שאין צדק בעולם אנחנו יודעים
אבל כעת אני מתכוונת

bimbo15

New member
שאין צדק בעולם אנחנו יודעים
אבל כעת אני מתכוונת

ברמה האישית.

חברתי, זו שסיפרתי לכם עליה שעברה אירוע מוחי, היא אישה מדהימה: טובה, מסורה, דואגת לכולם, אישה שבני משפחתה נשענים עליה ולא מוותרת לעצמה כלום, למרות שסובלת ממחלות שונות ולא קלות. ובנוסף, היא אשה דתייה שמקיימת את כל המצוות, ובוטחת באלוהים ללא סייג.
ואשה נפלאה כזו הפכה לצמח.

אז איפה אלוהים שלה? איך הרשה דבר כזה?
לא מבינה. לא מבינה כלום.

11161

New member
מאיפה הציפייה הזו מגיעה בכלל אם מותר לשאול?

צדק זה סיפור שאנשים (מסיבה שלא זכיתי להבין עדיין) אוהבים לספר לעצמם על סימטריה מלאכותית פיקטיבית במקום שהיא בכלל לא קיימת.

ובעברית - זה ברור לי שאין שום קשר בין התנהגות טובה של אדם לבין אירועים שקורים לו.
יש קשרים עקיפים אחרים, אדם שטוב כלפי אנשים אחרים,ייתכן שאחרים יהיו גם טובים אליו, או שהוא יהיה יותר מוקף באנשים שהוא אוהב.

איפה הוא? זה יישמע כפירה, אבל (גם אם לצורך הדיון נלך על האפשרות שהוא קיים) לתחושתי יכולת ההשפעה שלו על המציאות מוגבלת למדיי. נראה שלנו יש יותר יכולת השפעה.

ומצטער לשמוע, באמת מזעזע שחברה יקרה הופכת לצמח
שולח חיבוק מרחוק, לצערי אי אפשר לעשות יותר

bimbo15

New member
תשובה ל-11161

ברור שאין כל קשר בין התנהגות טובה לאירועים שקורים לאדם.
מסכימה אתך גם שאדם טוב, רבים סיכוייו שיהיו סביבו אנשים טובים (ברובם).
אבל כוונתי לא הובנה. לא התכוונתי שמגיעה לה התייחסות טובה יותר בגין אופייה, אלא לצער שנגרם לאנשים שמכירים ואוהבים אותה. שאדם כמוה נעלם מחיינו.

ובאשר ליושב למעלה (אם אכן קיים), גם אני כופרת. התייחסתי לאמונתה העמוקה של חברתי, ולהרגשה שלי שהוא "סידר" אותה.

ושוב, הכל ברמה האישית ביותר.

תודה על ההשתתפות והחיבוק. שולחת חיבוק בחזרה.

עכשיו קוראת את זה שוב

ואולי מה שכתבתי קודם מיותר.

אבל לפחות לגבי החלק שהוא "סידר" אותה, זה מתייחס. תחשבי שבשבילה זה לא ככה. היא מצפה לגמול בעולם הבא.

Sigal H

New member

הלוואי שהייתה לי נחמה בשבילך. הלוואי שלמישהו הייתה...
&nbsp
מחזקת ומחבקת הכי הכי שאפשר ( ((
)) )

מי שמאמין לא מצפה לתמורה בעולם הזה

אז אולי תתנחמי בזה שהיא אשה מאמינה ולכן לתפיסתה כל יסורים שהיא עוברת בעולם הזה מזככים את נשמתה לעולם הבא.

אם כבר את מכניסה את אלוהים לסיפור, אז תלכי עם הראש עד הסוף

לערבב אמונה ולא אמונה ביחד עושה בלגן. ובאמת מול דברים קשים לאנשם חילוניים לא תמיד יש במה להאחז.
מקווה שאת לאט לאט תצליחי לעמוד מול המצב שלה יותר בהשלמה, והלוואי ויהיה שיפור. זה קשה מאד מאד להמשיך לבקר אדם בתרדמת. תשמרי גם על הכוחות שלך, תעשי מה שאת יכולה ואל תקשי על עצמך עם מה שלא יכולה.

והאופטימיות שלך באמת מקסימה. איך הפרופורציות משתנות.

אני מקווה (ואני מניחה שהרופאים יודעים להגיד עד לרובד מסוים) שלפחות היא לא סובלת. וזו נחמה לא קטנה.

חיבוקים. ולבשורות טובות

bimbo15

New member
ויוויאן יקירה, זר תודות וחופן חיבוקים על העידוד

רוצה לענות לך במפורט על הודעתך, אבל לא מסוגלת. המוח קפוא עדיין והיידים כואבות. מאחלת לך ולכולם יום טוב וקל יותר בשמש הנעימה והמרגיעה.

למעלה