שאיבת חלב

יעל שלום, קודם כל יש לך משאבה מצויינת! (מבלי לעשות פרסומת- כמובן). במשך הזמן תלמדי מתי לתמרן בין ההנקות לשאיבות. החלב הטוב ביותר לשאיבה נמצא בבוקר, אז השדיים גם מלאים וכך קל יותר לשאוב. אני שאבתי על הבוקר ומיד אחרי זה הנקתי את תינוקי . כך יצאתי לעבודה בתחושה משוחררת וריקה יחסית. אני לקחתי את המשאבה גם למקום העבודה, אך זה כבר תלוי בך, במספר השעות שאת מתכוונת להעדר, גיל הילד, כמה ארוחות של חלב הוא צורך ביום ועוד. לגבי כלים - מומלץ להכניס את החלב לשקיות פלסטיק ולהקפיא אותן כך. המלצה שלי - לחברת ``פלייטקס`` (שוב, מבלי לעשות שום פרסומת) יש שקיות המיועדות לבקבוקים שלהם.באותן שקיות את יכולה לשים את החלב ולסגור אותן באמצעות גומיה. בכל אופן אני ממליצה לך לפנות לליגת לה לצ`ה שם יש מתנדבות שהן יועצות הנקה והן יכולות לתת לך הדרכה אישית יותר. אני יודעת שהן מקיימות מפגשים לנשים מניקות החוזרות לעבודה וכד`. את הפרטים עליהם תוכלי לקרוא בכתבה שכתבתי ב``תפוז`` בערוץ המשפחה המצורפת לטור ``אמא בפעם הראשונה`` בנושא - הנקה! חיזקי, אימצי והתמידי! לשאלות נוספות בנושא - אני כאן. שלך, מיכל.

dganit13

New member
שאיבת חלב...

קודם כל אני יכולה להגיד לך שההחלטה שלך נכונה. אני אמא בפעם הראשונה, לבן ששמו ליאור, והוא בן שנה ותשעה חודשים. ליאור יונק מהיום שהוא נולד ועד היום, ואני יכולה להגיד לך שלא סבלתי אפילו לא יום אחד. כשליאור היה בן שלושה חודשים חזרתי לעבודה, וכמוך רכשתי משאבה, ובכל יום שאבתי לו את הארוחות שאותן היה צריך ליום הבא (עד גיל שישה חודשים ליאור רק ינק), כמובן שזה מצריך הענות של הבוסים בעבודה, ובשעה שאת שואבת את צריכה להיות רגועה ולא בלחץ וזה חשוב מאוד. השעות בהם את צריכה לשאוב הם השעות בהם הילד היה יונק בדרך כלל כשהיית בבית, השאיבה היא במקום הילד שהרי את צריכה לתת לו את הכמות שהיה מקבל פחות או יותר בבית. לאחסן את החלב השאוב צריך לאחסן במקרר בתוך כלי אשר עובר כל יום חיטוי, ובדרכך מהעבודה לבית את צריכה לדאוג למבודד קור. זה נשמע מתיש ומייגע, אבל ברגע שרוצים בזה באמת מצליחים ובכיף. וליאור שלי הוא ההוכחה לכך שזה כדי גם לנו האמהות וגם לילדים שלנו. בהצלחה.

למעלה